اگرفردی با انضباط و صد البته وسواسی باشید حتمأ این خصیصه تان به کار کردنشما با کامپیوتر نیز سرایت میکند. به نوعی که حتمأ در کامپیوتر نیز بایستیهمه چیز مرتب باشد. هر فایلی در فولدر مربوط به خود جای گرفته باشد و مورداضافی نیز وجود نداشته باشد. این نظم در دنیای کامپیوتر بسیار خوب است وباعث بهینه سازی عملکرد شما نیز میشود. یکی از مواردی که در این زمینهوجود دارد کار با فولدرها در محیط ویندوز است. گاهی ما به علت عجله و یاهر دلیل دیگری فولدرهایی میسازیم و یا فایل های درون آنها را جابجا میکنیمبدون اینکه بعدها به آنها رسیدگی کنیم. به طوریکه گاهی فولدرهای خالی و بیمحتوا در بسیاری از قسمت های هارددیسک به چشم میخورد. پاک کردن تک تک اینفولدرهای خالی نیز کاری وقتگیر است. این نرم افزار تمامی پوشه های خالی درتمامی درایو ها را به طور اتومات پاک میکنهبدین منظور:
بهبرنامه ای کم حجم، رایگان و متن باز به نام RED احتیاج داریم. RED که مخففعبارت Remove Empty Directories است ابزاری عالی جهت جستجو و پاک نمودناتوماتیک این فولدرهای خالی میباشد.
RED محل مورد نظر شما بر روی هاردرا جستجو نموده و فولدرهای خالی آن را شناسایی میکند. سپس شما میتوانیدآنها را پاک نموده و یا همچنان نگه دارید.
جالب اینکه این برنامه بهصورت اتوماتیک فولدرهای سیستمی را نیز تشخیص داده و آنها را در نتایج خودثبت نمیکند. همچنین کلیدهای رجیستری نیز به هیچ عنوان توسط این برنامهدستکاری نمیشوند. در نتیجه از این نظر نیز اطمینان خاطر وجود دارد.

ابتدا برای دانلود RED به سایت سازنده به نشانی [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] مراجعه نمایید.
سپس برنامه را از قسمت Download دانلود کرده و نصب نمایید. نسخه 2.1 آن تنها حجمی معادل 650 کیلوبایت دارد.
پس از دانلود فایل برنامه را نصب نموده و اجرا کنید.
اکنون دکمه Browse را زده و محل مورد نظر برای جستجو و پاکسازی را انتخاب کنید.
سپس دکمه Scan را بزنید تا محل مورد نظر شما جهت یافتن فولدرهای خالی اسکن شود.
پس از مشاهده نتایج فولدرهایی که با رنگ قرمز مشخص میشوند فولدرهای خالی هستند که قرار است حذف شوند.
اگردر میان فولدرهای خالی فولدری است که قصد دارید پاک نشود کافی است روی آنراست کلیک کرده و Protect Folder را انتخاب نمایید (once تنها همین یکبارو every time برای همیشه از این فولدر حفاظت میکند).
در پایان دکمه Delete folders را بزنید تا فولدرهای خالی پاک شوند.