نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: ژیمناستیک

 1. #1
  کاربر ویژه hamid192 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  9,840
  سپاس ها
  13
  سپاس شده 84 در 80 پست

  ژیمناستیک

  قسمت اول

  تاریخچه  ژیمناستیکبه عنوان یک ورزش فعال دارای سابقهای در حدود 2000 سال میباشد ولی بهعنوان یک ورزش رقابتی دارای عمری در حدود 100 سال میباشد. مسابقات فردیو کلی توسط باشگاهها و کلوبهای گوناگون مانند solcols Turveveins برگزارشده است درحالی که این ورزش دارای رشد آهستهای در محیط تولید کلوب درمحیطTurvevens solcos دارای رشد سریع بود. در دهه هزار 830 ورزش ژیمناستیکبه آمریکا معرفی شد و سیستم مدرسه ژیمناستیک توسط مهاجران از قبیل frang ,lchaales, follel, chorles,beik تأسیس گردید. در سال 1881فدراسیون بینالمللی ژیمناسیک تأسیس شد که .بعداً به نام هیئت فدراسیون زیمناستیک اروپاتغییر یافت. این سازمان پیشقدم در مسابقا ت بین المللی بود. اتحادیهورزشکاران غیر حرفهای در سال 1883 در آمریکا تأسیس گردید. این سازمانمسئولیت کنترل و مراقبت از ژیمناستیک کاران را در آمریکا بر عهده داشت.رقابتها و مسابقات گوناگونی توسط کلوپها و سازمانها برگزار شدند و دردهه 1880 این مسابقات بسیار شدت گرفت. اولین مسابقه بزرگ در المپیک آتنیونان در سال 1896 برگزار شد و که در آن آلمان به عنوان قهرمان برگزیده شدو تقریباً همه مدالها را از آن خود کرد. 5 کشور در این مسابقات شرکتکردند. مسابقات مردان شامل میله افقی. میله پارالل، خرک، حلقه، پرش ازخرک. بود اولین مسابقه بین المللی بعد از مسابقات المپیک در سال 1953 دربلژیک برگزار شد که در آن ژیمناستیک کارانی از نقاط مختلفی از قبیل بلژیک،فرانسه، لوکامبورگ، هلند شرکت داشتند. این مسابقات در حال حاضر به عنواناولین مسابقات جهانی شناخته میشوند. اولین مسابقه تیمی مردان در سال1954 در سن لویس برگزار شد. در هنگام نهمین دوره مسابقات جهانی در سال1930 در لوکامبورگ مسابقات زیمناستیک برگزار شد شامل مسابقات دو میدانی،پرش با نیزه، پرش طول، بال رفتن از طناب، تیراندازی و دو صد متر. بعد ازآن مسابقات دو و میدانی از بخش مسابقات ژیمناستیک حذف شدند. در مسابقاتجهانی 1954 ورزش دو ومحیدانی به طور کامل از ژیمنا ستیک جدا شد.


  درسال 1924 در فرانسه المپیک پایههای اصلی خود را که مشابه المپیک امروزیمیباشد شکل داد. در این المپیک مردان ابتدا در مسابقه در رشتههای مختلفزیمناستیک پرداختند. اولین تیم ژیمناستیک زنان در المپیک سال 1928 شاملمسابقات تیمی بود که توسط کشور هلند اجرا شد. اولین تیم ژیمناستیک زنانآمریکایی در المپیک 1936 در آلمان حضور یافت. در سال 1962 ژیمناستیک منظمتوسط فدراسیون بین المللی ژیمناستیک به عنوان یک ورز ش شناخته شد. در سال1963 در بودایست لهستان اولین مسابقات جهانی زیمناستیک موزون انجام گرفت.این مسابقات دارای 28 ورزشکار از 10 کشور مختلف دنیا بود در سال 1973آمریکا به مسابقات جهانی ژیمناستیک موزون وارد شد. در حین انجام المپیک1974 در لس آنجلس آمریکا مسابقات ژیمناستیک موزون فردی برای اولین باراجرا شد. در جشن صد ساله المپیک امسال در آتلانتا، مسابقات گروهی موزون بهعنوان ورزش دارای مدل برای اولین بار معرفی خواهند شد. در سال 1975فدراسیون ژیمناستیمک آمریکا که در حال حاضر نام آن ژیمناستیک USA شناختهمیشود افتتاح شد. به عنوان یک ورزش مستقل در آمد و همچنان نیز اینفدراسیون کار خود را امروزه ادامه میدهد.

  تاریخچه زیمناستیک موزون

  ژیمناستیکیک ورزش است که حرکات بدن را بر اساس یک آهنگ هماهنگ و موزون میسازد درحقیقت ژیمناستیک را میتوان به عنوان یک هنر در نظر گرفت مسابقاتژیمناستیک میزان توانایی، قدرت، هماهنگی، انعطاف بدنی افراد را ارز یابیمیکند. در تاریخچه ژیمناستیک ورزشکاران متعددی وجود دارند که دنیا را باحرکات و اجرای فوق العاده خود تحت تأثیر قرار دادهاند .

  تاریخچه ژیمناستیک
  تمریناتخاص و اولیه زیمناستیک در یونان قدیم بوجود آ مده و این تمرینات. بخشی ازآموزشهای نظامی و حرکات بدنی افراد آن زمان به حساب میآمد این حرکاتبدنی و تمرینات بدنی به عنوان برنامه مکمل با برنامههای آموزشی کودکانقرار گرفته بود. این عقیده وجود داشت. که این تمرینات باعث ایجاد اتحاد ویکپارچگی بین فکر و بدن میشود تاریخچه ژیمناستیک را میتوان در یونانقدیم بازیابی کرد. ژیمناستیک از کلمه gghnazein به معنی انجام تمریناتبدون لباس گرفته شه است. ژیمناستیک در شکل امروزی اولین بار در سوئد دیدهشد. تاریخچه ژیمناستیک نشان میدهد لوازم مسابقات ژیمناستیک توسط آلمان وچکسلواکی در دهه 1880 ایجاد شدند. آقای تحصیلکرده آلمانی به نام fridrichLvdwig jahn به عنوان پدر ژیمناستیک معروف میباشد. او با استفاده ازابزار و لوازم التحریر برای ایجاد تقویت نظم شخصی و قدرت بدنی استفادهکرد. روش سوئدی در سمت دیگر که توسط آقای per Henric lin ابداع ششد بر رویهماهنگ سازی و موزون کرد با استفاده از توپهای کوچک حلقه و چوب بود. تنهامسئله زمان بود که مانع از همه گیر شدن ورزش ژیمناستیک در اروپا شد.تاریخچه زیمناستیک را در بخشی رقابتی و مسابقات میتوان در المپیک آتن درسال 1896 در آنتورب برگزار شد.
  ژیمناستیک زنان
  ژیمناستیک زنان همیشهمورد استقبال تماشاچیان قرار گرفته است در زیر چندین نمونه از رشتههایژیمناستیک زنان را بر ای شما شرح میدهیم. پرش: خم شدن، دویدن، کشش بدنبه عنوان موقعیتها مختلف بدن در این رشته معرفی شده است. امتیاز به نحو،اجرا و میزان پیچیدگی و سختی حرکت داده میشود. زن ژیمناست بر اساس میزانپرواز او از تخته پرش و نحوه فرود او و عدم برداشتن قدم اضافه بعد از فرودبر روی زمین امتیاز میگیرند. میلههای غیر مساوی (بارفیکس) این رشته ازژیمناستیک زنان مورد استقبال بسیاری از تماشچیان میباشد. در این رشتهحرکات وقدرت قسمت بالای بدن ژیمناست به نمایش گذاشته میشود. میزان زمانبندی و شدت نزدیک شدن در این رشته مهم است. نحوه امتیاز دهی بر میزانادامه دادن حرکت بدون توقف و وقفه میباشد. میله تعادل (بالانس) زنژیمناست باید قدرت تعادل و استقامت خود رابر روی میلهای که تنها 4 اینچپهنا دارد نمایش دهد. ((حرکات زمینی)) این حرکات یک حفای تصویری میباشد.ه شامل ترکیبی از حرکات رقص و آهنگ میباشد. از ویژگیهای حرکات زمینیمیتوان استفاده بهینه و مختلف از حداکثر فضای زمین و سطح پیچیدگی حرکاتانجام شده بر روی زمین نام برد. شخصیت یک فرد ژیمناست در این حرکات نمایشداده میشود. که کنترل کلی بدن را به نمایش میگذارد . هیچ کس نمیتوانددر مورد ژیمناستیک صحبت کند ولی برخی از زنان ژیمناست بزرگ مطرح که جهانرا با حرکات ویژه و منظم خود تحت تأثیر قرار دادند را متذکر شود. در سن 13سالگی خانم نادیا کمانچی به عنوان جاوانترین ژیمناست زن در بازیهایقهرمانی اروپا شرکت کرد. با استفاده از حمایتها و تعلیم خانم بلا کروکی،نادیا توانست در سن 9 سالگی در مسابقات نوجوان رومانی مقام بیاورد. او درسال 1976 در بازیهای المپیک مونترال همه را تحت تأثیر خود قرار داد بعد ازانجام مسابقت مختلف، او از شرکت در مسابقات بودایست در سال 1989 خود داریکرد و برای یک زندگی آزاد به نیویورک رفت . اوگداکاربوت: او توانست قلبکلید تماشاچیان را نه تنها با حرکات زیبای خود بلکه با لبخند پیروزمندانهخود بدست آورد. او را میتوان مسئول تبدیل کردن ژیمناستیک به عنوان ورزشیبرای دختران جوان دانست. بدون او کاملاً انعطافپذیر بوده و با انجامبالانس پشتی بر روی میلههای ارتفاع و خم شدن به عقب بر روی میله تعدل همهرا متحیر خود میساخت. او از آهنگ به خوبی در حرکات زمینی خود استفادهمیکرد و با آن هماهنگ بود. Mary lou Rotton : به عنوان پری کوچک دربازیهای ژیمناستیک 1984 شناخته شد. شکل و حالت ماهیهای و ورزشی بدن او یکحالت نرم و انعطافپذیر برای بدن یک زن ژیمناست را داشت. او برنده مدالطلا در سال 1984 بود او از مسابقات فعال بازنشسته شد. و درکارهای تبلیغاتیمشغول به کار شد. او کسی بود که برای اولین بار مدال طلا را برای آمریکادر مسابقات جهانی بدست آورد . Shannin miller او احتمالاً به عنوان یکی ازآراستهترین و شاخصترین ژیمناست آمریکایی در مسابقات ژیمناستیک معرفیشود. او توجه همه را در المپیک 1992 بار سلون به خود جلب کرد . او یکی ازاعضای تیم مخصوصی که در المپیک 1996 شرکت کردند بود . زنان برتر درژیمناستیک 2003 خانمها Anna Pavoka، Darya Zgoba، Darya Kalomen skayaمیباشند.
  ژیمناستیک مردان
  ژیمناستیک مردان نیاز به مهارت ویژه ودقت بسیار بالایی دارد . حرکات زمینی کل زمین و فضای موجود در این رشتهبرای انجام حرکات زمینی مورد استفاده قرار میگیرد. سالتوسهای مختلف.حرکات چرخشی و پیچشی و فرودهای متعدد به عنوان موارد امتیاز آور در رشتهمیباشند. حلقه ثابت این حلقهها باید به طور کامل ثابت و تحت کنترلباشند. شخص ژیمناست باید به طور کامل ثابت و موفقیت بدن خود را برای نمایشحرکات زیبا در این حلقهها حفظ کند. پرش ارتفاع و کل مسافت طی شده و شتابمرد ژیمناست به طور کلی موارد مورد امتیاز و مطرح در این رشته میباشد.شخص ورزشکار به محل پرش با حرکت مانوری آکروباتیک در هوا انجام میدهد ویک فرود ثابت و تعادلی باعث ایجاد جلوه در حرکت او میشود . میله پاراللتاب خوردن و پرواز از قسمتهای مهم این رشته میباشد. مشکلترین قسمت درانجام حرکات در این رشته ژیمناستیک زمانی است که فرد ژیمناستیک برای انجامحرکت و جابجایی در قسمت جلوو پشت سالتوس باید میلهها را رها کند . حرکاتخرک این رشته یکی از دشوارترین بخش حرکات دسته و جا به جایی دشتها بههمراه حرکات پیچیده بدن بر روی خرک میباشد. این موقعیت به ژیمناستیک اینامکان را میدهد که بطور فوق العادهای از یک پرتاب به چرخش دیگر بدن خودرا موج دهد .
  میلههای افقی این میلههای افقی و یا میله ارتفاع بهعنوان یک رشته مهم برای نمایش میزان جرات و مهارت شخص ژیمناست مرد به حسابمیآید. شاخصترین ژیمناستهای مرد در مسابقات 2003 افراد ی از قبیل Alexbandorenici، sergi khorkhirdion، George greenicov میباشند.
  ژیمناستیک موزون
  ایننوع ژیمناستیک ریشه خود را در بخش ژیمناستیک مدرن ایجاد کرده است و تحتتأثیر سیستم آزاد سوئدی قرار گرفته است. ژیمناستیک آشتیک نشان یک سری ازاحساسات و عواطف همراه با حرکات بدن میباشد. حرکات متناسب اولین بارتوسط Emil dalkroz از سوئیس به عنوان تمرینات بدنی برای رقاصها ونوازندگان برای بهبود دامنه حرکات بدنی آنها معرفی شد و همچنین باعثانعطاف عضلات و وضعیت ایستادن مناسب میشد. ژیمناستیک موزون نیز تحتتأثیر عناصر رقص از فنلاند قرار گرفت. ژیمناستیک موزون بر اساس عناصرمختلفی از قبیل اجرا، اصول، نرمی حرکات و انجام حرکات در خ ط و همچنینحالات چهره و حرکات بدن ارزشیابی میشود . آکروباتیستهای قوی باعث کاهشامتیاز ژیمناستهای شرکت کننده میشو ند. حرکات ژیمناستیک موزون برروی یکفرش 41 fee + 41 انجام میگیرد و با استفاده از خطوطی محدوده شخصی از انجدا شده است Ernes Edin اهالی ستونی به وجود آوردند روشی برای امتیاز بندیژیمناستیک موزون بود و به زودی این ورزش به عنوان یک ورزش رقابتی معرفیشد. زیمناستیک موزون در سال 1966 در آمریکا معرفی شد . ولی در آن زماندارای محبوبیت مردمی بالایی نبود. در سال 1962 فدراسیون بین المللیژیمناستیک این ورزش را به عنوان یک رشته ورزشی معرفی کرد. اولین دورهمسابقات جهانی ژیمناستیک موزون به بودایست با حضور 10 کشور مختلف جهانانجام شد. در سال 1984 در لوس آنجلس مسابقات فردی زیمناستیک موزون برایاولین بار در المپیک اجرا شد.
  المپیک ژیمناستیک
  ژیمناستیک المپیکهمیشه به عنوان یک سنگ مهمی از همزمانی قدرت و توانایی به همراه روش وسبک که با ایجاد یک تأثیر فس گیر تماشاچیان میشود معرفی شده ایت. نادیاکمانچی با کسب 10 امتیاز در مسابقات المپیک مونترال همواره به عنوان یک شاخص در تاریخچه المپیک ژیمناستیک به حساب میآید. در ژیمناستیک المپیک 14رشته حرفهای وود دارد. و رشتههای مجزا برای مردان و زنان وجود دارد دوردیف از داوران وظیفه نظار ت و داوری این رشتهها را بر عهده دارند. هرداور میتواند به فرد شرکت کننده امتیازی تا سطح 10 را بدهد. داوراناجرایی هوا عملیات و حرکات فرد ورزشکار را بر اساس مسائل تکنیکی و شکلحرکت قضاوت میکنند. امتیازها بر اساس نظر داوران بر اساس پیچیدگی ودشواری حرکت در صورت وجود خطا در اجرا از کل امتیاز کسر خواهد شد. شش داوراجرایی بر روی حرکات فردی ژیمناست نظر میدهند و میانگین 4 امتیاز بهعنوان امتیازنهایی محسوب میگردد. بیشترین و کمترین امتیاز حذف میشوند.برای جلوگیری از بروز حادثه، مددکاران ورزشی در مواقع نیاز در کنار تشک وایستادهاند ولی اگر ورزشکاران از آنها کمک بگیرند این امر باعث کاهشامتیاز فر د ورزشکار میشود. اولین مسابقات وسیع و گسترده ژیمناستیک درسال 1896 در آتن یونان انجام شد . آلمان به عنوان تیم منتخب کلیه مدالهارا از آن خود کرد. پنج کشور در این مسابقات شرکت کردند. در سال 1924 درفرانسه برای اولین بار مردها در رشتههای انفرادی در ژیمناستیک با یکدیگرمسابقه دارند. تیم زیمناستیک زنان برای اولین بار در المپیک 1981 کار خودرا آغاز کرد . مسابقات قهرمانی جهانی ژیمناستیک اولین مسابقات بین المللیبعد از المپیک 1896 در شهر آنتورپ بلزیک برگزار شد. ژیمناستهایی از کشوربلژیک، فرانسه، لوکامبورگ و هلند در این مسابقات شرکت کردند. او.لینمسابقات تیمی مردان در المپیک 1904 در سن لویس برگزار شد. از آن زمان تاکنون رشتههای مختلف در مسبقات جهانی ژیمناستیک اضافه شده است. مسابقاتقهرمانی ژیمناستیک درسال 2003 در کالیفورنیا با شرکت 16 تا 24 تیم برگزارشد. در قسمت تیمی مردان چنین رتبه اول را بدست آورد و در قسمت زنان بهمقام اول رسید.
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]� -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]/

 2. #2
  کاربر ویژه hamid192 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  9,840
  سپاس ها
  13
  سپاس شده 84 در 80 پست

  Re: ژیمناستیک

  ژیمناستیک آمریکایی


  این یک هیئت حاکمهبرای ژیمناستیک ملی در آمریکا میباشد. کمیته بین المللی المپیک وفدراسیون بین المللی ژیمناستیک این امتیاز رابه آمریکا اعطا کردهاند اینهیئت وظیفه کنترل و نظارت کلیه فعالیتهای مربوط به ژیمناستیک را در داخلآمریکا بر عهده دارد و ورزشکاران را برای مسابقات جهانی تربیت کرده وتمرین میدهد ژیمناستیک آمریکا دارای 13000 نفر متخصص و معلم میباشد.ورزشکاران تحت یک دوره انتخاباتی قرار میگیرند و بعد از آن ورزشکارانمنتخب وارد المپیک میشوند. این ژیمناستیکها از قستهای مختلف کشور برایشرکت در مسابقات جهانی المپیک برگزیده میشوند. تا ریخچه ورزش ژیمناستیکژیمناستیک به عنوان یک ورزش فعال دارای سابقهای در حدود 2000 سالمیباشد ولی به عنوان یک ورزش رقابتی دارای عمری در حدود 100 سالمیباشد. مسابقات فردی و کلی توسط باشگاهها و کلابهای گوناگون مانندsolcols Turveveins برگزار شده است درحالی که این ورزش دارای رشد آهستهایدر محیط تولید کلوب در محیطTurvevens solcos دارای رشد سریع بود. در دهههزار 830 ورزش ژیمناستیک به آمریکا معرفی شد و سیستم مدرسه ژیمناستیک توسطمهاجران از قبیل frang , lchaales, follel, chorles,beik تأسیس گردید. درسال هزار و هشصد و هشتاد و یک فدراسیون بین المللی ژیمناسیک تأسیس شد که.بعداً به نام آن به هیئت فدراسیو ن زیمناستیک اروپا تغییر یافت. اینسازمان پیشدم در مسابقا ت بین المللی بود. اتحادیه ورزشکاران غیر حرفهایدر سال 1883 در آمریکا تأسیس گردید. این سازمان مسئولیت کنترل و مراقبت ازژیمناستیک کاران را در آمریکا بر عهده داشت. رقابتها و مسابقات گوناگونتوسط کلوپها و سازمانها برگزار شدند و در دهه 1880 این مسابقات بسیارشدت گرفتند. اولین مسابقه بزرگ در المپیک آتن یونان در سال 1896 بود و درآنجا آلمان به عنوان برگزید. این مسابقات معرفی شوند و تقریباًهمه مدالهارا از آن خود کرد. 5 کشور در این مسابقات شرکت کردند. مسابقات مردان شاملمیله افقی. میله پارال، خرک، حلقه، پرش از خرک. بود اولین مسابقه بینالمللی بعد از مسابقات المپیک در سال 1953 در بلژیک برگزار شد که در آنژیمناستیک کارانی از نقاط مختلفی از قبیل بلژیک، فرانسه، لوکامبورگ، هلندشرکت داشتند. این مسابقات در حال حاضر به عنوان اولین مسابقات جهانیشناخته میشوند. اولین مسابقه تیمی مردان در سال 1954 در سن لویس برگزارشد. در هنگام نهمین دوره مسابقات جهانی در سال 1930 در لوکامبورگ مسابقاتزیمناستیک برگزار شد شامل مسابقات دو میدانی، پرش با نیزه، پرش طول، بالرفتن از طناب، تیراندازی و دو صد متر. بعد از آن مسابقات دو و میدانی ازبخش مسابقات ژیمناستیک حذف شدند. در مسابقات جهانی 1954 ورزش دو ومحیدانیبه طور کامل از ژیمنا ستیک جدا شد. در سال 1924 در فرانسه المپیک پایههایاصلی خود را که مشابه المپیک امروزی میباشد شکل داد. در این المپیکمردان ابتدا در مسابقه در رشتههای مختلف زیمناستیک پرداختند. اولین تیمژیمناستیک زنان در المپیک سال 1928 شامل مسابقات تیمی بود که توسط کشورهلند اجرا شد. اولین تیم ژیمناستیک زنان آمریکایی در المپیک 1936 در آلمانحضور یافت. در سال 1962 ژیمناستیک منظم توسط فدراسیون بین المللیژیمناستیک به عنوان یک ورز ش شناخته شد. در سال 1963 در بودایست لهستاناولین مسابقات جهانی زیمناستیک موزون انجام گرفت. این مسابقات دارای 28ورزشکار از 10 کشور مختلف دنیا بود در سال 1973 آمریکا به مسابقات جهانیژیمناستیک موزون وارد شد. در حین انجام المپیک 1974 در لس آنجلس آمریکامسابقات ژیمناستیک موزون فردی برای اولین بار اجرا شد. در جشن صد سالهالمپیک امسال در آتلانتا، مسابقات گروهی موزون به عنوان ورزش دارای مدلبرای اولین بار معرفی خواهند شد. در سال 1975 فدراسیون ژیمناستیمک آمریکاکه در حال حاضر نام آن ژیمناستیک USA شناخته میشود افتتاح شد. به عنوانیک ورزش مستقل در آمد و همچنان نیز این فدراسیون کار خود را امروزه ادامهمیدهد. تاریخچه زیمناستیک موزون ژیمناستیک یک ورزش است که حرکات بدن رابر اساس یک آهن هماهنگ و موزون میسازد در حقیقت ژیمناستیک را میتوانبه عنوان یک هنر در نظر گرفت مسابقات ژیمناستیک میزان توانایی، قدرت،هماهنگی، انعطاف بدنی افراد را ارز یابی میکند. در تاریخچه زیمناستیکورزشکاران متعددی وجود دارند که دنیا را با حرکات و اجرای فوق العاده خودتحت تأثیر قرار دادهاند . تاریخچه زیمناستیک تمرینات خاص و اولیهزیمناستیک در یونان قدیم بوجود آ مده و این تمرینات .بخشی از آموزشهاینظامی و حرکات بدنی افراد آن زمان به حساب میآمد این حرکات بدنی وتمرینات بدنی به عنوان برنامه مکمل با برنامههای آموزشی کودکان قرارگرفته بود. این عقیده وجود داشت. که این تمرینات باعث ایجاد اتحاد ویکپارچگی بین فکر و. بدن میشود تاریخچه زیمناستیک را میتوان در یونانقدیم بازیابی کرد. زیمناستیک از کلمه gghnazein به معنی انام تمرینات بدونلباس گرفته شه است. ژیمناستیک در شکل امروزی اولین بار در سوئد دیده شد.تاریخچه زیمناستیک نشان میدهد لوازم مسابقات زیمناستیک توسط المان وچکسلواکی در دهه 1880 ایجاد شدند. اقای تحصیلکرده آلمانی به نام fridrichLvdwig jahn به عنوان پدر زیمناستیک معروف میباشد. او با استفاده ازابزار و لوازم التحریر برای ایجاد تقویت نظم شخصی و قدرت بدنی استفادهکرد. روش سوئدی در سمت دیگر که توسط آقای per Henric lin ابداع ششد بر رویهماهنگ سازی و موزون کرد با استفاده از توپهای کوچک حلقه و چوب بود. تنهامسئله زمان بود که مانع از همه گیر شدن ورزش زیمناستیک در اروپا شد.تاریخچه زیمناستیک را در بخشی رقابتی و مسابقات میتوان در المپیک آتن درسال 1896 در آنتورب برگزار شد. ژمناستیک زنان زیممناستیک زنان همیشه مورداستقبال تماشاچیان قرار گرفته است در زیر چندین نمونه از رشتههایژیمناستیک زنان را بر ای شما شرح میدهیم . پرش: خم شدن، دویدن، کشش بدنبه عنوان موقعیتها مختلف بدن در این رشته معرفی شده است. امتیاز به نحو،اجرا و میزان پیچیدگی و سختی حرکت داده میشود. زن ژیمناستیک بر اساسمیزان پرواز او از تخته پرش و نحوه فرود او و عدم برداشتن قدم اضافه بعداز فرود بر روی زمین امتیاز میگیرند. میلههای غیر مساوی (بارفیکس) اینرشته از ژیمناستیک زنان مورد استقبال بسیاری از تماشچیان میباشد. در اینرشته حرکات وقدرت قسمت بالای بدن ژیمناست به نمایش گذاشته میشود. میزانزمان بندی و شدت نزدیک شدن در این رشته مهم است. نحوه امتیاز دهی بر میزانادامه دادن حرکت بدون توقف و وقفه میباشد. میله تعادل (بالانس) زنژیمناست باید قدرت تعادل و استقامت خود رابر روی میلهای که تنها 4 اینچپهنا دارد نمایش دهد. ((حرکات زمینی)) این حرکات یک حفای تصویری میباشد.ه شامل ترکیبی از حرکات رقص و آهنگ میباشد. از ویژگیهای حرکات زمینیمیتوان استفاده بهینه و مختلف از حداکثر فضای زمین و سطح پیچیدگی حرکاتانجام شده بر روی زمین نام برد. شخصیت یک فرد ژیمناست در این حرکات نمایشداده میشود. که کنترل کلی بدن را به نمایش میگذارد . هیچ نمیتواند درمورد ژیمناستیک صحبت ند ولی برخی از زنان ژیمناست بزرگ مطرح که جهان را باحرکات ویژه و منظم خود تحت تأثیر قرار دادند را متذکر شود. در سن 13 سالگیخانم نادیا کمانچی به عنوان جاوانترین ژیمناست زن در بازیهای قهرمانیاروپا شرکت کرد. با استفاده از حمایتها و تعلیم خانم بلا کروکی، نادیاتوانست در سن 9 سالگی در مسابقات نوجوان رومانی مقام بیاورد. او در سال1976 در بازیهای المپیک مونترال همه را تحت تأثیر خود قرار داد بعد ازانجام مسابقت مختلف، او از شرکت در مسابقات بودایست در سال 1989 خود داریکرد و برای یک زندگی آزاد به نیویورک رفت . اوگداکاربوت: او توانست قلبکلید تماشاچیان را نه تنها با حرکات زیبای خود بلکه با لبخند پیروزمندانهخود بدست آورد. او را میتوان مسئول تبدیل کردن ژیمناستیک به عنوان ورزشیبرای دختران جوان دانست. بدون او کاملاً انعطافپذیر بوده و با انجامبالانس پشتی بر روی میلههای ارتفاع و خم شدن به عقب بر روی میله تعدل همهرا متحیر خود میساخت. او از آهنگ به خوبی در حرکات زمینی خود استفادهمیکرد و با آن هماهنگ بود. Mary lou Rotton : به عنوان پری کوچک دربازیهای ژیمناستیک 1984 شناخته شد. شکل و حالت ماهیهای و ورزشی بدن او یکحالت نرم و انعطافپذیر برای بدن یک زن ژیمناست را داشت. او برنده مدالطلا در سال 1984 بود او از مسابقات فعال بازنشسته شد. و درکارهای تبلیغاتیمشغول به کار شد. او کسی بود که برای اولین بار مدال طلا را برای آمریکادر مسابقات جهانی بدست آورد . Shannin miller او احتمالاً به عنوان یکی ازآراستهترین و شاخصترین ژیمناست آمریکایی در مسابقات ژیمناستیک معرفیشود. او توجه همه را در المپیک 1992 بار سلون به خود جلب کرد . او یکی ازاعضای تیم مخصوصی که در المپیک 1996 شرکت کردند بود . زنان برتر درژیمناستیک 2003 خانمها Anna Pavoka، Darya Zgoba، Darya Kalomen skayaمیباشند. ژیمناستیک مردان ژیمناستیک مردان نیاز به مهارت ویژه و دقتبسیار بالایی دارد . حرکات زمینی کل زمین و فضای موجود در این رشته برایانجام حرکات زمینی مورد استفاده قرار میگیرد. سالتوسهای مختلف. حرکاتچرخشی و پیچشی و فرودهای متعدد به عنوان موارد امتیاز آور در رشتهمیباشند. حلقه ثابت این حلقهها باید به طور کامل ثابت و تحت کنترلباشند. شخص ژیمناست باید به طور کامل ثابت و موفقیت بدن خود را برای نمایشحرکات زیبا در این حلقهها حفظ کند. پرش ارتفاع و کل مسافت طی شده و شتابمرد ژیمناست به طور کلی موارد مورد امتیاز و مطرح در این رشته میباشد.شخص ورزشکار به محل پرش با حرکت مانوری آکروباتیک در هوا انجام میدهد ویک فرود ثابت و تعادلی باعث ایجاد جلوه در حرکت او میشود . میله پاراللتاب خوردن و پرواز از قسمتهای مهم این رشته میباشد. مشکلترین قسمت درانجام حرکات در این رشته ژیمناستیک زمانی است که فرد ژیمناستیک برای انجامحرکت و جابجایی در قسمت جلوو پشت سالتوس باید میلهها را رها کند . حرکاتخرک این رشته یکی از دشوارترین بخش حرکات دسته و جا به جایی دشتها بههمراه حرکات پیچیده بدن بر روی خرک میباشد. این موقعیت به ژیمناستیک اینامکان را میدهد که بطور فوق العادهای از یک پرتاب به چرخش دیگر بدن خودرا موج دهد .
  میلههای افقی این میلههای افقی و یا میله ارتفاع بهعنوان یک رشته مهم برای نمایش میزان جرات و مهارت شخص ژیمناست مرد به حسابمیآید. شاخصترین ژیمناستهای مرد در مسابقات 2003 افراد ی از قبیل Alexbandorenici، sergi khorkhirdion، George greenicov میباشند.
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]� -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]/

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۱۲ خرداد ۸۹, ۱۸:۲۳
 2. تاریخچه و کلیات ژیمناستیک هنری
  توسط گنجینه در انجمن مجله ورزشی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۲۶ فروردین ۸۹, ۲۱:۲۱
 3. ساخت پلاستیکی که خود را ترمیم می کند!
  توسط hamid192 در انجمن اخبار علمی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۱۱ اردیبهشت ۸۸, ۱۰:۳۹
 4. ریحانه ، کشتن جراح پلاستیک را گردن گرفت
  توسط GHOLNAZ در انجمن بایگانی اخبار حوادث
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۲۹ آذر ۸۷, ۲۰:۵۶
 5. سدهای لاستیکی
  توسط GHOLNAZ در انجمن عمران
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: یکشنبه ۱۹ آبان ۸۷, ۰۱:۳۵

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •