جنگنده های چند منظوره "سوخوی-35" در سال 2011 در اختیار نیروی هوایی روسیه قرار خواهد گرفت.


[JUSTIFY]
دفتر مطبوعاتی کمپانی "سوخوی" روز پنجشنبه اطلاع داد که در ماه فوریه سال 2008 کمپانی سوخوی آزمایش های پروازی جنگنده "سخوی-35" را آغاز خواهد کرد.
اولین پرواز در فرودگاه انستیتوی تحقیقات پروازی "گروموف" در منطقه ژوکوفسکی واقع در حومه مسکو انجام شده است.
جنگنده ها مذکور 87 پرواز انجام داده اند که در جریان آنها مشخصات مقاومتی، سیستم های هدایت و ناوبری مورد آزمایش قرار گرفته است.
در این گزارش گفته می شود: نحوه آزمایشات "سوخوی-35" موید اطلاعیه های قبلی درباره آغاز تحویل آنها به روسیه و صادرات به خارج از کشور از سال 2011 است.
کمپانی سوخوی قصد دارد که در سال 2009 یک هواپیمای دیگر را نیز تحت آزمایشات پروازی قرار دهد و تعداد پروازهای آزمایشی سه هواپیمای تحت مطالعه را به 150-160 پرواز افزایش دهد. احتمال داده می شود که آزمایش های استاتیکی به پایان رسیده و تمرینات در رژیم مانورهای دشوار و پیچیده آغاز شوند.
دفتر مطبوعاتی "سوخوی" تاکید می کند: تحویل جنگنده ها به نیروی هوایی روسیه موجب تحکیم توان دفاعی کشور شده و همچنین به کمپانی اجازه می دهد که توانایی رقابت پذیری خود را در دستیابی به بازار جنگنده های نسل پنجم حفظ کند. انتظار می رود که "سوخوی-35" به کشورهای آسیای جنوب شرقی، آفریقا و خاور نزدیک و آمریکای جنوبی صادر شوند.
سوخوی-35 جنگنده ای کاملا مدرنیزه شده، چند منظوره با قابلیت فوق العاده بالای مانور از نسل "++4" محسوب می شود. در آن از فناوری های نسل پنجم استفاده شده که تامین کننده برتری در مقایسه با جنگنده های دیگر در کلاس خود است. سیستم های جدید ناوبری دیجیتال جهت هدایت، سیستم های همگرا کننده ناوبری، رادار جدید با قدرت برد بالا، رویت، رهگیری و شلیک همزمان به اهداف پرنده بیشتر، موتورهای جدید با کشش قوی تر و محور کشش قابل چرخش از وجه تمایزهای این جنگنده است.

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] [/JUSTIFY]