خانومیولیا تیموشنکو از اون خانوم های دوست داشتنی و یاغی هست که به زحمت زیادیبه جایگاه فعلیش رسیده. یولیا که به ژاندارک اوکراین مشهور هست مدت هایزیادی مورد تاخت و تاز های سیاسی قرار گرفته و به قول خودش از زمانی کهسعی کرده تحصیل کنه به دلیل زن بودنش مورد تمسخر قرار گرفته. یکی نبودهاون موقع بگه مارگارت تاچر پس مرد بوده؟ یولیا که متولد ۱۹۶۰میلادی هست واصلا هم به چهرش نمیاد که سنش این باشه به یک دلیل دیگه هم شهرت داره واون مدل موهاش هست. مدل موهای لانه کبوتری اون که فقط به دست خودش درستمیشه و از هیچ ارایشگری کمک نمیگیره.دوبارایشون کاندید قدرتمند ترین زن دنیا شده اما هر دفعه از به دست آوردن اینعنوان بازمونده. شوهر ایشون خیلی جرات داره که میزاره با پوتین مذاکره کنهاین طور نیست؟ ایشون در سال ۱۹۹۶ از کابینه به دلیل مخالفت با رئیس جمهوروقت اخراج میشه اما الان خودش هست که تشکیل کابینه میده.اویکبار در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره مدل موی خود گفت که شوهرش از اوخواسته است موهایش را بلند کند، اما از آنجاییکه نمی توان در کار رسمی وسیاسی با موی باز ظاهر شد، بهتر است که موهایش را ببافد.

رسانهها نوشتند که در دیدار اخیر با ولادیمیر پوتین که تیموشنکو لباس سیاه ورسمی با آستین های پفی پوشیده بود، قاطعیت خود را نشان می داد.

منتقدینغربی به کرات بخاطر طرز لباس پوشیدن تیموشنکو که توجه مردان را جلب میکند، انتقاد کرده و می گویند که چنین چیزی برای یک زن سیاستمدار مجاز نیست.


لباس های طرح ملی نیز در بین لباس های تیموشنکو دیده می شود، اما با این حال استیل خود را حفظ می کند.
تیموشنکو همیشه کفش پاشنه بلند می پوشد.در عین حال یولیا تیموشنکو در یک مصاحبه گفته بود که می خواهد زیبایی را وارد سیاست کند.

منبع:زن روز