مرسدسبنز مک لارن SLR 722s با توان 650 اسب بخار، و شتاب صفر تا صدی برابر 7/3ثانیه و حداکثر سرعت 335 کیلومتر در ساعت، استانداردهای جدیدی را در کلاسخودروهای رودستر تعریف کرده است و از نظر کیفیت و عملکرد کمتر اتومبیلیپیدا می شود که توان رقابت با آن را داشته باشد. این رودستر زیبا علاوه برموتور قویتر، از یک سیستم تعلیق تیونینگ شده و پکیج آیرودینامیکی بهتربهره می برد. از این اتومبیل استثنایی تنها 150 دستگاه تولید خواهد شد.

موتور 8 سیلندر مجهز به سوپرچاجر با حجم دقیق 5439 سی‏سی مرسدس بنز درکارگاه AMG و توسط دست مونتاژ شده و سپس بر روی SLR نصب می شود. این موتورتقویت شده 650 اسب بخار قدرت در 6500 دور در دقیقه و 820 نیوتن متر گشتاوردر 3250 دور در دقیقه تولید می کند و در مقایسه با موتور 24 اسب بخارقویتر و 40 نیوتن متر پر کشش تر است. نیروی تولیدی موتور از طریق گیربکس 5سرعته و خودکار مرسدس بنز به چرخهای عقب منتقل می شود. راننده می تواند دونوع برنامه مختلف را برای تعویض دنده ها انتخاب کند.

برای اینمدل سفارشی از کمک فنرها و فنرلول‏های سفت‏تری استفاده شده و همچنینارتفاع بدنه در هر دو محور به میزان 10 میلیمتر کاهش یافته است. رینگهانیز از نوع سبک وزن و 19 اینچی بوده و از میان آنها می‏توان دیسکهای ترمزکربنی و گیره‏های قرمز آلومینیومی را مشاهده کرد. از دیگر تغییرات بدنهمی‏توان به باله‏ی کمکی بهتر برای ترمزگیری بر روی صندوق عقب، دیفیوزریکپارچه در مرکز سپر عقب، شکافنده‏ی هوا در سپر جلو و اسپویلرهای کوچک درچرخ‏ها برای جلو گیری از بوجود آمدن جریانات گردابی اشاره کرد. در SLR722s بجز دو قاب آلومینیومی، تمامی شاسی یکپارچه از فیبر کربن ساخته شدهکه استحکام و ایمنی فوق العاده‏ای را به ارمغان آورده است بطوری که مقاومتپیچشی این شاسی حتی با بسیاری از سوپر اسپرتهایی که دارای سقف فلزی هستندبرابری می کند. برای ایمنی هرچه بیتر سرنشینان ستون A با میله های فولادیتقویت شده اند و علاوه بر این ایربگهای هوشمند در جلو، طرفین و قسمت زانوها، کمربندهای ایمنی هوشمند و سیستم نمایش فشار باد لاستیک‏ها در نظرگرفته شده است.

سقف این اتومبیل از نوعی پارچه‏ی مخصوص ساختهشده که در سرعت های بالا از مقاومت خوبی برخوردار است. عملکرد سقف بصورتنیمه خودکار است بدین شکل که ضامن‏های جلویی آن را باید با دست خلاص کردتا مابقی کار بصورت برقی و در مدت 10 ثانیه انجام شود. فرآیند بستن سقفنیز به همین شکل است یعنی در انتهای کار باید ضامن‏ها را بصورت دستی بهقاب شیشه‏ی جلو متصل کرد.