مادربورد GV-MA74GM-S2H گيگابايت
ارزان اما ارزشمند

GA-MA74GM-S2Hجزو مادربوردهاي با کارايي مناسب و ارزانقيمت گيگابايت است که با چيپست AMD 740G در بازار عرضه ميشود.


اگراز آن دسته کاربراني هستيد که معمولا با سيستم خود به انجام کارهاي روزمرهميپردازيد و زياد اهل بازي کردن و يا انجام محاسبات سنگين نيستيد، هنگامخريد کامپيوتر حتما به دنبال مدلهايي خواهيد گشت که داراي قيمت پايين وکارايي مناسب باشند. براي چنين کامپيوتري بيشک يک مادربورد کاملا مجتمعبسيار مناسب است. مادربوردي که با جمع کردن همه چيزها درون خود ميتواندقيمت را به ميزان زيادي کاهش دهد. البته شايد بعدها بخواهيد کارايي سيستمخود را در برخي از زمينهها افزايش دهيد و مثلا بخواهيد سيستم خود را بهيک ماشين بازي تبديل کرده و با آن به بازي بپردازيد. پس يکي ديگر ازمشخصاتي که هنگام خريد اين سيستمها بايد مورد توجه قرار دهيد قابليتارتقاي آن است. مادربوردي که قابليت ارتقاي خوبي داشته باشد، به شما امکانميدهد هزينههاي اوليه را پايين نگه داشته و فقط هنگام نياز پول خود راخرج کنيد.

در ميان چيپستهاي مورد استفاده در مادربوردهاي مجتمعدر حال حاضر شاهد تنوع زيادي هستيم. تمامي شرکتهايي که چيپست توليدميکنند، بخشي از توليدات خود را به اين رده از محصولات اختصاص ميدهند.از آنجايي که در حال حاضر شرکت AMD مناسبترين چيپستهاي مجتمع را باامکانات خوب و قيمت پايين توليد ميکند، محصولات اين شرکت به يکي ازانتخابهاي مناسب براي کساني که ميخواهند يک سيستم ارزانقيمت با کاراييخوب و قابليت ارتقاي مناسب داشته باشند، تبديل شده است. از سويي ديگر، باتوجه به اين موضوع که پردازندههاي اين شرکت نيز داراي قيمتي کاملا رقابتيو کارايي کاملا مناسب هستند، ميتوانيد يک پلات فورم کامل را با کمترينقيمت و بهترين کارايي در اختيار بگيريد.

چيپستهاي سري AMD 740Gبه نوعي در زمره محصولات کلاس اقتصادي قرار ميگيرند. يعني محصولاتي کهقيمت، اصليترين گزينه در طراحي آنها است. پيش از اين در همين خانوادهشاهد حضور چيپستهاي AMD 690V بودهايم که در زمان خود داراي کارآييبسيار مناسبي بودند و به همين دليل شايد سطح توقع کاربران را از محصولاتارزانقيمت افزايش دادهاند. چيپستهاي AMD 740G نيز ادامه همان راه موفقهستند. محصولي که ميتواند کامپيوترهاي ارزانقيمت را از ماشينهاي کند وملال آور، به ابزارهايي کارآمد و به صرفه تبديل کند.

GA-MA74GM-S2Hگيگابايت،مادربوردي است که از تمامي امکانات اين چيپست به بهترين شکل استفاده کردهاست. اين مادربورد به يک پردازنده گرافيکي Radeon 2100 با پشتيباني ازDirectX 9.0 مجهز شده که البته پردازنده قدرتمندي براي پردازش تصاوير سهبعدي نيست، اما به راحتي ميتواند از پس پخش فيلمهاي با وضوح بالا و ياگرافيکهاي دو بعدي بر بياييد. حتي با توجه به تواناييهاي سه بعدي آنميتوانيد برخي از بازيهاي سه بعدي را در وضوح پايين اجرا کنيد. همچنينپشتيباني از اينترفيس سه بعدي ويندوز ويستا نيز به شکل کامل توسط آنپشتيباني شده است. با در اختيار قرار گرفتن درگاههاي HDMI، DVI و D-Subميتوانيد اين مادربورد را تقريبا به هر نمايشگري متصل کنيد. اما اگر ازعلاقهمندان سرسخت بازيها هستيد يک پردازنده گرافيکي مجتمع نميتواندپاسخي براي نياز شما باشد. البته حتي در اين صورت نيز انتخابهايي را درپيش رو داريد. ميتوانيد يک کارت گرافيکي قدرتمند را بر روي آن نصب کرده وتواناييهاي سه بعدي سيستم خود را تا آخرين حد ممکن افزايش دهيد. در اينحالت به غير از افزايش يافتن تواناييهاي گرافيکي، گزينههاي ديگري نيز دراختيار کاربران قرار خواهد گرفت. براي مثال آنها ميتوانند با ترکيبخروجيهاي موجود بر روي کارت گرافيک و خروجيهاي تصويري موجود بر رويمادربورد حداکثر تا 4 نمايشگر را به سيستم خود متصل کنند.

درزمينه درگاهها نيز، اين مادربورد چيزي فراتر از آنچه محصولات ارزانقيمتدر دسترس قرار ميدهند را در اختيار شما قرار خواهد داد. پشتيباني از 12درگاه USB2.0 شما را قادر ميکند تا هرچيزي را به سيستم خود متصل کنيد. ازسوي ديگر 6 درگاه SATA2 با سرعت 3 گيگابيت بر ثانيه دست شما را براي اتصالابزارهاي ذخيرهسازي به سيستم باز ميگذارد. اگر حتي قصد داريد از سيستمخود براي ذخيره و نگهداري فايلهاي بسيار حجيم استفاده کنيد ميتوانيد بامتصل کردن تا 6 ديسک سخت، فضاي ذخيرهسازي بسيار بالايي را در اختياربگيريد.

در زمينه سرگرمي نيز اين مادربورد يک محصول کامل است.همانطور که گفته شد پشتيباني از درگاههاي خروجي متنوع به شما امکانميدهد تا سيستم خود را به راحتي به نمايشگرهاي با وضوح بالا متصل کرده واز ديدن فيلمهاي پر وضوح لذت ببريد. با توجه به خروجي صداي 8 کاناله اينمادربورد که از تمامي استاندارهاي فراگير نيز پشتيباني ميکند، به چيزديگري براي لذت بردن از سرگرميها نياز نخواهيد داشت.

منبع:
[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]