نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: پولدار ترين فرد جهان ( بیل گیتس )

 1. #1
  کاربرسایت موفقيت آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۲۰
  نوشته ها
  413
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 4 در 2 پست

  پولدار ترين فرد جهان ( بیل گیتس )

  1- بیل گیتس در هر ثانیه 250 دلار آمریکا درامد داره، یعنی 20 میلیون دلار در روز و 8/7 میلیارد دلار در سال !  2– اگر 1000 دلار از دست وی بر زمین بیوفته به خودش این دردسر رو نمیده کهبرش داره، چون در 4 ثانیه ای که برداشتنش طول میکشه، این پول عایدش شده!  3 – آمریکا در حدود 62/5 هزار میلیارد دلار بدهی داره و بیل گیتس به تنهایی میتونه ظرف 10 سال تمام بدهی آمریکا را بازپرداخت کنه!  4 – او میتونه نفری 15 دلار به همه جمعیت جهان بده و باز هم 5 میلیون دلار در جیبش باقی خواهد ماند!  5– اگر مایکل جردن یعنی گرانترین ورزشکار آمریکایی هیچ آب و غذایی نخوره وهمه 30 میلیون دلار درامد سالانه اش رو پس انداز کنه، 227 سال طول خواهدکشید تا به ثروتمندی بیل گیتس بشه!  6– اگر بیل گیتس رو به صورت یک کشور تصور کنیم، 37 مین کشور ثروتمند جهانمیشه! یا به تنهایی درامدی برابر سیزدهمین کمپانی عظیم آمریکایی خواهدداشت، حتی بیشتر از آی بی ام!  7– اگر همه ثروت بیل گیتس رو تبدیل به یک دلاری کنیم ، میشه جاده ای از ماهتا زمین باهاش کشید که 14 بار رفته و برگشته! ولی ساخت این جاده، 1400 سالطول خواهد کشید و 713 بوئینگ 747 باید برای جابجایی این پول ها پرواز کنند.  ۸–اما !!! اگر کاربران ویندوزهای مایکروسافت بتونن بابت هرباری کهکامپیوترشون هنگ میکنه، یک دلار از بیل گیتس خسارت بگیرن، وی تنها در 3سال ورشکست خواهد شد !

  ۹- به تازگی در خبر ها شنیدیم که بیل گیتس در جمع ثروتمندان جهان از رتبه اول به دوم سقوط کرده که

  به نظر من اگه ما ۷۰ میلیون ایرانی هم نرم افزار های شرکت او را به صورت اوریجینال خریداری می کردیم

  این اتفاق پیش نمی اومد .

  بیل گیتس را بهتر بشناسیم ( راه موفقیت او(

  ویلیام هنری گیتس سوم مشهور به بیل گیتس (BillGates) رئیس و موسس شرکت مایکروسافت .

  درحال حاضر مایکروسافت با بیش از چهل هزار کارمند در شصت کشور جهان و بادرآمد خالص 25.3 میلیارد دلار در پایان سال مالی 2001 یکی از موفقترینشرکتهای ایالات متحده امریکا و یکی از راهبران صنعت کامپیوتر بوده است.بیل گیتس در 28 اکتبر سال 1955 در یک خانواده متوسط در شهر سیاتل امریکامتولد شد.پدر بیل , ویلیام هنری گیتس دوم وکیل دادگستری و یکی از سرشنایانشهر سیاتل است و مادر او آموزگار مدرسه و یکی از اعضا هیئت مدیره UnitedWay International بود که در امور خیره نیز فعالیت داشت. بیل گیتس در اینخانواده و در کنار دو خواهر خود رشد کرد.گیتس در کودکی بیشتر وقت خود رادر کنار مادربزرگ خود گذراند و از او تاثیر بسیار گرفت. او از همان دورانکودکی خود روحیه رقابت طلبی خود را نشان داد و سعی می کرد تا در هر زمینهای از دوستان خود پیش باشد. گیتس تحصیلات ابتدای خود را در مدرسه عمومیLakeside پشت سر گذاشت و در آنجا بود که با کامپیوتر آشنا شد .

  در آغاز یکی سالهای تحصیلی مسئولان مدرسه Lakeside تصمیم گرفتند با کمکخانواده دانش آموزان, یک ترمینال کامپیوتر اجاره کنند و در اختیار دانشآموزان قرار بدهند. در این هنگام بیل گیتس با کامپیوتر آشنا شد و به سرعتدر استفاده از آن مهارت کسب کرد و در سیزده سالگی اولین نرم فزار خود راکه یک بازی ساده بود نوشت. گیتس به همراه دوست خود پل آلن (Paul Allen )که دو سال از گیتس بزرگتر بود و در زمینه سخت افزار کامپیوتر هم مهارتداشت , بیشتر وقت خود را به برنامه نویسی در اطاق کامپیوتر Lakesideمیگذراند. گیتس در سال 1973 وارد دانشگاه هاروارد شد و در آنجا با استیوبالمر (Steve Ballmer) که در حال حاضر رئیس قسمت اداری مایکروسافت استآشنا شد. گیتس زمانی که در هاروارد بود یک نسخه از زبان BASIC را برایکامپیوتر MITS Altair طراحی کرد. بیل گیتس در سال 1975 به همراه دوستدوران کودکی خود پل آلن شرکت کوچکی بنام Microsoft با شعار " در هر خانهیک کامپیوتر " ایجاد کرد . مایکروسافت انواع زبانهای برنامه سازی را برایکامپیوترهای مختلف تولید میکرد. در آن زمان مایکروسافت فقط 40 کارمند داشتکه شبانه روز بشدت کار میکردند و کل فروش آن فقط 2.4 میلیون دلار در سالبود .

  در سال 1980 شرکت IBM برای اینکه از بازار کامپیوترهای شخصیعقب نماند تصمیم گرفت تا کامپیوتر خود را که PC نام گرفت و کامپیوترهایامروزی نیز مبتنی بر آن هستند , بسازد و وارد بازار کند . IBM تصمیم گرفتتا کار نرم افزار آن را به عهده شرکت دیگری بگذارد. این بود که شاهینخوشبختی بر دوش مایکروسافت نشست و IBM قراردی با شرکت کوچک مایکروسافت بستتا نرم افزارهای سازگار با کامپیوترهای شخصی IBM تولید کند.کامپیوتر هایجدید IBM از پردازنده های 16 بیتی 8088 شرکت اینتل استفاده میکرد.بنابراین مایکروسافت برای فروش زبانهای برنامه سازی خود به یک سیستم عامل16 بیتی نیاز داشت . در آن زمان شخصی بنام تیم پاترسون در کارگاه خانه خودیک کامپیوتر 16 بیتی کوچک ساخته بود و برای آن یک سیستم عامل ساده 16 بیتینوشت که نام DOS 86 را برای آن انتخاب کرده بود . بیل گیتس کلیه حقوقسیستم عامل DOS 86 را با قیمت 75 هزار دلار بدست آورد . بیل گیتس و پل آلنسیستم DOS 86 را متناسب با کامپیوتر های شخصی IBM تغییر دادند و امکاناتبیشتری را به آن افزودن و از آن یک سیستم عامل قوی 16 بیتی ساختند .مایکروسافت این سیستم عامل را MS-DOS نامید . MS-DOS برروی کامپیوترهایشخصی IBM جای گرفتند و IBM درصدی از فروش کامپیوترهای PC خود را برایاستفاده از MS-DOS به مایکروسافت می پرداخت . و رفته رفته امپراطوری آقایبیل گیتس بر روی MS-DOS بنیان نهاده شد . بعدها مایکروسافت با تولید سیستمعامل گرافیکی Windows و محصولات موفق دیگر گامهای بزرگتری بسوی موفقیتبرداشت.طبق آخرین آمار بیش از 95 درصد از دارندگان کامپیوترهای شخصی درسراسر جهان از محصولات مختلف مایکروسافت استفاده میکنند. درحال حاضر بیلگیتس با بیش از 50 میلیارد دلار, ثروتمندترین مرد دنیا شناخته شده است.اواین مقام را چندین سال است که حفظ کرده. یکی از دلایل موفقیت مایکروسافتبه گفته خود گیتس استخدام افراد با هوش در این شرکت است.گیتس زمانی که فقط19 سال داشت مایکروسافت را مدیریت میکرد . او بقدری کار میکرد که حتی گاهیچند روز محل کار خود را ترک نمی کرد و به همراه کارمندان خود بسختی بررویپروژه های مختلف و سفارش مشتریان کار میکرد . گیتس در سال 1994 با ملیندافرنج گیتس ازدواج کرد که حاصل آن یک دختر (متولد سال 1996) و یک پسر(متولد سال 1999) بوده است . بیل گیتس راه مادر خود را ادامه داد و بهمراههمسر خود چندین موسسه خیره در سراسر دنیا تاسیس کرد . هم اکنون بیل گیتسهمراه همسر و فرزندان خود در شهر سیاتل ساکن است .

 2. #2
  کاربرسایت موفقيت آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۲۰
  نوشته ها
  413
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 4 در 2 پست

  Re: پولدار ترين فرد جهان ( بیل گیتس )

  اصل اول: در زندگي همه چيز عادلانه نيست، بهتر است با اين حقيقت كنار بياييد.

  اصل دوم:دنيا براي عزت نفس شما اهميتي قائل نيست در اين دنيا از شما انتظار ميرودكه قبل از آنكه نسبت به خودتان احساس خوبي داشته باشيد كار مثبتي انجامدهيد.

  اصل سوم: پس ازفارغالتحصيل شدن كسي به شما رقم فوقالعاده زيادي پرداخت نخواهد كرد بههمين ترتيب قبل از آنكه بتوانيد به مقام معاون ارشد يا دريافت خودرو مجهزو تلفنهمراه برسيد بايد براي اين مقام و مزايايش زحمت بكشيد.

  اصل چهارم:اگر فكر ميكنيد آموزگارتان سختگير است در اشتباه هستيد پس از استخدامشدن متوجه خواهيد شد كه رييس شما خيلي سختگيرتر از آموزگارتان است چونامنيت شغلي آموزگاران را ندارد.

  اصل پنجم:آشپزي در رستورانها با غرور و شان شما تضاد ندارد پدربزرگهاي ما براياين كار اصطلاح ديگري داشتند از نظر آنها اين كار «يك فرصت بود».

  اصل ششم: اگر در كارتان موفق نيستيد والدين خود را ملامت نكنيد از ناليدن دست بكشيد و از اشتباهات خود درس بگيريد.

  اصل هفتم: قبل از آنكه شما متولد بشويد والدين شما هم جوانان پرشوري بودند و به قدري كه اكنون به نظر شما ميرسد، ملالآور نبودند.

  One Response to “اصول مهم موفقيت بيل گيتس”

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. زندگی فلسفه و منادولوژی لایبنیتس
  توسط HRG در انجمن فلسفه
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۲۵ تیر ۸۹, ۱۷:۱۵
 2. دارایی بیل گیتس معادل سرمایه ۱۴۰ کشور جهان
  توسط hamid192 در انجمن بایگانی اخبار اقتصادی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۰۱ آبان ۸۸, ۱۱:۵۴
 3. دارایی بیل گیتس معادل سرمایه ۱۴۰ کشور جهان
  توسط hamid192 در انجمن بایگانی اخبار اقتصادی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۰۱ آبان ۸۸, ۱۱:۵۴
 4. جایزه صلح گاندی به بیل گیتس رسید
  توسط hamid192 در انجمن رایانه
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: یکشنبه ۰۴ مرداد ۸۸, ۱۷:۳۴
 5. بیل گیتس لقب ثروتمندترین انسان جهان را به خود بازگرداند
  توسط hamid192 در انجمن بایگانی اخبار اقتصادی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: سه شنبه ۲۷ اسفند ۸۷, ۱۸:۴۳

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •