جستجوی نام هنرپیشه های مشهور در اینترنت خطرناک است!
شرکتایمنی رایانه ای مک کافی با ارائه گزارشی از لیست 10 فرد مشهور برترخطرناک در جستجوهای آنلاین اعلام کرد جستجوی نام این افراد در موتورهایجستجو می تواند باعث ورود انواع ویروسها به رایانه های شخصی شود.
بهگزارش خبرگزاری مهر، گزارش جدید شرکت ایمنی رایانه مک کافی نشان می دهدجستجوی نام بازیگران مشهور هالیوودی در موتور جستجوی تازه پای Bing وموتور Google می تواند تهدید جدی برای رایانه های شخصی به شمار رود.

براساس این گزارش نام بازیگران هالیوودی چون "برد پیت" و "جسیکا بیل" درمیان نام 10 جستجوی برتر آنلاین قرار دارد که می تواند مشکلاتی را برایرایانه ها و کاربران به وجود آورد.

شرکت مک کافی نام "جسیکا بیل"را به عنوان خطرناک ترین فرد مشهور در فضای سایبر اعلام کرد. از میان هرپنج جستجوی آنلاین مرتبط با نام این هنرپیشه یکی از آنها به وب سایت، عکس،ویدئو و یا اسپمی ختم خواهد شد که می تواند ایمنی رایانه ها را با تهدیدجدی مواجه سازد.

نام "برد پیت" هنرپیشه مشهور هالیوودی نیز که درسال گذشته در ابتدای لیست خطرناک ترینهای جهان سایبر قرار داشت اکنون بهرتبه 10 تنزل یافته است. گزارش مک کافی نشان می دهد هکرها از اسامی وتصاویر این افراد مشهور برای گسترش انواع ویروسها و نرم افزارهای مخرباستفاده می کنند. به دلیل شهرت بسیار زیادی که بیل در حال حاضر دارد بسیارمورد توجه هکرها قرار گرفته و می تواند برای کاربران اینترنتی خطرسازباشد.

به گفته یکی از تحلیلگران شرکت مک کافی، اطلاع داشتن ازوجود این خطرات دلیلی بر استفاده نکردن از اینترنت نیست بلکه می توان باورود و استفاده از محیطهای امن و قابل اطمینان فضای مجازی خطر را ازرایانه ها دور نگاه داشت.

بر اساس گزارش ای بی سی نیوز، مک کافیبرای تهیه گزارش جدید خود در حدود 900 وب سایت و 150 قطعه موسیقی آنلاینرا مورد بررسی قرار داده است. همچنین طبقه بندی افراد مشهور خطرناک براساس حضور نام آنها در نتایج جستجوها و همچنین حضور نام آنها در وبسایتهای مشکوک و خطرناک انجام گرفته است.

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]