جایزه صلح گاندی به بیل گیتس رسید/ فرار گیتس از فیس بوک!

بیل گیتس بنیانگذار مایکروسافت و بنیاد بیل و ملیندا گیتس "جایزه صلح ایندیرا گاندی" را از پراتیبا پاتیل رئیس جمهور هند دریافت کرد.
بهگزارش خبرگزاری مهر، "جایزه ایندیرا گاندی برای صلح، خلع سلاح و توسعه" بهپاس تلاشهای بشردوستانه بیل گیتس در بنیاد بیل و ملیندا گیتس اعطا شد.


اینجایزه همه ساله به افراد و یا سازمانهایی که تلاشهای خلاقانه ای را برایترویج صلح، توسعه و یک مرتبه اقتصادی جدید بین المللی انجام می دهند اعطامی شود.

ماه گذشته بنیاد بیل و ملیندا گیتس در حدود یک میلیارددلار برای اجرای پروژه های بهداشت و توسعه در هند اختصاص داد. بیشتر اینبودجه صرف پیشگیری از توسعه ایدز و ریشه کنی بیماری فلج اطفال می شود.
براساس گزارش آسوشیتدپرس، مهمترین هدف پیشگیری از ایدز در این کشور محافظت از 280 هزار نفر است که در مقوله های پر خطر قرار دارند.
دراین خصوص مانموهان سینگ نخست وزیر هند در مراسم اعطای این جایزه اظهارداشت: "این یک نمونه درخشان از شراکت میان یک دولت و انجمنهای خصوصی در یکبخش بسیار مهم است. من کار آنها را می ستانم."دراین راستا بیل گیتس گفت: "هند در معرض برخی از مهمترین مشکلات بهداشتیدنیا قرار دارد اما شما در مقابل موقعیتهای فوری هشیار هستید."
به گفتهگیتس، همه ساله در هند بیش از دو میلیون نیروی کار در بخش بهداشت برای روزواکسیناسیون بسیج می شوند و این افراد از بیش از 200 میلیون خانه بازدیدمی کنند.
این بنیاد از دولت هند یک جایزه نقدی 5/2 روپیه ای (52 هزار دلاری) دریافت کرد.
"جایزه ایندیرا گاندی برای صلح، خلع سلاح و توسعه" در بزرگداشت ایندیرا گاندی، نخست وزیر هند که در سال 1984 کشته شد اعطا می شود.درحاشیه مراسم این جایزه بیل گیتس خاطر نشان کرد که قصد دارد پروفایل خود راروی شبکه اجتماعی فیس بوک ببندد. وی علت این امر را تعداد بسیار زیاددرخواستهایی دانست که همه روزه برای دوستی روی فیس بوک دریافت می کند.
ثروتمندترینمرد دنیا در این اجلاس دهلی نو صفحه فیس بوک خود را در مقابل دیدگان همهباز کرد و کمی بعد شرکت کنندگان در کمال شگفتی مشاهده کردند که بیل گیتسبیش از 10 هزار درخواست دوستی دریافت کرده است.
به گزارش مهر، درحدود دو سال قبل بیل گیتس که هنوز ریاست مایکروسافت را به عهده داشت 6/1درصد از شرکت "فیس بوک" را به ارزش 240 میلیون دلار خریداری کرد.