واحدخبر mobile.ir: کمپانی سونی اریکسون روز پنج شنبه علاوه بر اعلام راهبردسبز خود تحتعنوان "GreenHeart"، از دو گوشی دوستدار محیط زیست نیزرونمایی نمود. بنابه گفته کمپانی سونی اریکسون گوشی های [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] و [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]سایبرشاتبه این کمپانی کمک خواهند کرد تا به هدف خود یعنی کاهش 20 درصدیاثراتکربنی تا سال 2015 دست یابد. این گوشی ها از ویژگی هایی نظیر جنسپلاستیکیقابل بازیافت، شارژ کننده های کم مصرف و رنگ های آب دار(waterborne paints- این رنگ ها مواد حلال کمتری را در هوا منتشر میکنند، قابلیت اشتعالکمتری داشته و نسبت به رنگ های معمولی کمتر سمیهستند) برخوردارند. همچنینبا ارائه کتابچه های راهنمای الکترونیکی (بجایکاغذی) سونی اریکسون توانستهاست تا ابعاد بسته بندی این گوشی ها را کاهشدهد. این کمپانی وعده داده استکه روی هم رفته اثرات کربنی هر یک از اینگوشی ها در حدود 15 درصد کاهشخواهد یافت.

هر دوی گوشی های Naite و C901 از طراحی استاندارد مکعبمستطیلی همراه بامقطعی با لبه های نرم برخوردارند. در خلال تست انجام شده،نمایشگر 262,144رنگ آنها از کیفیت نمایش خوب و شفافی برخوردار بود و مشکلیدر ارتباط باکلیدهای کنترلی و صفحه کلید این گوشی ها به چشم نخورد. با درنظر گرفتناین نکته که سونی اریکسون از سابقه خیلی خوبی در مورد طراحیکلیدهایکنترلی برخوردار نیست، این می تواند نشانه پیشرفت آنها در اینزمینه باشد.در حالی که گوشی اخیر سونی اریکسون یعنی W995a از یک جک هدست3.5 میلیمتریدر وجه پائینی خود برخوردار است، هر دوی گوشی های Naite وC901 دارای جکهای اختصاصی هستند.

گوشی های C901 و Naite گوشی هایچهاربانده GSM هستند اما گوشی C901 درخارج از آمریکای شمالی تنها از شبکه3G پشتیبانی می کند. گوشی Naite که درطرح های قرمز و نقره ای عرضه خواهدشد در سه ماهه سوم سال 2009 به بازارخواهد آمد. گوشی C901 که تنها با رنگسفید عرضه خواهد گردید در سه ماههدوم امسال بفروش می رسد.

هر دویاین گوشی ها از ویژگی های متوسطی برخوردارند اما نسبت به گوشیRenew W233موتورولا که آن هم از مواد قابل بازیافت ساخته شده است ویژگیهای درخورتوجه تری دارند. به عنوان یک گوشی سایبرشات، تمرکز گوشی C901برروی دوربینآن است. دوربین 5 مگاپیکسلی این گوشی قابلیت عکس برداری وفیلم برداری رادارا بوده و از گزینه هایی مانند فوکوس خودکار، برچسبگذاری جغرافیایی عکسها، فلش زنون (Xenon) و کاهش قرمزی چشم (Red-EyeReduction) برخوردار است.لنز دوربین این گوشی در وجه پشتی گوشی دارای یکپوشش کشویی است.[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

گوشیC901 همچنین از یک پخش کننده موسیقی، بلوتوث استریو، اسپیکر، قابلیتپیامرسانی و ایمیل POP3، سیستم پیام رسانی بی درنگ، حافظه USB، بازیحرکتی،سیستم همگام سازی با کامپیوتر شخصی (PC Syncing)، رادیو FM، مرورگروب بیسیم و ارگانایزر شخصی برخوردار است. همچنین شما می توانید ازکلیدهایکنترلی navigation toggle گوشی C901 برای تنظیم سطح روشنایی صفحهنمایش آنبه منظور افزایش طول عمر باطری استفاده نمائید. دارا بودن اینکلیدهایکنترلی شما را از بکاربردن منوهای تو در تو خلاص می کند.[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

گوشیNaite دارای یک دوربین عکاسی و فیلمبرداری 2 مگاپیکسلی، پخش کنندهموسیقی،مرورگر وب بی سیم، اسپیکر، قابلیت پیام رسانی و ایمیل POP3، سیستمپیامرسانی بی درنگ، رادیو FM، بلوتوث استریو، نقشه های گوگل، حافظه USB،سیستمهمگام سازی با کامپیوتر شخصی (PC Syncing) و ارگانایزر شخصی است.همانندگوشی C901، گوشی Naite دارای گام شمار Walkmate است که به شما میگویدپیاده روی شما چه میزان از انتشار کربن جلوگیری کرده است.

منبع: [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] به نقل از CNET