نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: توماس اديسون

 1. #1
  کاربرسایت موفقيت آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۲۰
  نوشته ها
  413
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 4 در 2 پست

  توماس اديسون

  بیشک توماس ادیسون یکی از بزرگترین و سخت کوش ترین مخترع های جهان است واختراعات او بر زندگی امروزی ما تاثیرات بسیاری گذاشته است و خیلی از چیزهایی که امروزه از آنها استفاده میکنیم را به نوعی مدیون ادیسون و امثالاو هستیم . او اختراعات بسیار زیادی داشته که یکی از مهمترین آنها لامپروشنایی است. در زیر یازده نقل قول از ادیسون آمده است که خواندنش خالی ازلطف نیست.

  ۱- با یک نیاز شروع کنید:

  «من هرگز چیزی را قبلاز اینکه فکر کنم چه فایده هایی میتواند برای مردم داشته باشد اختراعنکردم. فکر کردم جهان چه چیزی نیاز دارد و سپس به اختراع پرداختم»

  ۲- گول نخورید:

  «مشغولبودن همیشه به معنی مفید بودن نیست ، کار واقعی وقتی مشخص میشود کهنتیجهی خوبی بدهد و برای گرفتن نتیجه خوب چیز هایی از قبیل برنامه ریزی ،هماهنگی ، ذکاوت ، شجاعت و… لازم است. با تظاهر کردن چیزی درست نمیشود.»


  ۳- سخت کوش و صبور باشید:

  «صبر و شکیبایی کلید موفقیت است فقط باید به آن ایمان داشته باشید.»

  ۴- تلاش یک الزام است:

  «نبوغ یک درصد ذاتی و نود و نه درصد به دست آوردنی است.»

  ۵- شکست شما را به موفقیت نزدیکتر میکند:

  «من شکست نخوردم بلکه ده هزار راه اشتباه را پیدا کردم.»

  ۶-ما توانایی انجام کار های فوق العاده را داریم:

  «اگر ما به اندازهی توانمان تلاش کرده بودیم الان خیلی خیلی شگفت زده تر بودیم.»

  ۷- گاهی شکست شروع موفقیت است:

  «فقط چون چیزی کاری که شما ازش میخواهید را انجام نمیدهد به این معنی نیست که به درد نخور است.»

  ۸- زود تسلیم نشوید:

  «مهمترین نقطه ضعف ما زود تسلیم شدن است ، معمول ترین راه موفقیت فقط یک بار دیگر امتحان کردن است.»

  ۹- از کاری که میکنید لذت ببرید:

  «من حتی یک روز هم در زندگیام کار نکردم ، آنها همش تفریح بود.»

  ۱۰- خلاق باشید:

  «برای داشتن یک ایدهی ناب کلی ایده داشته باش.»

  ۱۱- وسواس نداشته باشید:

  «برای اختراع کردن یک قوهی تصور قوی نیاز دارید و مقداری خرت و پرت!»


  منبع: وبلاگ زنگوله با تغييرات

 2. #2
  کاربرسایت موفقيت آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۲۰
  نوشته ها
  413
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 4 در 2 پست

  Re: توماس اديسون

  انسانهای بزرگ تفکرات بزرگی دارن و با دقت در زندگی اونها می تونیم درسهایبزرگی رو فرابگیریم. داستان زیر یکی از این داستانهای زیباست.(ادیسون)  ادیسوندر سنین پیری پس از کشف لامپ، یکی از ثروتمندان آمریکا به شمار میرفت ودرآمد سرشارش را تمام و کمال در آزمایشگاه مجهزش که ساختمان بزرگی بودهزینه می کرد…

  این آزمایشگاه، بزرگترین عشق پیرمرد بود. هر روز اختراعی جدید در آن شکل می گرفت تا آماده بهینه سازی و ورود به بازار شود.

  درهمین روزها بود که نیمه های شب از اداره آتش نشانی به پسر ادیسون اطلاعدادند، آزمایشگاه پدرش در آتش می سوزد و حقیقتا کاری از دست کسی بر نمیآید و تمام تلاش ماموان فقط برای جلوگیری از گسترش آتش به سایر ساختمانهااست!

  آنها تقاضا داشتند که موضوع به نحو قابل قبولی به اطلاع پیرمرد رسانده شود…

  پسربا خود اندیشید که احتمالا پیرمرد با شنیدن این خبر سکته می کند و لذا ازبیدار کردن او منصرف شد و خودش را به محل حادثه رساند و با کمال تعجب دیدکه پیرمرد در مقابل ساختمان آزمایشگاه روی یک صندلی نشسته است و سوختنحاصل تمام عمرش را نظاره می کند!!!

  پسر تصمیم گرفت جلو نرود و پدر را آزار ندهد. او می اندیشید که پدر در بدترین شرایط عمرش بسر می برد.

  ناگهانپدر سرش را برگرداند و پسر را دید و با صدای بلند و سر شار از شادی گفت:پسر تو اینجایی؟ می بینی چقدر زیباست؟!! رنگ آمیزی شعله ها را می بینی؟!!حیرت آور است!!!

  من فکر می کنم که آن شعله های بنفش به علت سوختنگوگرد در کنار فسفر به وجود آمده است! وای! خدای من، خیلی زیباست! کاشمادرت هم اینجا بود و این منظره زیبا را می دید. کمتر کسی در طول عمرشامکان دیدن چنین منظره زیبایی را خواهد داشت! نظر تو چیست پسرم؟!!

  پسر حیران و گیج جواب داد: پدر تمام زندگیت در آتش می سوزد و تو از زیبایی رنگ شعله ها صحبت می کنی؟!!!!!!

  چطور میتوانی؟! من تمام بدنم می لرزد و تو خونسرد نشسته ای؟!

  پدرگفت: پسرم از دست من و تو که کاری بر نمی آید. مامورین هم که تمام تلاششانرا می کنند. در این لحظه بهترین کار لذت بردن از منظره ایست که دیگر تکرارنخواهد شد…!

  در مورد آزمایشگاه و باز سازی یا نو سازی آن فردا فکرمی کنیم! الآن موقع این کار نیست! به شعله های زیبا نگاه کن که دیگر چنینامکانی را نخواهی داشت!!!

  توماس آلوا ادیسون سال بعد مجددا درآزمایشگاه جدیدش مشغول کار بود و همان سال یکی از بزرگترین اختراع بشریتیعنی ضبط صدا را تقدیم جهانیان نمود. آری او گرامافون را درست یک سال پساز آن واقعه اختراع کرد…

  بین سالهای ۱۸۶۹تا ۱۹۳۱ که توماس ادیسوندر سالگی ۸۴ درگذشت، بیش از هزار طرح و اختراع آشنا و غریب ارائه داد، ازدستگاه تایپ، قلم الکتریکی، برق، عکس، دوربین فیلمبرداری، پیل الکتریکی تاعروسک سخنگو و یک خانه واقعی چدنی.
  از آغاز ادیسون سعی میکرد تمامیپیشرفتهایش را ثبت کند.نتیجه إین تلاش تعداد بیش از ۳۵۰۰ دفترچه یادداشتبوده است، که امروزه در محفظه های مخصوص مجهز به سیستم کنترل دما در آرشیولابراتوار وست اورنج West Orangeدر بنای تاریخ ملی ادیسون در ایالتنیوجرسی نگهداری می شود.
  تمامی اسناد نشاندهنده طرز فکر او هستند.اختراعاتش توسط خود او کامل شده است. در إین میان تعداد بیشماری از اندیشههایش در مورد ماوراءالطبیعة و طرحهایی که هیچگاه فراتر از خطوط درهم کاغذنرفت، نیز یافت می شود. روزنامه های صبح باعث تعجب بسیار زیاد خوإنندگانشدند: قلم از یک ایده اولیه و فکر خام خطوطی کشیده است. او هیچگاه با پولوسوسة نشد و در جایی از نوشتةهایش آمده: من هیچوقت کلمه شکست را بر زباننمی آورم. با گذشت زمان نسخه ها و دستورالعملها هم اضافه میشد، همراه بایادداشتهای متعددی که به دستیارانش می نوشت و توصیه می کرد این را همامتحان کنید و پاسخهای آنها به سئوالات پایان ناپذیر بود. اغلب اوقاتادیسون با یادداشت برداری کتب مخترعین قبلی و اختراعاتش فعالیت جدیدی راشروع می کرد. یکی از نمونه های کامل یادداشت های او طرح برق رسانی شهرنیویورک است.ادیسون زمان بیشتری برای انتقال تفکرات و ایده هایش بر رویکاغذ و پی بردن به نتایج آنها احتیاج داشت. لئوناردو داوینچی مربی فکریادیسون بود و یادداشتهای وی نزدیکی عمیق این دو را نشان می دهد.ادیسوننقشه کشی ماهر، گنجینه عقاید، خودبینی بزرگ، مهندس و گیاةشناس، مخترعی باادراک، دانشمند و ریاضیدانی بود که هر گام از تمامی مراحل سفر اکتشافی بهدنیای مجهولات را شرح داده است.در سال ۱۸۸۶ ادیسون عروسش را با فورت مایر،کنار استراحتگاهی که قصد داشت برای او بسازد برد، درحالیکه آنان برایارائه آخرین طرحهای خانة سمینول در کنإر هتل ایستاده بودند، ادیسون طرحمحوطه خانه را ترسیم کرد، شامل محل دقیق مسیرها، پیاده روها، یک دیواردریایی آهکی، درختهای لیمو و نخلها و سایر بوته زارها. ادیسون در دهه هایبعدی تفکرات و تلاش بیشتری داشت:در آخرین یادداشتهای او، طرح جزئیات یکمعدن فلز، کارخانة ذخیرةسازی برق،درختستان گلدنراد (نوعی درخت بومیآمریکایی با گلهای زرد) و حتی یکطرح برای ارکستر سمفونیک موجوداست.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. درسي از اديسون
  توسط موفقيت در انجمن اتاق تفکر و تامل
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۰۲ مرداد ۸۸, ۱۱:۰۰
 2. استفاده از فناورینانو در تولید تصاویر کوانتومی
  توسط YAS در انجمن بایگانی اخبار علمی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: دوشنبه ۰۱ مهر ۸۷, ۱۷:۳۷
 3. بيماري آديسون (نارسايي غده فوق كليوي)
  توسط PEZESHK در انجمن پزشکی تخصصی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: شنبه ۱۸ اسفند ۸۶, ۱۵:۵۲
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: شنبه ۱۹ آبان ۸۶, ۱۹:۰۶

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •