نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: زن دربرابر شوهر بهتر است چه اصولي را رعايت كند؟

 1. #1
  کاربرسایت ارسطو آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۲۳
  نوشته ها
  991
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 3 در 3 پست

  زن دربرابر شوهر بهتر است چه اصولي را رعايت كند؟

  براي آنكه زندگي زناشوئي از شادي ونشاط لازم برخوردار باشد، زن دربرابرشوهر بايد اصولي را رعايت كند. شما خانم محترم در صورتي كه اين اصول رارعايت كنيد ، همسر شما شيفته شما خواهد شد و تا آخر عمر عاشقانه دوستتانخواهد داشت . هرگز فراموش نكنيد يك ” پر” را نمي توان با فشار و قدرت بهجايي پرتاب كرد ولي همين” پر” را مي توان با جريان ساده هوا به هر جاييفرستاد .  ?- دركليه موارد معيشت اعم از تملك ودرآمد وغيرهازكلمه ما استفاده نماييد نه من وتو ؛ فراموش نكنيد كه اكنون زندگي مشتركشروع شده ديگرمن وتومطرح نيست.

  ?- درمقابل شوهر خود هرچند حق باشما باشد، لجبازي واصرار نكنيد.

  ?- شوهر خود را بخصوص درمقابل بستگانش تحقير نكنيد. ازتعريف و تمجيد بستگان خود درمقابل آنان پرهيز نماييد.

  ?- از مخالفت ومشاجره با شوهر خود بپرهيزيد.

  ?- چنانچه كمك‎هائي ازطرف بستگان شما به شوهرتان شده آنها را به رخ او نكشيد.

  ?- با دوستان وآشنايان شوهرتان درمعاشرت‎ها بيش ازحد معمول گرم نگيريد.

  ?- شوهر خود را درمعاشرت با اقوامش محدود نكنيد.

  ? - دررفت و آمد و معاشرت با بستگان شوهر خود پيشقدم باشيد.

  ?- به بستگان نزديك شوهر خود (مادرشوهر، پدرشوهر، برادرشوهر، خواهرشوهرو…) بيش از خويشاوندان ديگر احترام بگذاريد.

  ??- زحماتي كه براي پذيرايي خويشاوندان شوهر خود متحمل مي شويد به رخ شوهر خود نكشيد.

  ??- چنانچه در آمدي داريد و براي زندگي هزينه مي‎كنيد آن را بازگو نكنيد.

  ??- از مردان ديگر نزد شوهرتان تمجيد نكنيد. هيچ مردي را به رخ شوهرتان نكشيد و ترجيح ندهيد و در گفتار اين موضوع را رعايت كنيد.

  ??- براي انجام درخواستهاي خود با شوهرتان با خشونت و آمرانه برخورد ننماييد.

  ??- براي برآوردن نيازمنديهاي خود از نظر مادي و غير مادي امكانات شوهر خود را در نظر بگيريد و او را تحت فشار نگذاريد .

  ??- خود را براي شوهرتان بياراييد و بهترين و تميزترين لباس خود را در مقابل وي بپوشيد.

  ??- در مقابل شوهر خود با حالت افسرده و اخمو حاضر نشويد .او را در موقع ورود به خانه با لبخند و شاد وخندان استقبال كنيد.

  ??-پس از مراجعت شوهر خود به خانه كارهاي خود را حتي الامكان كنار بگذاريدودر حضور او بنشينيد و با سخنان خوشايند و با گرمي با او خداحافظي كنيد.

 2. #2
  کاربرسایت ارسطو آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۲۳
  نوشته ها
  991
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 3 در 3 پست

  Re: زن دربرابر شوهر بهتر است چه اصولي را رعايت كند؟

  نحوه برخورد صحیح با آقایون

  آیا جزء آن دسته از خانم هایسلطه گر و خودمختار هستید؟! آیا انتظار دارید همه چیز مطابق میل و سلیقهشخصیتان باشد؟! می خواهید همسرتان بی چون و چرا تحت...


  آیا جزءآن دسته از خانم های سلطه گر و خودمختار هستید؟! آیا انتظار دارید همه چیزمطابق میل و سلیقه شخصیتان باشد؟! می خواهید همسرتان بی چون و چرا تحتفرمان و اختیار شما باشد؟! شاید متوجه نباشید اما با این طرز برخورد فقطهمسرتان را می آزارید. این روزها خانم ها تصورات غلطی از رابطه زناشوییپیدا کرده اند و فکر می کنند هر چه می گویند همسرشان باید اطاعت کند وموظف است که مانند غول چراغ جادو کلیه ی آرزوهای قلبی آنها را برآوردهسازد.

  باید توجه داشت که وقتی مردها یک چنین رفتار ناخوشایندی رااز سوی همسر خود مشاهده کنند، یک دیوار دفاعی در مقابل او می سازند تا درامان بمانند و حتی الامکان خود را از خانم دور نگه می دارند. همه شما باقانون طلایی: "با دیگران همانطور رفتار کن که انتظاری داری با خودت رفتارشود" آشنا هستید. آقایون هم از این امر مستثنی نیستند. اگر انتظار داریدکه او مانند یک پرنسس با شما رفتار کند، شما هم باید مثل یک شاهزاده با اورفتار کنید. البته قرار نیست همه چیز به طور 100% ایده آل و مطابق میل شماباشد، اما سعی کنید با همسر خود در نهایت احترام، ادب، عشق و سپاس برخوردکنید. در شرایط سخت با او همگام بوده، یار و یاورش باشید، و در دشواریهادلداری اش دهید.

  موفقیت یک ارتباط به تلاش طرفین در لحظه لحظه یزندگی بستگی دارد. این چنین نیست که فقط چند ماه اول زندگی برای بهبودروابط زحمت بکشید و سپس دست از تلاش برداشته همه چیز را به حال خود رهاکنید و انتظار داشته باشید که زندگی مشترک مطبوعی پیش رویتان قرار بگیرد.روزها از پس هم می گذرند و زوجین با پستی و بلندی های بسیار زیادی مواجهمی شوند و باید همگام با هم از آنها عبور کرده و به یکدیگر کمک کنند. باورکنید پاداشی که از این همیاری عایدتان می شود، ارزش تحمل مرارت ها رادارد. در این شرایط خانم ها به ویژه باید توجه داشته باشند که در برابرمشکلات واکنش خام و ساده لوحانه از خود نشان ندهند و خود را در شرایطیقرار ندهند که بعداً موجبات پشیمانیشان را فراهم آورد. اگر پا به پایشوهرتان قدم بردارید و در حل مشکلات همراهی اش کنید، و از خود لطف،مراعات، و دلسوزی نشان دهید، او از هر زمان دیگر شما را بیشتر دوست خواهدداشت.

  آیا احساس می کنید که شوهرتان مطابق میل شما عمل نمی کند؟چرا نگاهی به کارهای خودتان نمی اندازید! شاید برخورد درستی با او نداریدو نمی توانید احتیاجات و انتظاراتش را برآورده سازید.

  آقایون پیشاز هر چیز انتظار دارند همسرشان با آنها دوست باشد، و شرایط و موقعیتشانرا به خوبی درک کند. اگر می خواهید در ارتباط خود موفق باشید و همسرتان رااز خود راضی نگه دارید به نکات زیر توجه کرده و آنها را در زندگی خود بهکار بندید، آنوقت متوجه تغییرات بزرگی خواهید شد.

  تصمیمات او را جدی تلقی کنید

  اینمورد به عنوان یکی از بزرگترین مباحث مشکل آفرین در روابط محسوب می شود.خانم ها دوست دارند همه چیز مطابق میل خودشان باشد. ولی توجه داشته باشیدکه نمی بایست نسبت به خواست ها و نیازهای همسرتان بی توجهی نشان دهید.بهتر است با این حقیقت روبرو شوید: اگر احساس می کنید که با او همفکرنیستید، پس در وهله اول چرا پیشنهاد ازدواج او را قبول کردید؟ باید بههمسر خود احترام بگذارید؛ اگر قرار باشد تمام مدت به او بی توجهی کنید،برای حرف هایش ارزش قائل نشوید، او را کوچک و خوار کنید و صرفاً در موردتمام مسائل شکایت کنید، مطمئن باشید که زندگی شما دوام پیدا نخواهد کرد.باید به او اجازه دهید که مرد خانه باشد.

  به خاطر دلخوری های فردی او را از خود محروم نکنید

  اگراز دست او ناراحت هستید، بهتر است مشکلات خود را با گفتگو حل و فصلنمایید. خودتان قضاوت کنید: در یک ماه گذشته چند مرتبه به دلایل واهی ازقبیل اینکه خسته ام، سر درد دارم، و یا حوصله ندارم همسرتان را از خودرانده اید؟ مطمئناً تعداد دفعات آن زیاد است. خانم ها موظف هستند که بدونتوجه به مسائل جانبی کلیه نیازهای همسرشان را برآورده سازند.

  مشوق او باشید

  خانمها به راحتی این کار را در مورد دوست های دختر خود انجام می دهند. کاری میکنند که احساس خوبی در آنها ایجاد شده و اعتماد به نفسشان افزایش پیداکند. از عباراتی نظیر: "تو فوق العاده شده ای، این رنگ خیلی بهت میاد،شوهرت باید افتخار کند که با دختری مثل تو رابطه برقرار کرده، و ..."استفاده می کنند. اما کمتر اتفاق می افتد که در مورد همسر خود این کار راانجام دهند. شاید به آن دلیل باشد که تصور می کنند ضمیر آقایون غیر قابلنفوذ است. حقیقت اینجاست که آنها هم مثل دوست های دختر شما ضمیر حساس وشکننده ای دارند و گاهی به قوت قلب دادن های شما نیازمند می شوند.بنابراین اگر ترفیع رتبه گرفت و در شغلش به مقام بالاتری دست پیدا کرد، بهافتخارش جشن بگیرید و به او یادآوری کنید که ارزش و لیاقتش را داشته است؛به علاوه اگر تی شرت مورد علاقه اش را پوشیده بود به او بگویید: "خیلی خوشتیپ شده ای".

  به زیبایی خودتان اهمیت بدهید

  بگذاریدخیالتان را راحت کنیم؛ مردها به هیچ عنوان به دنبال خانم های مانکنی کهتنها 40 کیلو وزن دارند نیستند. آنها تمایل دارند همسری برای خودبرگزینند که از نظر جسمانی قدرت داشته باشد و بتواند در آینده مادر مناسبیبرای فرزندانشان باشد. با این وجود از شما انتظار دارند که به ظاهر خوداهمیت بدهید و به خودتان برسید. لباس های زیبا و تمیز بپوشید. موهایتان رامرتب کنید و در مجموع ظاهرتان را آراسته نگاه دارید.

  قابل اعتماد و وفادار باشید

  مردهابه دنبال زن هایی هستند که بتوانند به آنها اعتماد کرده و رویشان حساب بازکنند. حقیقت اینجاست که برخی از خام ها رازدار نیستند و کمتر اتفاق میافتد که همسرشان حرف های دل خود را نزد آنها بازگو کند. مردها زنی را میخواهند که قابل اعتماد باشد و تا آخر عمر خود به او وفادار باقی بماند ودر شرایط سخت زندگی همراهی اش کند. آنها می خواهند همسرشان نسبت به آنهامتعهد و مسئول باشد.

  از سرزنش دست بردارید و به او احترام بگذارید

  چهچیزی باعث می شود که برخی از خانم ها احترام مردی که با او ازدواج کردهاند را نگه ندارند؟ وقتی فرد به شخص مقابل احترام می گذارد گویی به خودشاحترام گذاشته به ویژه زمانیکه طرف مقابل همسرش باشد. او را به خاطراشتباهاتش سرزنش نکنید و دائماً تصمیماتش را به باد انتقاد نگیرید. آقایونخانمی را می خواهند که منطقی باشد، در شرایط عصبانیت خود را کنترل کرده وبا بحث منطقی به دعوا خاتمه دهد.

  اجازه دهید از شما پشتیبانی و حمایت کند

  خداوندمرد را حامی زن آفریده است. آقایون از انجام این کار لذت برده و احساسخوبی پیدا می کنند. برخی از خانم ها زیاد از حد مستقل هستند و تصور میکنند که اگر مردی بخواهد از آنها حمایت کند شخصیتشان زیر سوال می رود.آنها کلاس کاراته می روند و لباس های مردانه می پوشند، ولی با اینحال بازهم احساس ضعف می کنند. اگر به ازدواج و زندگی مشترک اعتقاد دارید، پس چرانمی خواهید قدرت طبیعی یک مرد را قبول کنید؟

  خوش اخلاق باشید

  آقایونبه دنبال همسری هستند که شخصیت زنانه اش شکل گرفته باشد، مهربان باشد،مرتباً داد نزند و از او ایراد نگیرد. اکثر مردها در زندگی خود به دنبال"آرامش" هستند، می خواهند اوقات خوشی را داشته باشند، و از زندگی لذتببرند، بنابراین خوش مشرب باشید، به سرعت عصبانی نشوید، و داد و فریادکردن را هم به کلی فراموش کنید.

  بگذارید با خودش خلوت کن

  آقایوننیاز دارند که مدتی را به دور از شما بگذرانند، پس فضای لازم را به آنهابدهید تا ذهن خود را متمرکز کرده و افکار خود را منسجم سازند. شایدبخواهند زمانی را با دوستان خود بگذرانند و سرگرمی های مورد علاقه شان راانجام دهند. این کار احساس خوبی در آنها ایجاد می کند و سبب می شود کهبعداً سرحال تر و با نشاط تر شوند، و آیا این همان چیزی نیست که شماانتظار دارید؟ زمانیکه روز سختی را پشت سر می گذارند، مانند خانم هاتمایلی به صحبت کردن در مورد آن ندارند! اگر از شما درخواست کرد که او راراحت بگذارید، بهتر است که این کار را انجام دهید، اما قبل از بیرون آمدناز اتاق ابتدا او را در آغوش بگیرید نوازشش کنید و سپس او را تنها بگذارید.

  اجازه دهید خودش باشد

  برایبرخی از خانم ها سخت است که شوهرشان را همانگونه که هست، بپذیرند و دوستبدارند. بیشتر خانم ها تمام مدت در تلاش هستند که مدل مو، طرز لباسپوشیدن، شغل و حتی دوستان شوهر خود را عوض کنند و آنها را مطابق بامعیارهای فردی خود تعدیل نمایند. چرا به جای حرص خوردن آنها را همانگونهکه هستند قبول نکرده و از زندگی لذت نبریم؟

  غذای های مورد علاقه اش را درست کنید

  ممکناست از مادر بزرگ های خود شنیده باشید که راه رسیدن به قلب مردها ازشکمشان می گذرد! غذای مورد علاقه اش را درست کنید و یک میز شام رمانتیکبرایش بچینید. روی میز شمع روشن کنید. زمانیکه او خسته از کار روزانه بهخانه باز می گردد و با این صحنه مواجه می شود کاری جز در آغوش گرفتن وبوسیدن شما نخواهد کرد.

  چیزی که نیاز دارد را برایش بخرید

  خوبمنظور ما این نیست که برایش یک بنز یا ویلا بخرید! یک هدیه کوچک و در عینحال کارامد کفایت می کند. به عنوان مثال اگر زمستان در راه است و لباس گرمندارد، بافتن یک دستکش یا شالگردن کار خودش را می کند.

  از او بخواهید که کمکتان کند

  درروزها تعطیل که در خانه هستید و برنامه تفریحی ندارید از او بخواهید که درکارهایی که انجامش برایتان اندکی دشوار است به شما کمک کند. با این کار هموقتتان پر می شود و هم احساس مردانگی بیشتری به او دست می هد. به عنوانمثال می توانید از او خواهش کنید که در گلکاری باغچه به شما کمک کند.

  فعالیت های دو نفره انجام دهید

  ببینیدهمسرتان به چه کارهایی علاقه دارد و بعد با هم برای انجام آنها برنامهریزی کنید. اگر علاقمند به فعالیت های ورزشی است می توانید به کوهپیماییبروید و اگر اهل موسیقی و هنر است می توانید به تماشای تئاتر و یا کنسرتبروید.

  ببینید به چه چیزهای علاقه دارد و چه چیزهای را دوست ندارد

  هرکس دوست دارد زندگی اش را آنطور که می خواهد اداره کند و خودش نقش اولزندگی اش را بازی کند. بنابراین مهم است بدانید که او به چه چیزهایی علاقهدارد و از چه چیزهایی دوری می کند. سعی کنید کارهایی که دوست ندارد راانجام دهید.

  افکار و تمایلات خود را با او در میان بگذارید

  نبایدانتظار داشته باشید که او به صورت اتوماتیک همه افکار شما را حدس بزند.خیلی راحت هر چه را که در ذهن خود دارید با آنها در میان بگذارید. آنوقتدیگر غصه نمی خورید که چرا روز ولنتاین به رستوران مورد علاقه تاننرفتید، و یا اگر به من اهمیت می داد می آمد و کامپیوترم را درست می کرد.باور کنید که ناامیدی ها شما تنها با بازگو کردن افکارتان پایان میپذیرند، روز ولنتیان شما را به رستوران مورد علاقه تان می برد، و با یکآنتی ویروس کلیه مشکلات کامپیوتر شما را حل خواهد کرد.

  به او عشق بورزید

  شایداین مسئله بسیاری از خانم ها را متعجب کند، اما آقایون هم دوست دارند کهعاشق شوند و در مقابل عشق دریافت کنند. خیلی از خانم ها تصور می کنند کهاگر با همسر خود سرد و بی احساس برخورد کنند بهتر است. متاسفانه تفکرنادرستی است؛ تا جایی که می توانید خود را نسبت به او علاقمند نشان دهیدچراکه آقایون به دنبال همسری هستند که به آنها علاقه داشته و مجذوبشانباشند.  به هر حال می توان گفت مردها به طور کلی به دنبالزنی هستند که بتوانند زندگی خود را با او قسمت کنند، لذت ببرند و در کنارهم به آرامش برسند. در جوامع کنونی نقش اجتماعی زنها در حال شکل گیری استو همه روزه از قدرت بیشتری برخوردار می شوند. با این وجود یادتان نرود کهرقص تانگو نیاز به دو نفر دارد!

  منبع: مردمان

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. جست وجوى نقض اصول فيزيكى اينشتين
  توسط hamid192 در انجمن فیزیک
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۱۱ دی ۸۷, ۱۹:۱۳
 2. احمدی نژاد گزینه غالب اصولگرایان است
  توسط YASSIN در انجمن بایگانی اخبار سیاسی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: دوشنبه ۲۰ آبان ۸۷, ۱۸:۳۲
 3. موفقيت از آن كساني است كه ذهنيت موفق دارند
  توسط hamid192 در انجمن موضوعات و مطالب مهم و موفقیت امیز
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: شنبه ۱۱ خرداد ۸۷, ۱۹:۵۴
 4. فهرست ٢٠٠ سايت برتر جهان بدون سايت هاي ايراني
  توسط hamid192 در انجمن دنیای اینترنت
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۰۲ اسفند ۸۶, ۲۰:۴۵
 5. اصول مهم موفقيت بيل گيتس
  توسط M.MEDICAL در انجمن موضوعات و مطالب مهم و موفقیت امیز
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۲۵ آبان ۸۶, ۱۹:۵۴

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •