نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: سایت جایزه خلیج عرب راه اندازی شد

 1. #1
  کاربر ویژه hamid192 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  9,840
  سپاس ها
  13
  سپاس شده 84 در 80 پست

  سایت جایزه خلیج عرب راه اندازی شد

  به طمع جایزه گرفتن، این فکر به ذهن تان نرسد که خلیج مکزیک یا خلیجبنگلادش یا خلیج فارس یا یک خلیج بی صاحب مانده در اقصی نقاط دنیا را بهجای "خلیج عرب ها" به ما معرفی کنید و بخواهید جایزه بگیرید؛ ما خودمانقورباغه را رنگ می کنیم و به جای قناری می فروشیم![JUSTIFY]
  عصرایران - درپاسخ به زیاده گویی های برخی کشورهای عربی در تحریف نام تاریخی جلیج فارس، یک سایت ایرانی با نام "سایت جایزه خلیج ع رب!" افتتاح شد.

  هدف این سایت دادن جایزه به فرد یا افرادی است که بتوانند خلیج ع ر ب را در نقشه جهان پیدا کنند.
  البتهگردانندگان این سایت برای این که تقلبی در این باره صورت نگیرد نوشتهاند:"البته یادتان باشد، ما نام تمام خلیج های کشف شده دنیا را بلدیم وجای آن را نیز خوب می دانیم؛ پس، به طمع جایزه گرفتن، این فکر به ذهن تاننرسد که خلیج مکزیک یا خلیج بنگلادش یا خلیج فارس یا یک خلیج بی صاحبمانده در اقصی نقاط دنیا را به جای "خلیج عرب ها" به ما معرفی کنید یا بیلو کلنگ بردارید و جایی در کناره یک دریا را بکنید و بگویید این همپيشرفتگي دريا در خشکي عرب ها که همان خلیج ع رب است! و بخواهید جایزهبگیرید! خیر! ما خودمان قورباغه را رنگ می کنیم و به جای قناری میفروشیم!"
  جايزه خليج ع رب

  واژه"خلیـج عــرب" را در سال های اخیر زیاد شنیده ایم و می دانیم که «کشورهایعرب زیر خلیج فارس» به آن تعلق خاطر بسیاری دارند! مثلاً سردمدارانکشورهای عرب پایین خلیج فارس، در نشست های خود در اتحادیه عرب واژه«خلیــــج العـــــربی» را به کار می برند؛ مسابقات فوتبالی با نام "کأسالخلیـج الـــعـربی" برپا می کنند در برخی محصولات خود از این نام استفادهمی کنند و و و!
  اما ما که سال ها درس جغرافیا خوانده ایم و به خیالخام خودمان، همه کشورها، کوه ها و دریاها و خلیج های دنیا را به خوبی میشناسیم، هر چه به ذهن خود فشار آورده ایم که این خلیج را در چه کتابیخوانده ایم، چه سالی بود، به یادمان نیامد که نیامد!
  خلیج زیادداریم؛ خلیج فارس که خلیج خود ما ایرانیان است! خلیج مکزیک، خلیج بنگلادش،خلیج عدن، خلیج ...، خلیج؛ اما خلیـــج ع رب؟! ما که نشنیده ایم!
  شایدسواد ما نم کشیده یا به ما نگفته اند! برای این که مطمئن شویم این خلیج عرب که می گویند، کجاست! صفحات طولانی تاریخ را دوبار و سه بار و صد بارورق زدیم و هر چه کتاب و نقشه جغرافیایی داشتیم را زیر و رو کرده ایم؛ اماهر چه گشتیم، هیچ نیافته ایم!!
  این قدر می دانستیم که خلیج به"پيشرفتگي دريا در خشکي می گویند" و باید وسعت معینی داشته باشند؛ اماگفتیم شاید اغراق کرده باشند و خلیج نبوده؛ اما از بس برای مردمان شبهجزیره زیر خلیج فارس اهمیت داشته، نام خلیج بر آن گذاشته اند! با این فرض،یک بار دیگر کل کره زمین را زیر و رو کردیم؛ اما دریغ از آبگیری، سدی،برکه ای به نام عرب!!!
  مطمئن شدیم که چیزی به نام خلیج ع رب در دنیایواقعیت وجود ندارد؛ اما نه! مگر می شود که این همه دولتمرد عاقل و بالغعرب، برای چیزی که در دنیا نیست، اتحادیه تشکیل دهند و جام بگذارند وبیانیه بدهند و ...
  حتماً ما اشتباه کرده ایم. جایی به نام خلیج عرب هست؛ اما ما از آن بی اطلاعیم! بنابراین، قاطعانه و مشتاقانه اعلام می کنیم که:
  "بههر کس، ایرانی یا خارجی! عرب یا عجم! اروپایی یا آفریقایی! چینی یا هندی!آمریکایی یا استرالیایی! مکزیکی یا برزیلی! و هر ملت و ملیتی و جنس وجنسیتی، جایی که این خلیج عرب ها در آن واقع شده است را کشف کند، هزاردلار جایزه می دهیم!"
  آری! آن قدر شیفته دیدن این خلیج ، که عرب ها هی از آن دم می زنند هستیم که حاضریم به کاشف آن هزار دلار جایزه بدهیم!
  البتهیادتان باشد، ما نام تمام خلیج های کشف شده دنیا را بلدیم و جای آن را نیزخوب می دانیم؛ پس، به طمع جایزه گرفتن، این فکر به ذهن تان نرسد که خلیجمکزیک یا خلیج بنگلادش یا خلیج فارس یا یک خلیج بی صاحب مانده در اقصینقاط دنیا را به جای "خلیج عرب ها" به ما معرفی کنید یا بیل و کلنگبردارید و جایی در کناره یک دریا را بکنید و بگویید این هم پيشرفتگي دريادر خشکي عرب ها که همان خلیج ع رب است! و بخواهید جایزه بگیرید! خیر! ماخودمان قورباغه را رنگ می کنیم و به جای قناری می فروشیم!

  پس، خلیج ع رب را "کشف" کنید و هزار دلار! بله! 1000 دلار جایزه بگیرید!

  برای گرفتن جایزه به این [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] بروید.

  منبع عصر ایران [/JUSTIFY]
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]� -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]/

 2. #2
  کاربر ویژه hamid192 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  9,840
  سپاس ها
  13
  سپاس شده 84 در 80 پست

  Re: سایت جایزه خلیج عرب راه اندازی شد

  خلیج فارس در " تقویم سالیانه " بلغارستان
  12 ارديبهشت 1388 10:29
  نشریهمیراث ادبی – تاریخی بلغارستان با عنوان تقویم سالانه 2009 ، تصویر رویجلد و پشت آن به همراه مطلبی در خصوص خلیج فارس در صوفیه چاپ و منتشر شد.
  بهگزارش شبكه خبر به نقل از اداره كل روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمانفرهنگ و ارتباطات اسلامی، این مجله از مجموعه نشریات تقریبا پر مخاطب درکشور بلغارستان است که بصورت سالانه منتشر می شود و در آن به وقایع ورویدادهای فرهنگی هنری پرداخته می شود.

  در شماره اخیر این نشریه بهسفارش رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران تصویر پشت جلد آن به همراه عکس ونیز مختصری در باره خلیج همیشه فارس و نیز تصویر روی جلد نمادی زیبا ازتخت جمشید " کتیبه داریوش " منعکس و انتشار یافته است.

  در ایننشریه آمده است:خلیج فارس یا خلیج پارس آبراهی است که در امتداد دریایعمان و در میان ایران و شبه جزیره عربستان قرار دارد. مساحت آن ۲۳۳٬۰۰۰کیلومتر مربع است، و پس از خلیج مکزیک و خلیج هودسن سومین خلیج بزرگ جهانبشمار میآید.

  خلیج فارس از شرق از طریق تنگه هرمز و دریای عمانبه اقیانوس هند و دریای سرخ راه دارد، و از غرب به دلتای رودخانهاروندرود، که حاصل پیوند دو رودخانه دجله و فرات و پیوستن رود کارون به آناست، ختم میشود.

  کشورهای ایران، عمان، عراق، عربستان سعودی، کویت، امارات متحده عربی، قطر و بحرین در کناره خلیج فارس هستند.
  به سبب وجود منابع سرشار نفت و گاز در خلیج فارس و سواحل آن، این آبراهه در سطح بینالمللی، منطقهای مهم و راهبردی بشمار میآید.
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]� -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]/

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. برنده جایزه 212 میلیون دلاری بلیت بخت آزمایی معلوم شد!
  توسط hamid192 در انجمن بایگانی اخبار اقتصادی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: شنبه ۱۴ شهریور ۸۸, ۰۰:۲۲
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: یکشنبه ۰۱ شهریور ۸۸, ۲۳:۲۱
 3. کیت وینسلت برنده جایزه اسکار 2009 بازیگر نقش اول زن در فی
  توسط موفقيت در انجمن انجمن ملودی، کليپ و تم
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۰۸ خرداد ۸۸, ۱۵:۵۸
 4. مسلمانان باید برای آزاد سازی قدس بپاخیزند
  توسط mina در انجمن دانشکده سیاست
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: شنبه ۰۶ مهر ۸۷, ۲۱:۵۹
 5. یک رقیب ریزه میزه برای outlook
  توسط SAREH در انجمن Utility
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۰۴ مهر ۸۷, ۰۰:۵۲

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •