حذف ويروس kernel.exe

kernel ويروسي است که هر چند دقيقه يکبار باerror ي که در زير تصوير ان را قرار داده ام ظاهر مي شود . اکثر کاربرانبه اين ويروس گرفتار شده اند .

در واقع اين يک ويروس نيست زيراکار مخربي روي سيستم انجام نمي دهد . در واقع يک برنامه مي باشد که شباهتيبه ويروس دارد و به همين دليل هيچ يک از انتي ويروس ها قادر به شناسايي وپاک کردن ان نيستند . حتي قوي ترين و به روز ترين انتي ويروس ها .
اين ويروس از طريق صفحات html که از اينترنت ذخيره مي کنيد به وجود مي ايد .

اينويروس سه فايل با نام هاي kernal.vbs و kernal.exe و systems.exe دارد کههر سه فايل در پوشه C:\WINDOWS\system32 ذخيره مي شوند .
در واقع اينويروس خود را جزء پروسه هاي سيستم عامل نيز مي داند و در task manager درتب processes با نام kernel.exe در حال فعاليت مي باشد .

اين ويروسهمه ي فايل هاي HTML و Htm رو آلوده ميکند و به آخر فايل ها کدهاي مخربVbscript رو که چند تا فايل با نام ها kernel.exe و kernel.vbs است راايجاد ميکند .
اين ويروس حتي با تعويض سيستم عامل هم از بين نخواهد رفت .

از اثرات اين فايل آلوده:
1- ارورهاي پشت سر هم
2- باعث پايين آمدن سرعت کامپيوتر
3- باعث پايين آمدن سرعت اينترنت
4- دادن اطلاعات مثل يوزر و پسورد اينترنتتان به شخص هکر
5- آلوده کردن فايلهاي HTML

نحوه پاک کردن ويروس kernel.exe

برايپاک کردن اين ويروس شما بايد ابتدا با زدن کليد هاي ترکيبي ctrl + alt +delete وارد task manager شويد و به تب processes رفته و فايلي با نامkernel.exe را پاک کنيد .

سپس به مسير زير رفته C:\WINDOWS\system32 رفته و دو فايل با نام kernel و بک فايل با نام Systems را پيدا کرده و پاک کنيد .

توجهداشته باشيد شما در صورتي مي توانيد اين فايلها را پاک کنيد که پروسهkernel.exe را از task manager پاک کرده باشيد . در غير اين صورت اجازهپاک شدن را به شما نخواهد داد .

سپس به منوي استارت رفته و عبارتmsconfig را در run تايپ کنيد و در قسمت startup اگر فايلهاي بالا وجوددارند تيک انها را برداريد و سپس کامپيوتر را ريستارت کنيد دوباره چک کنيدکه ويروس در حافظه بار نشده باشد .
بعد به internet temporary از طريق مسير زير رفته و تمام محتويات ان را خالي کنيد .

<win_drive>:\Documents and Settings\<user_name>\Local Settings\Temporary Internet Files

برنامه هايي براي از بين بردن اين ويروس

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]