نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: آشنایی با NLP

 1. #1
  کاربرسایت موفقيت آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۲۰
  نوشته ها
  413
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 4 در 2 پست

  آشنایی با NLP

  برنامه ریزی عصبی _ کلامی چیست ؟


  برنامه ريزي عصبي – كلامي ياNLP ، براي سرعت دادن به تغيير روشهاي روزمره و پيشرفت در مهارتهاي زندگيكاربرد دارد. به اين ترتيب NLP كاتاليزوري براي شفاي درون قلمداد مي شود.
  NLP روشهايي براي تندرستي، تغيير باورهاي منفي و روبرويي با آنها را پيشنهاد مي كند و باعث افزايش خصايل مثبت مي شود.
  مهارتهايNLP در هر شخص، خانواده و به طور كلي اجتماع موثر است. يك كارشناس برنامهريزي عصبي – كلامي، مي تواند ذهن يا حتي علائم عاطفي و روحي را كه پايهبيماريها و مشكلات افراد است، كشف كند و بشناسد. اين، اولين گام براي شفايدرون است.
  NLP نه تنها جايگزيني براي ساير روشهاي شفايابي است بلكه نسبتاً قويتر و كاملتر از آنهاست.
  اين برنامه، تكنولوژي راه حل يا نتيجه يابي است. NLP سعي دارد تا تمايلات و آرزوهاي دست نيافته گذشته را محقق سازد.
  آيا تا به حال در موقعيتهاي اضطراري با اين گونه سؤالات مواجه شده ايد:
  مشكلچيست؟ چرا اين مشكل را داريد؟ چه مدت است كه با اين مشكل مواجه هستيد؟چهكسي مسئول است؟ اين سوالات بيشتر شما را دچار خطا مي نمايد تا رفع مسائلومشکلات .

 2. #2
  کاربرسایت موفقيت آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۲۰
  نوشته ها
  413
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 4 در 2 پست

  Re: آشنایی با NLP

  " قانونمندی طبیعت "

  قانون 2 : جريان و حركت :  هر ذره اي در هستي ، يك جرياني دارد و هیچ چیز در آن ايستا نیست .! حتی سنگ داخل باغچه خانمان هم در یک اکوسیستم در حال تغییر است . شما به آب یک چشمه نگاه کنید !. تا وقتي كه جريان دارد ، زلال و شفاف است و حيات و زندگي مي بخشد،اما وقتي ايستاد و در گودالي جمع شد و راكد و ساكن ماند، میگنددو فاسد مي شود.

  پيامبر اكرم ( ص ) می فرمایندکه : ثروت فراوان از نعمتهاي خداوند است . اما از طرف ديگر ، در اسلام مال اندوزي نكوهش گرديده است و حضرت علي ( ع ) می فرمایند که : هيچ كاخي بنا نمي شود مگر ظلمي در آنجا انجام شود . نتیجه و پیام مثبت این قانون چیست ؟ آفرین !! الهام میگیریم که :

  همين لحظه در زندگي خود نگاه كنيم و ببينيم كدام قسمت راكد است ، ثروت ، علم یا000

  الهام می گیریم که : بايد ثروت مولد و سازنده باشد ، در حركت باشد و بكار آيد .

  قرآن : جاري شويد و حركت دهيد ، انرژي جسمي تان را ، ذهن خلاقتان را ، سرمايه تان و دانشتان را

  « حركت زندگي است »

  چون تيشه مباش و جمله زي خود متراش چون رنده زكار خويش بي بهره مباش

  تعليم ز اره گير در امر معاش نيمي سوي خود ميكش و نيمي ميپاش  حتما استحضار دارین ،که ما در بدن نیز چند جریان حیاتی داریم ؟ جریان خون ، جریان تنفس ، جریان لنف .

  میدانید که : توقف در هر کدام از این سه جریان ، مساویست با مرگ ! یکی از اعضای جریان تنفسی ، بینی است ( تنها عضو قابل دیدن در صورت توسط خود فرد !!!) ، استقرار با صلابت و پر هیبت این عضور بر چهره انسانی ، پیام داره !. ( دیدین بعضیها ، میرن این یک ذره بینی را هم می چینند تا دیده نشه !!!)

  بینی خود من بزرگه و خیلی هم باهاش حال می کنم !!!. جدی میگم !! به نظر بنده : کسانیکه دنبال برهم زدن نظم طبیعی بدن خود هستن ، خود را خوب نشناختن ! اصلا قبول دارین که سیرت زیبا ، زیباتر از صورت زیباست .متاسفانه بعضیها بجای زیباکردن فکرشون دنبال زیبایی ظاهرند .!

  بزرگواران ، توقف در هر کدام از سه جریان بالا ، برابر با مرگ است ! . به نظر شما این جریان و حرکت حاکم بر طبیعت برای ما الهام بخش و پیام آور نیست .؟ حتما پیام داره !! یکی از پیاماش اینه که :

  جریان عین زندگی است و توقف ، مرگ است . پس جریان داشته باشید و جاری باشید مانند چشمه ای زلال و پاک و پر آب و با صفا انشاا..... تا فرصتی دیگر بدرود.  و اما قرارمون !!: فکر می کنید قانون بعدی چیه ؟؟!!

 3. #3
  کاربرسایت موفقيت آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۲۰
  نوشته ها
  413
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 4 در 2 پست

  Re: آشنایی با NLP

  " قانونمندی طبیعت "
  قانون 3 : نظم :
  همه هستي ما منظم است ، حتي در بي نظميهاي عالم ، نظمي نهفته است ، اين جريان منظم هستي حتماً براي ما یک درس و پيامي داره ! مگه نه ؟ . پیامش میتونه این باشه که : ای انسان تو هم ، بعنوان يك عنصر از این هستي ، بايد منظم باشي تا بتوانی ، با جريان عالم هماهنگ باشی ، و اگر نه ، هم به خودت لطمه میزنی و هم به نظام هستی .! میدانید که : يكي از برهانهاي شناخت خداوند ، نظم است و جالبه كه ما خدا را از نظم مي شناسيم ولی انسانها را از بي نظمي ! یعنی چه آباد ؟؟؟!! مثال ::شما سراغ ندارین افرادی که وقتی از مدرسه یا سر کار میاین خونه ! شلوارشونو یه جا پرت می کنند ! کتابا یه جا ! جورابا یه جا ! کیف یه جا و ...، خب وقتی مادر خونه از بیرون میاد از وجود کیف و کفش و شلوار و جوراب !! پی به وجود فرزند یا همسرش می برد !!! مگه نه ؟ خب همین بر خلاف قانون نظمه !..
  آنتوني رابينز : همه تلاشها پاداش دارند اما تلاشهاي منظم پاداش مضاعف دارند .
  حتما شما را یاد توصيه حضرت علي ( ع )در آخرين لحظات عمر انداختم : « اوصيكم به تقوي الله و نظم امركم » سفارش به اصل تقوا و نظم در امور !!. بايد اینرا بدانيم و به آگاهانیم که :
  با نظم زيستن يعني خدايي زيستن
  التفات داشته باشید که : اگر كوبلني را بخريد و بدلیل کسر نخی با رنگ خاص و یا هر دلیل دیگر ! نيمه تمام بگذاريد ، انرژي در آن باقي مي ماند و به شما بر نمي گردد !! انرژي زماني به شما بر خواهد گشت كه آنرا تمام كرده ، قاب كنيد و به ديوار بزنيد . معمولا آدمهای نا منظم کارهای نیمه تمام زیادی دارند و جالبه که همیشه گیجند !! پر استرسند !! شما که کار های نیمه کاره ندارید.؟!! درسته ؟؟؟
  حالا یک سوال مهم !! براي ايجاد نظم از كجا و چگونه شروع كنيم ؟
  بايد دنبال بهانه گشت ، مثلاً اگر كسي تلفن زد و خواستيد شماره اش را ياداشت كنيد ولي مدادتان روي كاغذ هاي ميز كارتان گم شده است ، مي توانيد فعلاً با چوب كبريتي يا 000 روي گچ ياداشتش كنيد و سپس دنبالش بگرديد ! حتما در اين جستجو به نامه اي برخواهيد خورد كه يك ماه پيش بايد جواب داده مي شد يا شماره اي خواهيد ديد كه 10 روز پيش بايد به او زنگ مي زديد و 000 و اين پايش و جستجو ادامه دارد 000 و آنقدر ادامه خواهید داد تا نظمي بر امور تان حاكم گردد . حتما برایتان تا حالا بارها اتفاق افتاده است . پس برای ایجاد نظم در زندگی ، دنبال بهانه باشید . امیدوارم که همیشه منظم باشید .

  منبع : [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

 4. #4
  کاربرسایت موفقيت آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۲۰
  نوشته ها
  413
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 4 در 2 پست

  Re: آشنایی با NLP

  " قانونمندی طبیعت "

  قانون 4 : بارش :
  هيچ چيز بلا را دفع نمي كند و آتش غضب را خاموش نمي كند مگر صدقه !
  متأسفانه صدقه در فرهنگ ما بدرستي جا نيفتاده است . صدقه واژه اي بسيار پر محتوي ، پر معنا و قدرتمند است ، كه ريشه در صدق و راستي دارد . در حالیکه :

  خيلي ها فكر مي كنند صدقه يعني به فقير چيز دادن و در صندوق پول انداختن .!! نه نه !!

  اگر صدقه را به منزله يك خانه مجسم كنيم ، تنها بخشي از خانه مثلاً آشپزخانه كمك به فقرا را در بر مي گيرد . كه شايد يك درصد معناي صدقه اين باشد ، صدقه بخشهاي ديگر اين خانه را هم در بر مي گيرد ، گاهي كمك مالي كمترين كار است ! آموزش به ديگران ، اصلاح بين دو فرد ، نگهداري زبان ، شفاعت ديگران ، جلوگيري از ريختن خون كسي و 000 هم صدقه است ! پس مي توان صدقه را بارش معنا كرد .

  بارش و باریدن و بخشیدن و سرازير شدن و فوران كردن! حالا فوران چی ؟؟آفرین :

  فوران مهر و عشق و تبسم و لبخند و انرژي مفيد ! بارش دانش ، اطلاعات ، دانسته ها و........

  خلاصه با الهام از این قانون طبیعت : هر گونه جمع آوري ، ضد بخشش است ،. البته بخشش باید :

  بي تمنا و بي مضايقه باشه ، استحضار داشته باشید اگر خوب قانون بارش را بشناسیم ، در زمان باریدن باید قبل از هر چيز رضايت خاطر خود انسان فراهم گردد . آیا میدانید که :؟

  اخلاق خوب ، لبخند زدن به پدر و مادر ، نگاه پر مهر به والدين و مومنين ، نوعي صدقه و بارش است .

  يكي از بارشهاي طبيعي و با صفا ، شكر كردن و سپاسگزاري است .

  تشكر فضاي انرژي انسان را وسيع تر ميکنه و بالاترين درجه و مرتبه سپاسگزاري نیز ، تشكر از مردم است .

  بنابراین از این به بعد ، هر روز صبح كه از خانه بيرون مي آئيم ، ببينيم كه اول سهم كائنات را داده ايم ؟!هنوز كه پرداخت كرديم ؛ دست خود را ببوسيم ! تعجب نکنید ! واقعا دست خودتان را ببوسید ! میدونین چرا ؟ چونکه : اين عمل جداي از آنكه بوسيدن دست خداست ، نوعي تشويق كردن خود است . تشويق و تحسين خود بخاطر كار نيكي كه انجام داده ايم .

  دیدگاههای صدقه در اسلام : ما سه دیدگاه داریم که باعث میشه صدقه بدیم !!:

  الف - از سر معامله : داریم با خدا معامله می کنیم ! یعنی چه ؟

  مثال : 100 تومان دادم خدا ، يا لله 1000 تومان بده ! ؟ خب بد نیست اما بهتر است که هرگز از سر گرفتن ، چيزي را نبخشيم .!

  ب- از سر ترس ! : صدق می دهیم که می ترسیم !!! چه جوری مثلا :

  مثال : ترس از حوادث آسماني ، چشم زخم از 70 بلا و 000!! لطف الهي آنقدر بيكران است كه حتي بارش از سر ترس هم بي پاسخ نمي ماند ولي باز هم بهتر است از سر ترس چيزي را نبخشيم . – راستی دیدین صندوقهای صدقه در فرودگاهها بزرگتره ؟! چرا؟ چون ، توپولوف روسی اونهم توی دل آسمون !!!

  ج - از سر عشق : صدقه بدون هیچ ترس و یا واهمه و توقعی !!! یعنی چی ؟

  بعضيها مي بارند بي هيچ واهمه ، ترس و توقعي . مي بارند كه لذت مي برند و به شوق مي آيند . لبخندي بر لبانشان مي نشيند . آری می بارند و از نفس اين بارش به وجد مي آيند و حظّ مي كنند که صدقه واقعی و درست نیز همین است .  يكي از موانع موفقيت ، در زندگيها ، انباري است .!!!!!!!!  شما میدونید که انباري چيست ؟ ؟ به نظر من ، انباري يعني ترس داري ! یعنی چه ؟! مگه

  انباري پر از چيزهاي غير قابل استفاده يا كمتر قابل استفاده نیست ؟ پر از حيفي جات ، پراز چيزهايي كه مبادا لازم شود ، پر از چيزهاي كه : خار آيد روزي بكار آيد و اين كار متأسفانه ضد قانون بارش است که حاکی از ترس است . مبادا فردا چنین بشه یا چنان بشه . فریزر هم مثل انباریست !!!!خانم 50 کیلو سیزی گرفته و پخته !! فریز کرده !!! که چی ؟؟؟ ما الحمدلله در کشورمان در چهار فصل همه چی داریم !!

  این حرص برای چیه دیگه ؟؟؟ خونه 10 ساله گاز کشیه ! هنوز کپسول گازش توی انباریست ؟ می پرسی چرا ؟ میگه : شاید گاز شهری هم یک روزی مثل آب سهمیه بندی بشه و قطع بشه یا تموم بشه !!

  سوال پيامبر اكرم ( ص ) از جبرائيل درمورد پاداش صدقه ؟

  پاسخ : پاداش صدقه 5 نوع است :

  1- يك به ده : بخشش به انسان سالم : مثلاً رد كردن كودكي از خيابان يا اميدي در دل كسي نشاندن .

  2- يك به هفتاد : كمك به زمين گير و ناتوان : مثال :گرفتن نصف قرص نان سنکک ، جهت همسايه پيرمان كه توان رفتن به نانوايي را ندارد .

  3- يك به هفتصد : كمك به والدین ، لبخند به روي آنان. (پدر و مادر جاشون روی سر آدمه و همسر کجا ؟)

  4- يك به هفتاد هزار : كمك به اموات و مردگان

  5- يك به صد هزار : صدقه به طالب علم ، مثال : هزينه تحصيل كسي را فراهم كردن ، تهيه يك مداد قشنگ براي افزايش شوق نوشتن يك كودك ، تهيه كفش زيبا براي شوق مدرسه رفتن ، تعمير شيرهاي دستشويي مدرسه اي را به عهده گرفتن ، رنگ شاد و شوق انگيزي به ديوار كلاسي زدن

  پس همين الان بينديشيد كه چه چيزي را بايد بارش كنيد ؟و چگونه ؟!! و به کی ؟؟؟

  مهرتان ، عشقتان ، پولتان ، دانشتان ، وقتتان

  پيامبر اكرم ( ص ) : هر كس از شما به همسرش بيشتر اظهار محبت كند ، ايمانش كامل تر است . قابل توجه اونایی که میخواهند صدقه بدهند و دنبال صندوق صدقات میگردند .

  به بقل دستتون نگاه کنین و فقط یک لبخند نثارش !!!! مادر ( وای چه نعمتی ! منکه قدرش را حالا میدانم ، ولی افسوس که نیست ، شماهاییکه که دارین قدرش را بدانید ) و پدر این عنصر بلاکش روزگار ! اگر از من کسی بپرسه که دیگه هیچی حق نداری بگی : فقط یک جمله میتونی بگی ! چی میگی ؟ میگم احسان به والدین ، نیکی به والدین ، مهرورزی به والدین و....والدین !

 5. #5
  کاربرسایت موفقيت آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۲۰
  نوشته ها
  413
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 4 در 2 پست

  Re: آشنایی با NLP

  " قانونمندی طبیعت "

  قانون 5 : پاكي :

  پاکی، اساس جذب همه مو هبتهاست. طبيعت سرشار از پاكي است . برگهاي درختان كثيف و غبارآلود میشوند، باران مي آيد و شسته ميشوند، نور آنها را خشك ميكندو..

  آیا هيچ گربه اي را دیده اید كه بعد از صرف غذا ، دست و صورت خودشو ليس نزنه؟و آیا هيچ مرغي را سراغ دارین كه بعد از دون خوردن، نوك خود را به زمين نمالد !؟ به نظر شما عجیب نیست که این حیوانات بی شعور بدون داشتن معلم چنین می کنند؟!دیدین حتی مگسها هم دست و صورتشونو تمیز می کنند!!

  یک روزبا دقت به یه مگس ، دقت کنید !.

  واقعا آدم تعجب میکنه از کارهای مگسها ! خب اینا برای ما پیام نداره ؟؟ صد در صد !!!

  پيامبر اكرم ( ص ) : شستن دستها قبل و بعد از غذا روزي را زياد مي كند .

  حديث داريم : كه در هر خانه اي عنكبوت باشه ، در آن خانه فقرهم هست .

  از قانون زیبای پاکی ، الهام میگریم که باید پاک بود و یا پاک شد . اما سوال ؟: ازچی پاک بشیم ؟ چگونه پاک بشیم و از کجا آغاز کنیم ؟واقعا .

  نکته اساسی :عادات در انسان نقطه تلاقی سه عنصر است : 1- دانش : یعنی اینکه: بدانیم چه کاری باید انجام دهیم . 2- مهارت : یعنی اینکه :بدانیم آن کار را چگونه انجام دهیم . 3- اشتیاق : یعنی اینکه : میل به انجام آن کار داشته باشیم . مثال : من گشنه ام و ماکارونی دوست دارم .( اشتیاق ) . کتاب رزا منتظمی با دستور پخت ماکارونی در آشپزخانه موجود است ( دانش ) و بنده مواد مورد نظر خانم منتظمی را در قابلمه ریخته و روی اجاق میزارم (مهارت ) !! حالا اگر گل در اومد و خراب شد تقصیر در مهارت منه !! بعضیها کتابو پاره میکنن.! رجا واثق دارین که ما بیشتر در مهارتها بحران داریم .چند نفر را دیدین که که توانستن ،علم را از لابلای سطور کتابها به صحنه پرشور زندگانی بکشانند و یا بااین هدف دنبال علم و آگاهی بوده اند ؟!واما :

  پاسخ سوا ل از چی ، چگونه و از کجا که باعث شد بنده هم حاشیه پردازی کنم : باید از نفرينها ، كينه ها ، نبخشيدنها ، حسادتها ، کدورتها ، تهمتها ، دروغها و 000 پاك شد ، چه بسا که يك نيت بد و شوم مانع جذب موهبتهاست ! . پاکی باید از ذهن آغاز بشه تا برسه به محيط ، لباس و بدن ، باز هم حديث داريم که : ماندن خاكروبه در خانه و نشستن ظرفهاي كثيف شب و باقي ماندن آنها تا صبح ، مانع استجابت دعا و جذب موهبتها ست . باید زبان را از دروغ ، تهمت ، تمسخر ، تحقير ، انتقاد بيجا و ... پاك كرد .

  حديث داريم كه : فحش دادن روزي را كم مي كند و دروغ مانع روزي است ، البته هميشه بايد يادمان باشد كه توانگري روزي نيست ، بلكه روزي بسيار فراتر از آنهاست .

  خب پس روزی چیه دیگه ؟:روزي، فرصتهايي است كه بدست مي آوريم. روزي ، دوستان خوب شما هستند ، فرزند خوب ، شوهر خوب ، همسر مهربان ،كتابهاي مفيد و 000 همه اينها، روزي هستند .

  آخربعضیها یک كيسه زباله مگیرن دستشون ،راه میفتن توی خیابون !!بعد هم میگن : چقدر مگس !! این خیابون مگس ! اون خیابون مگس!!! با کیسه زباله که نمیشه بی مگس !!تا وقتیکه کیسه زباله دستمونه ! هر مگس و حتی خرمگسی هم شماره تلفن میده !!! درسته ؟!!. خانم ! کیسه زباله دستشه و دنبال شاپرکها میگرده ! : پس کجایند این شاپرکها ؟؟!ا شاهپركها دنبال گلها هستن .! شاعر میگه :
  گرنه موش دزد در انبان ماست گندم اعمال چهل ساله كجاست ؟
  اول اي جان دفع شر موش كن بعد از آن در جمع گندم كوش كن

  آرامش بهترین نعمت و روزی خداوند است که ریشه در پاکی و صافی درون هر آدمی دارد. همیشه پاک و سرشار از صفا و آرامش باشین . تا بعد بدرود

  راستی !!! قانون 6 میتونه چی باشه ؟؟!!.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. عکس هایی از خانه های زیبا و رویایی
  توسط HRG در انجمن گالری عکس
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۱۸ شهریور ۸۹, ۱۵:۵۴
 2. عکسهایی بسیار زیبا از نمایشگاه صنایع هوایی سنگاپور
  توسط HRG در انجمن بخش هواپیما و صنایع هوایی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۱۶ بهمن ۸۸, ۱۹:۵۰
 3. پاسخ هایی به چرایی ناتوانی رژیم صهیونیستی در تعرض به ایران
  توسط hamid192 در انجمن بایگانی اخبار سیاسی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۰۶ آبان ۸۸, ۰۰:۴۰
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۲۵ بهمن ۸۷, ۱۶:۰۰
 5. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: یکشنبه ۱۳ آبان ۸۶, ۱۵:۲۷

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •