نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: پخش مجموعه تلویزیونی "مرد دو هزار چهره" از شبكه ي سوم

 1. #1
  کاربر ویژه hamid192 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  9,840
  سپاس ها
  13
  سپاس شده 84 در 80 پست

  پخش مجموعه تلویزیونی "مرد دو هزار چهره" از شبكه ي سوم

  مجموعه تلویزیونی "مرد دو هزار چهره" به کارگردانی مهران مدیری در ایام نوروز ساعت 22:45 روی آنتن شبکه سه میرود.
  به کارگردانی مهران مدیری در ایام نوروز ساعت 22:45 روی آنتن شبکه سه میرود.
  بهگزارش خبرنگار مهر، این مجموعه در 13 قسمت 45 دقیقهای به تهیهکنندگیمجید و حمید آقاگلیان و بر مبنای فیلمنامه خشایار الوند، مهراب قاسمخانی وامیرمهدی ژوله تهیه میشود. در خلاصه داستان "مرد دو هزار چهره"آمده است: مسعود شصتچی کارمند اداره ثبت به طور اتفاقی در جایگاه بعضی ازمشاغل مهم قرار میگیرد و...

  دراین مجموعه مدیری در کنار برزو ارجمند، سپند امیرسلیمانی، سیامک انصاری،دریا امینیان، پژمان بازغی، مریم بخشی، سحر زکریا، بیژن بنفشهخواه، فلامکجنیدی، رضا فیضنوروزی، کیهان ملکی، بیوک میرزایی، فلور نظری، غلامرضانیکخواه و... بازی میکنند.
  عوامل پروژه عبارتند از گریم: مهردادشکرابی، صدابردار: محمد حاتمنژاد و حمید گرمابدری، تصویربردار و عکاس:منوچهر عباس اصفهانی، طراح صحنه و لباس: فروزان جلیلیفر، مدیر صحنه: حامددباغ تفرشی، طراح نور: عبادالله بهافروز، نورپرداز: عباس دهقان، مدیرفنی: حسن مردانی، تدوینگر: احسان مظفری، روابط عمومی: وفا ملکزاده و مدیرتولید: عبدالرضا شهباززاده.
  تکرار مجموعه "مرد دو هزار چهره" روز بعد پخش ساعت 14:15 روی آنتن شبکه سه میرود.
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]� -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]/

 2. #2
  کاربر ویژه hamid192 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  9,840
  سپاس ها
  13
  سپاس شده 84 در 80 پست

  Re: پخش مجموعه تلویزیونی "مرد دو هزار چهره" از شبكه ي سوم

  پاسخ نويسنده «مرد دوهزار چهره» به انتقادات از بخش فوتبالي سريال

  نويسنده بخشهاي ورزشي «مرد دوهزار چهره» به كارگرداني «مهران مديري» بهبرخي انتقادات مطروحه درباره بخش فوتبالي سريال به اظهارنظر پرداخت. «اميرمهدي ژوله» نويسنده قسمتهاي فوتبالي سريال «مرد دوهزار چهره» در گفتوگوبا خبرنگار راديو و تلويزيون فارس درباره موضعگيريهايي كه عليه سه قسمتمربوط به بخش فوتبال در سريال «مرد دوهزار چهره»، شد و واكنشهايي كه نسبتبه آن صورت گرفت،گفت: كساني كه خود درگير فوتبال هستند و يا آن را پيگيريميكنند، ميدانند كه چنين مسائلي در فوتبال ما وجود دارد و بسياري از اينمشكلات علني شده و مسائلي است كه مخاطب نسبت به آنها آشنايي دارد و مواردعجيب و غريب يا نادري در اين سريال طرح نشده است.
  ويافزود:بازخوردهايي كه من از سوي دوستان مطبوعاتيام و كارشناسان فوتبال وحتي دوستان فوتباليستم از اين بخشها دارم، همه حكايت از رضايت آنها داشتو از اين بخش خيلي خوششان آمده بود و معتقد بودند كه كار نقدي كه مطبوعاتدر مدت زمان بسياري ميتوانستند در فوتبال جا بياندازند، شما در سه قسمتارائه داديد و نگرش آنها مثبت بود.
  ژوله در پاسخ به اين سوال كهموقعيتهايي كه اين مربي جعلي فوتبال در آنها قرار مي گرفت وعكسالعملهايي كه از خود نشان داد، منجر به بروز يكسري مصداقسازيها دراين حوزه شد و بهويژه اينكه در بين اهالي فوتبال و ورزشينويسانپيامكهايي رد و بدل شد حاوي اينكه فلان ديالوگ و يا فلان موقعيت به فلانياشاره داشت، شما از مصداق سازي در اين حوزه نترسيديد؟تصريح كرد: اگر ماميخواستيم مصداقسازي كنيم، خيلي راحتتر بوديم و مصاديقي بود كه مردمآنها ميشناختند و با آنها آشنا بودند و ميشد با آنها اشاره و شوخي كرد وخيلي راحت با آنها كار كرد و اتفاقا كمدي آن هم بالاتر بود و خنده بيشتريهم ميگرفت. منتهي ما از اين كار بهشدت پرهيز كرديم به دو دليل. يكياينكه در اين صورت مخاطب محدودتر ميشد و ديگر اينكه سريال تاريخ مصرفپيدا ميكرد و امكان داشت مردم الان آن را ببينند و بخندند اما يكماهديگر جذاب به نظر نرسد.
  نويسنده بخشهاي ورزشي مجموعه «مرد دوهزارچهره» در ادامه گفتوگو با فارس، اظهار داشت: ضمن اين كه ما از همان اولقراري با «مهران مديري» گذاشتيم كه به خاطر اينكه مخاطبانمان محدودنشوند، خيلي كلي اين مسايل را مطرح كنيم. چون مخاطبان سريال بسيار بيشتراز مخاطبان فوتبال هستند. درست است كه فوتبال مخاطبان بسياري دارد اماآنها همپوشاني با يكديگر ندارند و ما خواستيم كه اشارات و نقدهاي كليداشته باشيم.
  وي عنوان داشت: حتي جاهايي كه ممكن بود «مسعود شصتچي»در نقش مربي شبيه به فرد يا افرادي در حوزه فوتبال شود، به شدت پرهيزكردم. مثلا اين مربي چون از خارج آمده بود امكان داشت كه شبيه «افشينقطبي» به نظر بيايد. به همين دليل ما در يك ديالوگ آورديم كه مربيان ما تابه حال القابي نظير سلطان، ژنرال و امپراطور، داشتهايم، تو دوست داري چهلقبي داشته باشي؟ يعني امپراطور فرد ديگري بود و لقب افشين قطبي بود و اينمربي قلابي، آن نيست.
  ژوله در ادامه گفت: اما در جاهايي كه مسعودشصتچي جو گير ميشد به ويژه در مصاحبههاي مطبوعاتياش، تا حدودي رفتارششبيه برخي از مربيان بود و مثلا در جايي همه چيز را به شوخي برگزارميكند، جاهايي به زمين و آب و هوا و داوران حمله ميكند و تحمل سوالاتخبرنگاران را ندارد. در اين بخشها شايد مخاطبان شبيهاش را ديده باشندولي بحث كاملا كلي بود.
  «امير مهدي ژوله» در پاسخ به اين كه سابقهشما در عرصه مطبوعات چقدر حامي شما در نگارش اين بخشها بود؟، تصريح كرد:من 20 سال است كه مخاطب پر و پا قرص مطبوعات ورزشي هستم و از آن دوران كههفتهنامههايي نظير البرز و فانوس و پهلوان و ... چاپ ميشد پيگير بودمتا آن دورهاي كه ابرار ورزشي تنها روزنامه ورزشي بود. من تمام كلاسهايدبيرستانم را دير ميرسيدم چون دنبال خريدن مطبوعات ورزشي بودم و در مواردبسياري به خاطر خواندن بيش از اندازه مطبوعات ورزشي از كلاس اخراج ميشدم.
  وي ادامه داد: كارم را هم از مطبوعات ورزشي آغاز كردم و در نشرياتينظير تماشاگران، جهان فوتبال، ايران ورزشي، جام جم، چلچراغ و ... را داشتمو طنز ورزشي نوشتهام، يادداشت تخصصي درباره فوتبال نوشتهام و حتي سرتمرين تيمها حاضر شدهام و در حال حاضر نيز دوستان ورزشي نويس بسياريدارم. اشاره به پديده لمپنيزم و زيرآبزني و غيره نيز خيلي عجيب نيست واتفاقات فراگيري است كه در زندگي ميافتد و نمونه كوچكترش در فوتبال نيزميافتد.
  نويسنده بخش فوتبال سريال «مرد دوهزار چهره» به كارگرداني«مهران مديري» در پاسخ به اين سوال كه ايده بخش فوتبال از كجا آمد؟ نيزعنوان داشت: اين موقعيت جزو موقعيتهاي سال گذشته بود كه طرح اولش اين بودكه مربي خارجي باشد و سال گذشته قرار بود، نقش رشيدپور را «علي پروين»بازي كند كه با كمبود زمان مواجه شديم و به امسال موكول شد، اما مشكلاتيدر اين زمينه بود مانند اين كه زبان خارجي كه شصتچي قرار بود با آن صحبتكند، اول اين كه چه كسي ميخواست آن را ترجمه كند؟ و دوم اينكه چطور ميشدكه كسي نفهمد او اشتباه و غلط حرف ميزند؟ همچنين چون در چنين حالتي مجبورميشد، دائم به زبان ديگري صحبت كند، امكان بسياري از كمديها گرفتهميشد. براي اينكه اين مشكل حل شود، ترجيح داديم كه مربي ايراني الاصليداشته باشيم كه در خارج از كشور بزرگ شده و در حاشيه بوده و در حقيقتچهرهاي از او در دسترس نيست كه بلافاصله شصتچي لو برود.
  وي دربارهناراحتي برخي از روزنامهنگاران از تصويري كه از آنها در اين سريال ارائهشده بود، نيز گفت: ما در كنفرانس مطبوعاتي نشان داديم كه خبرنگاران همهآنجا حضور داشتند و پس از پايان كنفرانس، دستيار شصتچي به او گفت كه بايدبرويم به ديدن فلان روزنامهنگار و او گفت كه همه روزنامهنگاران كه اينجابودند و دستيارش در پاسخ گفت: اين با بقيه فرق دارد. در حقيقت ما آن يكروزنامهنگار را جداي از بقيه قرار داديم.
  يا در بخش ديگري روزنامهنگار گفت وقتي كه همه روزنامهها از تيم سيكاد تعريف ميكنند، من يك نفر چه بگويم؟
  ژولهتصريح كرد: ما اين يك روزنامهنگار را استثناء قرار داديم و اگر كسي اينمطلب را قبول نداشته و آن را حاشا ميكند، من اين مطلب را به خبري ارجاعميدهم كه مدتي پيش روي خروجي خبرگزاريها قرار گرفت با اين مضمون كهتعدادي از روزنامهنگاران مطرح ورزشي از طريق وزارت اطلاعات دستگيرشدهاند و جرمشان هم تحصيل مال از طريق نامشروع بوده است و فكر ميكنمشايد هنوز هم بازداشت باشند چون دلالي ميكردند و كارشان خريد و فروش مربيو بازيكن بوده است.
  وي با بيان اين كه من خودم در اين نشريات كاركردهام و افتخار شاگردي ورزشينويسان مطرح كشور را داشتهام و ياهمكارشان بودهام، اظهار داشت: اين چيزي كه ما به تصوير كشيديم جزو موارداستثناء است كه متاسفانه قشر عظيم ورزشينويس كشور نيز بابت اين عده كمعذاب ميكشند.
  ژوله در پايان درباره بحث جادوگري در تيمهاي ورزشينيز گفت: اين بحث، بحثي است كه چندسالي است مد شده و چنين افرادي درتيمها متاسفانه وجود داشت كه ما از آن براي ورود به بخش بعدي استفادهكرديم. در حقيقت ما تيم بي در و پيكري را نشان داديم كه يك نفر آن راخريده و چند دلال هم دور آن را گرفتهاند و سؤاستفاده ميكنند و در موردبازيكنان هم چنين مشكلاتي وجود دارد وگرنه بخشنامه فرهنگ اخلاقي تصويبنميشد كه بگويد چه مدل موها و ريش و سبيلهايي ممنوع است.


  ksabz
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]� -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]/

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. بازیگر "زیر آسمان شهر" در تلویزیون واشنگتن
  توسط hrg1356 در انجمن صدا وسیما و رسانه ها
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: سه شنبه ۱۹ آبان ۸۸, ۲۰:۱۳
 2. پخش مجموعه نوروزی "اشکها و لبخندها" از شبكه ي يك
  توسط hamid192 در انجمن صدا وسیما و رسانه ها
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۱۲ فروردین ۸۸, ۱۶:۱۲
 3. پخش مجموعه نوروزي "ماه عسل" از شبكه ي دو
  توسط hamid192 در انجمن صدا وسیما و رسانه ها
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: سه شنبه ۲۷ اسفند ۸۷, ۱۹:۵۳
 4. پخش مجموعه نوروزی "اشکها و لبخندها" از شبكه ي يك
  توسط hamid192 در انجمن صدا وسیما و رسانه ها
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: سه شنبه ۲۷ اسفند ۸۷, ۱۹:۵۰
 5. پخش مجموعه "عید امسال" از شبكه ي تهران
  توسط hamid192 در انجمن صدا وسیما و رسانه ها
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: سه شنبه ۲۷ اسفند ۸۷, ۱۹:۴۷

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •