مجموعه تلویزیونی "قابهای خالی" به کارگردانی مرتضی احمدی هرندی از 25 بهمن ساعت 21 روزهای جمعه از شبکه دو پخش میشود.
بهگزارش خبرنگار مهر، این مجموعه به تهیهکنندگی ایوب دانشور و هرندی در 20قسمت 30 دقیقهای تلاش دارد علاوه بر روایت زندگی سه نسل از زنان یکخانواده ایرانی، بخشهایی از تاریخ و وضعیت اجتماعی دو کشور ایران وآذربایجان را به تصویر بکشد.

داستان "قابهای خالی" درباره زوجیجوان به نام مارال و فریدون است. مارال در تئاتر بازی میکند، اما ورودنازنین سرآغاز تنش در روابط این زوج است و مارال بیشتر وقت خود را صرفمادربزرگ بیمارش سولماز می کند. در فرصتی که مارال از فریدون میخواهدخودش را بیابد، سیر در خاطرات مادربزرگ، دریچههای تازه زندگی را برایمارال باز میکند.

داریوش ارجمند، ناصر هاشمی، نیکو خردمند، سمیراسیاح، مهدی امینیخواه، تارا سلیمانی، مسعود عسگری، حوریه امیری، محمودمقامی، اکبر مولایی، ساناز کمالوند، فرشته مصطفایی، طرلان پروانه، شمسیفضلاللهی، آتش تقیپور، رضا میرمعنوی، ساقی زینتی، صادق توکلی بازیگراناین مجموعه هستند و لوکیشنهای آن در لنگرود، تهران، جنگل خجیر و شهرکغزالی بود.

عوامل "قابهای خالی" عبارتند از سیدجواد خاتمی مدیرتصویربرداری، سیدسعید شاهچراغ نورپرداز، احمد اردلان صدابردار، بابک شعاعیطراح گریم، غفار رضایی طراح صحنه و لباس، مسعود عسگری دستیار کارگردان وعظیم محمدی جلوههای ویژه.

این مجموعه قرار بود از هشتم آذرماه به جای مجموعه تلویزیونی "مرگ تدریجی یک رویا" از شبکه دو پخش شود که زمان آن به تعویق افتاد.
خبرگزاري مهر