واحد خبر mobile.ir : سامسونگ گوشی جدید خود یعنی گوشی [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]را معرفی نمود. این گوشی هوشمند مجهز به نسخه 6.1 سیستم عامل ویندوزموبایل بوده و از امکانات ارتباطی 3G و WiFi و دوربین 5 مگا پیکسلی باقابلیت فیلم برداری برخوردار است. این گوشی با حافظه های داخلی 2گیگابایتی، 8 گیگابایتی و 16 گیگابایتی عرضه می شود.

گوشی Omnia IIدارای صفحه نمایش لمسی 3.7 اینچی 65 هزار رنگ از نوع WVGA AMOLED (باابعاد 480 پیکسل در 800 پیکسل) است که نسبت به صفحه نمایش های متداول TFTبه میزان 65 درصد توان کمتری مصرف می کند. کارآیی این صفحه نمایش بااستفاده از ویژگی های پیشرفته فناوری resistive touch بهبود یافته و ازاین رو واکنش لمسی دقیقتری را فراهم می آورد (فناوری resistive touch بااستفاده از دو صفحه قابل انعطاف پوشیده شده از ماده دارای مقاومت الکتریکیکه با فاصله ای در مقابل هم قرار دارند قادر به تعیین دقیق محل لمس بوسیلهیافتن نقطه تماس صفحات با هم است.)


گوشیOmnia II از واسط جدید سامسونگ یعنی TouchWiz 2.0 بهره می برد. سیستم عاملاین گوشی دارای جلوه های چند رسانه ای مکعب سه بعدی (3D Cube) است که ازیک واسط کاربری دارای شتاب سنج و یک ویژگی ضدقفل هوشمند بهره می برد. اینویژگی به کاربران اجازه می دهد که با ترسیم اشکال بر روی صفحه نمایش،برنامه های از پیش تعیین شده را اجرا کنند. با عرضه نسخه 6.5 سیستم عاملویندوز موبایل توسط کمپانی مایکروسافت، نسخه 6.1 این سیستم عامل به نسخه6.5 ارتقاء خواهد یافت.


دوربین5 مگاپیکسلی این گوشی قادر به عکاسی با وضوح بالا بوده و امکان فیلمبرداری و پخش فیلم با کیفیت مشابه DVD با رزلوشن 480 نقطه را داراست.

نسخهCDMA گوشی Omnia II سامسونگ در آینده توسط کمپانی وریزون عرضه می شود.قیمت و زمان دقیق عرضه نسخه های وریزون و GSM/UMTS این گوشی هنوز اعلامنشده است.

منبع: [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] به نقل از mobile burn