نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: وقتی همه خواب بودند فردوسی پور بیدار بود/ انتقادپذیری ظرفیت

 1. #1
  کاربرسایت GHOLNAZ آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۳۱
  نوشته ها
  1,588
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  وقتی همه خواب بودند فردوسی پور بیدار بود/ انتقادپذیری ظرفیت

  وقتی همه خواب بودند فردوسی پور بیدار بود/ انتقادپذیری ظرفیت می خواهد


  خبرگزاریمهر - گروه ورزشی: وقتی در پایان دهه 70 برنامه ای تحت عنوان "90" پایهگذاری شد کمتر کسی فکر می کرد این برنامه به حدی از جذابیت و اقبال دستپیدا کند که در سبد خانوار تمام ایرانیان قرار بگیرد. به گزارش خبرنگارمهر، برنامه "90" با اجرای عادل فردوسی پور گرچه مدعی بی نقصی نیست ، اماتا آنجا پیش رفت که امروز به صدای مردم ایران تبدیل شده و همگان به انتظاراز راه رسیدن این برنامه می نشینند تا با جادوی تصاویر آن، شب خوشی را بهصبح برسانند.
  برنامه "90" از نمونه های خارجی آن الگوبرداری شده وکار اصلی آن به نقد کشیدن ضعف های ساختاری فوتبال کشور است که صرفنظر ازبرخی ایرادها، می توان نمره قبولی به این برنامه داد. پربیننده بودن اینبرنامه یک روی سکه است و روی دیگر سکه آن است که بسیاری از مدیران، مربیانو بازیکنان فوتبال، از آنجا که به صراحت از سوی این برنامه به نقد کشیدهمی شوند، دل خوشی از 90 ندارند.
  علی پروین از اولین منتقدان اینبرنامه بود. او یک بار از عادل فردوسی پور به عنوان کسی نام برد که وجههاو را نزد هواداران تخریب می کند و این برنامه را بایکوت کرد. هرچند کههوشمندی و درایت مجری این برنامه همواره باعث شده که دست اندرکاران فوتبالکشور با این برنامه از در تعامل درآیند و اگرچه به ظاهر، اما نقش مثبت آنرا تایید کنند. مسابقه یا نظر سنجی پیامک این برنامه نشان داده که 90 ازچه جایگاهی در نزد مردم برخوردار است. اما از آنچه در برنامه دیشب هویدابود، گویا منتقدان، سرانجام، تداوم این برنامه را تاب نیاوردند.
  فردوسیپور که همواره ، حتی در دشوارترین شرایط ، لبخند از صورتش محو نمی شد دیشبدر حالی یکی دیگر از برنامه های 90 را اجرا کرد که عاری از هرگونه روحیهای بود که این نشان از تعطیلی یا تغییر اساسی برنامه ای دارد که نبود آنبرای فوتبال ایران، فاجعه به حساب می آید.
  این برنامه روندپرفراز و نشیبی را طی سال های گذشته پشت سر گذاشته اما همواره با اقبالبینندگان همراه بوده که این امر مهر تاییدی است بر توانمندی های اینبرنامه پرتداوم. قدرت برنامه 90، برنامه هایی چون "ورزش و مردم" ، "ورزشاز نگاه دو" و " ورزش از نگاه پنج " را همواره در سایه قرار داده که اینامر به نیاز جامعه به اینگونه برنامه ها بازمی گردد.
  برنامه 90 ومجری آن هفته های پرچالشی را پشت سر گذاشته اند و جنجال از زمانی شروع شدکه فردوسی پور انتخاب فدراسیون فوتبال ایران به عنوان برترین فدراسیونفوتبال آسیا را ابهام برانگیز خواند. پس از آن و در همان برنامه، به نوعبرنامه ریزی سازمان لیگ هم انتقاد شد که واکنش شدیداللحن عزیز محمدی رادربرداشت.
  فردوسی پور در برنامه بعدی 90 ، سازمان تربیت بدنی را بهچالش کشید که جمیع اتفاقات این دو برنامه منجر به این شد که شایعه تعطیلی90 دهان به دهان چرخید ؛ شایعه ای که گویا چندان هم از واقعیت دور نیست.واقعیت این است که اگر گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با ریزش مخاطبفراوان همراه بوده ، دلیل اصلی اش کم مایه شدن رویکردهای چالشی در ساختاربرنامه است و امیدواریم این ریزش دچار محبوب ترین برنامه ورزشی تلویزیونهم نشود.
  به هر تقدیر نیاز به اینگونه برنامه ها برای هر کشوری انکارناپذیر است اما اینکه مدیران ورزش ما ظرفیت پذیرش انتقاداتی از این دست راندارند، امری است که نمی تواند دلیل قانع کننده ای برای زیر سوال بردنخبرنگار و رسانه و این برنامه به حساب بیاید. ای کاش برنامه 90 همچنانهمانند هفته های گذشته، نابسامانی های فوتبال کشور را به چالش می کشید،این به نفع مدیدیت فوتبال و تربیت بدنی هم بود. ای کاش این برنامه، نهتنها مورد تهدید واقع نمی شد بلکه با برطرف شدن ضعف های موجود، بیش از پیشبر قدرتش افزوده می شد، ای کاش مدیران ورزش ما از طریق این برنامه، بهدستاوردهای فوتبال کشور می افزودند، ای کاش ...
  و ای کاش فردوسی پوردر انتهای برنامه دیشب نمی گفت: " چنانچه عمری باقی بود و این صندلی جاییبرای بیان حق و حقیقت بود ، در خدمت شما خواهم بود."
  کلام آخر اینکهناپختگی ، عدم درک صحیح وظایف و نیز نشناختن کارویژه های رسانه از سویبدنه های اجرایی آسیب بزرگی است که در همه عرصه ها ، از جمله ورزش ،پیشرفت کشور را از فرصت بزرگی به نام رسانه محروم می کند. هیچ مدیریتی دردنیا با گسستن پیوند با افکار عمومی به سرانجام نرسیده است. از اتفاقاتبدیع و سخیفی مثل "اختلال تصادفی سیستم ارسال پیام کوتاه" به برنامه 90باید گذشت اما امیدواریم مسوولان سازمان تربیت بدنی و فدراسیون فوتبال راهاشتباه رفته را بازگردند و مسوولان رسانه ملی هم بیش از این استقلال وحرمت رسانه را پاس دارند.

 2. #2
  کاربرسایت GHOLNAZ آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۳۱
  نوشته ها
  1,588
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: وقتی همه خواب بودند فردوسی پور بیدار بود/ انتقادپذیری ظرفیت

  بغض "عادل" هر لحظه امکان داشت که بترکد. برنامه او چنگي به دل نمي زد. شايد اولين تاثيرات مجادله با سازمان تربيت بدني همين افت فاحش باشد، شايد هم اين افت، تعمدي و ناشي از خواسته تهيه کننده برنامه نود بوده است؛ اما هرچه که بود، اولين برنامه نود پس از يک هفته جنگ و جدل ميان صدا و سيما و سازمان تربيت بدني، آش دهان سوزي از کار در نيامد.

  چهره عادل فردوسي پور در همان لحظه آغاز برنامه نود شب گذشته از دلخوري او حکايت مي کرد. آنهايي که طي سالهاي فعاليت برنامه نود پاي ثابت اين برنامه صرفاً فوتبالي بوده اند، هرگز چنين چهره اي را از مجري و تهيه کننده اکتيو آن سراغ نداشتند.
  در حاليکه پيش از برنامه شب گذشته حرف و حديث هاي فراواني پيرامون سرنوشت جدال صدا و سيما و سازمان تربيت بدني به گوش مي رسيد و گروهي از عقب نشيني صدا و سيما – بخوانيد برنامه نود – و برخي از آشتي کنان طرفين خبر مي دادند، اما چهره عادل و بي تفاوتي ملموس وي رنگ و بوي آتش بس نداشت.
  لابد شما نيز با ما هم عقيده ايد که يکي از ضعيف ترين برنامه هاي نود سالهاي اخير، همين برنامه اي بود که ديشب روي آنتن رفت.
  فردوسي پور گرچه يکبار در ابتدا و يکبار نيز در انتهاي برنامه وعده پرداختن به موضوع اختلافات اخير در آينده را داد، اما آنهايي که از اتفاقات پشت پرده و جلسات و مکالمات تلفني مسئولان صدا و سيما و سازمان تربيت بدني اطلاع دارند، به ضرس قاطع مي گويند که اين داستان به صفحه پاياني خود نزديک است.
  تهيه کننده نود که پر واضح بود تحت تاثير اتفاقات يک هفته گذشته، جلوي دوربين قرار گرفته و برنامه اجرا مي کرد، بيش از هر کس ديگري از نتايج مذاکرات مسئولان دو جناح ديگر مطلع است. او مي داند که بحث حذف نود هرگز مطرح نبوده و تنها موضوع مورد نظر سازمان تربيت بدني تغيير رويکرد اين برنامه است.
  فردوسي پور که قرار بود از شب گذشته اين تغيير رويکرد را به منصه ظهور بگذارد و حتي طبق شنيده ها طرحي ويژه در حمايت از تيم ملي پياده کند، با روي آنتن بردن برنامه اي که حالت قهريه داشت، يک هدف را دنبال مي کرد و آنهم مرتبط ساختن افت فاحش برنامه پربيننده نود با فشارهاي سازمان تربيت بدني بود و اين موضوعي است که نه سازمان تربيت بدني مي خواهد و نه صدا وسيما.
  بديهي است که کارکرد يک برنامه ورزشي پربيننده نبايد با مصالح ملي در تضاد باشد و اگر قرار است برنامه اي مثل نود برورزش و جامعه تاثير بگذارد آن تاثير مي بايست مثبت و در جهت پيشبرد اهداف والاي ورزش باشد.
  از سوي ديگر تغيير رويکرد برنامه نود که خواسته منتقدان اين برنامه است، نبايد مساوي باشد با افت اين برنامه و نزول آن در حد ديگر برنامه هاي ورزشي سيما.  منبع:برنا

 3. #3
  کاربرسایت GHOLNAZ آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۳۱
  نوشته ها
  1,588
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: وقتی همه خواب بودند فردوسی پور بیدار بود/ انتقادپذیری ظرفیت

  'نود' در دقیقه ۹۰؟


  برنامه نود در شب 30 دی ماه سردتر از همیشه اجرا شد

  اجرای تازه ترین قسمت ازبرنامه نود که پرسابقه ترین برنامه اختصاصی تحلیل فوتبال در تلویزیون ایران محسوب می شود و برخی کارشناسان آن را پربیننده ترین برنامه تلویزیون خوانده اند، جنجال ایجاد شده بر سر آن را وارد مرحله تازه ای کرد.

  این جنجال که سابقه آن به سه هفته پیش و انتقاد این برنامه از "بی نظمی" در فدراسیون فوتبال باز می گردد، به مناقشه ای تمام عیار میان سازمان تربیت بدنی و فدراسیون فوتبال از یک سو و برنامه تلویزیونی نود، عادل فردوسی پور مجری این برنامه، و اکثر رسانه های ایران از سوی دیگر بدل شده است.

  بحران رسانه ای ایجاد شده که با ممانعت از فعالیت خبرنگار برنامه 90 پس از مسابقه فوتبال پزسپولیس و فولاد خوزستان شکلی رو در رو گرفت باعث شد تازه ترین قسمت این برنامه به شکلی متفاوت از معمول اجرا شود.
  سكوت اعتراض آميز فردوسى پور

  پس از مناقشه اخیر سازمان تربيت بدنى و فدراسيون فوتبال با برنامه ۹۰ و "تحريم" اين برنامه پرطرفدار از سوى فدراسيون، بسیاری دوشنبه شب (سى ام دى ماه ۱۳۸۷) منتظر واكنش عادل فردوسى پور، مجرى و تهيه كننده ۹۰ نسبت به اتفاقات اخير بودند.

  اما فردوسى پور در برنامه اش۹۰ هيچ اشاره اى به اتفاقات روزهاى گذشته كه به طور گسترده اى در مطبوعات ايران بازتاب پيدا كرده بود نداشت و تنها به گفتن اين جمله بسنده كرد :"در روز هاى گذشته حرف و حديث اى زيادى درباره ما وجود داشته، اما فعلا مصلحت ديده نشده كه در اين باره صحيت كنيم."

  البته او در انتهای برنامه در هنگام خداحافظى چند ثانيه اى به جو بوجود آمده اعتراض كرد و به صورت غير مستقيم عنوان كرد تنها در شرايطى به فعاليت خود در ۹۰ ادامه مى دهد كه اين محدوديت ها برچيده شود و بتواند آزادنه به نقد بپردازد.

  فردوسى پور كاملا بى روحيه برنامه را اجرا كرد و اثرى از خوشرويى و بذله گويى هاى هميشگى اش نبود؛ حتى قسمت معرفى بازى هاى ليگ كه يك بخش طنز است حذف شده بود و در امرى بى سابقه در طول برنامه با هيچ مسوولى تماس تلفنى گرفته نشد و به غير از كارشناس داورى ميهمانى ديگر هم در استوديو حضور نداشت.

  هرچند كه در آخر برنامه فرصت كوتاهى در اختيار امير حاج رضايى ، كارشناس فوتبال قرار گرفت تا از تحريم ۹۰ انتقاد كند، اما هرگز اين موضوع مهم مورد موشكافى قرار نگرفت.

  برنامه ۹۰ بر خلاف ۱۰ سال گذشته با اجراى سرد فردوسى پور زودتر از هميشه به پايان رسيد و به نظر مى رسيد مجرى و تهيه كننده اين برنامه قصد داشت با اين اجراى بى روحيه و رفع تكليفى خود اعتراض خود را به وقايع اخير نشان دهد و به نحوى نشان دهد كه مجبور به سكوت شده است.
  متهم به "تضعيف نظام"

  در عمر ده ساله برنامه نود به دفعات بين عادل فردوسى پور و مسوولان فوتبال اختلافاتى پيش آمده بود، اما هيچكدام به شدت اتفاقات اخير نبود.

  ابتدا در نهم دى ماه مناقشه اى بين فردوسى پور و عزيز محمدى ، رئيس سازمان ليگ بر سر "بى نظمى" برنامه هاى فدراسيون به وجود آمد و اختلاف وقتى بالا گرفت كه آقاى محمدى، مجرى ۹۰ را به تضعيف نظام متهم كرد .


  عزیز محمدی فردوسی پور را بخاطر انتقاد از فدراسیون فوتبال به "تضعیف نظام" متهم کرد

  اتفاق مهم تر ۱۰ روز بعد رخ داد زمانى كه يك درگيرى لفظى تمام عيار بين فردوسى پور و محمد آخوندى ، سخنگوى سازمان تربيت بدنى به وقوع پيوست.

  آخوندى هم فردوسى پور را به تخريب سازمان تربيت بدنى و حتى دولت متهم كرد.

  البته در آنسو هم مجرى نود حملات سخنگوى سازمان را بى جواب نگذاشت و بلافاصله مورد حمايتی چشم گير از سوی رسانه ها و مسوولان صدا و سيما قرار گرفت.

  على اصغر پور محمدى ، مدير شبكه سوم در گفتگو با خبر گزارى در اين باره گفت:"متاسفانه بعضى از مسئولين در پايههاى سازمان ورزش تحملشان كم است و پذيرش هيچ گونه انتقادى ندارند."

  "برنامه ۹۰ برنامهاى است كه در روند بهبود و پيشرفت فوتبال كشور كار مىكند و تهيه كننده و مجرى آن هم بدون هيچ قصد و غرض و يا گرايش خاصى اين برنامه را بهطور سالم ساخته و به روى آنتن مىبرند. ماهيت برنامه ۹۰ انتقادى است و طبيعى است كه جنبههاى نقد و بررسى در آن پررنگتر باشد."

  "از خداوند مىخواهيم تحمل آقايان را بيشتر و بر جنبه انتقادپذيرى آنها بيافزايد."

  اكثر مطبوعات، خبرگزارى ها و برنامه هاى ورزشى هم به دفاع از فردوسى پور و انتقاد از آخوندى پرداختند و در اين ميان وبلاگ نويس ها هم وارد اين عرصه شدند و حمايت از مجرى ۹۰ را در دستور كار خود قرار دادند.
  تحريم ۹۰

  با حمايت مسوولان صدا و سيما از فردوسى پور درگيرى بين سازمان تربيت بدنى و نود شكلى جديدترى به خود گرفت و برخى روزنامه از آن به عنوان يك "جنگ علنى" نام بردند.

  در سوى ديگر كيومرث هاشمى ، معاون سازمان تربيت بدنى در نامه اى به عزتالله ضرغامى رييس سازمان صداوسيما، اعتراض خود را به برخى برنامه هاى ورزشى اعلام كرد. در بخشى از اين نامه آمده: "متاسفانه در برخى برنامه هاى ورزشى شبكههاى مختلف صداوسيما با استفاده از روشهاى نامعقول و نامتعارف و ابراز نظرات شخصى مجريان سعى در مخدوش كردن وجهه ورزش و به تبع آن نظام داشته اند."

  "عملكرد اين برنامهها دخالت آشكار و مستقيم در نحوه داورى (امرى بى سابقه در سرتاسر جهان)، تعيين تكليف براى همه دست اندركاران از ورزشكاران، مربيان گرفته تا مديران باشگاهها و فدراسيونها و غيره از طريق مسابقات معروف به sms (صرفنظر از اشكالات شرعى و حقوقى وارد به اينگونه مسابقات) تفرقه افكنى، اشاعه فرهنگ ناهنجارى ( مانند نمايش برخى صحنههاى خلاف عرف)، تضعيف هنجارها، تضعيف تيم ملى به هر شكل ممكن، تحقير و تمسخر افراد، استفاده دلخواه از هر گونه امكان در پخش تصاوير و صداها بنحوى كه باعث شرمندگى برخى نفرات در سيماى جمهورى اسلامى شود (كه كاملا مغاير آموزهها و ارزشهاى دينى ماست) بوده و بيشتر اوقات جهت دهى هاى يك طرفه و سازمان يافته كاملا محسوس است."
  چند روز پس از اين اتفاقات چند روزنامه ورزشى از تحريم نود از سوى سازمان تربيت بدنى، فدراسيون فوتبال و دوباشگاه استقلال و پرسپوليس كه متعلق به سازمان تربيت بدنى هستند خبر دادند.

  در ابتدا اين خبر از سوى مسوولان فدراسيون و سازمان تائيد نشد، اما چند روز بعد مشخص شد كه موضوع تحریم جدی است.

  ابتدا نشانه هاى تحريم از روز جمعه و ديدار پرسپوليس و فولاد ديده شد. پس از آن بازى روزنامه نوشتند كه افشين پيروانى ، سرمربى پرسپوليس پس از بازى حاضر نشد با گزارشگر نود مصاحبه كند و حتى در كنفرانس مطبوعاتى عنوان كرد تنها در يك صورت حاضر به مصاحبه مى شود كه ميكروفون نود از جلوى او برداشته شود (البته در برنامه دوشنبه شب مشخص شد كه پيروانى دور از جمع رسانه ها به صورت اختصاصى با گزارشگر ۹۰ مصاحبه كرده است.)

  از آنجا كه در ساير بازى هاى روز جمعه اتفاق مشابه اى رخ نداده بود همچنان ترديدهايى درباره تحريم نود وجود داشت تا اينكه روز شنبه در شيراز تحريم نود شكلى عملى و " علنى" به خود گرفت.

  در جريان بازى برق شيراز و استقلال تهران از ورود گزارشگران نود به ورزشگاه حافظيه ممانعت شد، و هيچكدام از مربيان، مسوولان و بازيكنان دو تيم حاضر به مصاحبه با نود حتى در خارج از ورزشگاه نشدند.

  اين خبر بلافاصله از سوى خبرگزارى ها و روزنامه ها منتشر شد ورسانه ها گزارش دادند كه بنا بر دستور سازمان تربيت بدنى و فدراسيون فوتبال نود تحريم شده است .
  موافقان و مخالفان


  علی کفاشیان: "فوتبال را مسخره می کنند"

  با انتشار خبر تحريم در روز يكشنبه (بيست و نهم دى ماه) حتى عده اى از نماينگان مجلس هم در كنار كارشناسان ورزش از اين اقدام فدراسيون انتقاد كردند.

  اما در آنسو على كفاشيان ، رئيس فدراسيون فوتبال در گفتگو با خبرگزارى ايسنا بدون اشاره به نام برنامه نود به انتقاد شديد از برخى برنامه هاى ورزشى تلويزيون پرداخت و گفت:"بعضى از برنامههاى تلويزيونى كارشان شده دو به هم زنى و انجام كارهاى خاله زنكى! متاسفانه بعضى از برنامه هاى تلويزيونى شيوه غلطى را در پيش گرفتهاند. اين وقت رسانه را مىگيرد و در هيچ جاى دنيا مرسوم نيست."

  "در كجا سراغ داريد كه وقتى نهادى تصميمى مىگيرد، رسانهاى بخواهد با گذاشتن نظرسنجى در آن تصميمگيرى دخالت كند. اگر اين برنامههاى تلويزيونى ابزار در اختيار دارند ما هم ابزارى داريم كه بخواهيم از آن استفاده كنيم اما تنها خواستهمان اين است كه اصولى، منطقى و بىطرفانه برنامهها را اجرا كنند. با اين حال مىبينيم كه فوتبال را مسخره مىكنند."
  موضوع داغ رسانه ها و حمایت مردمی

  در روزهاى يكشنبه و دوشنبه ، تحريم ۹۰ به يكى از مباحث اصلى مطبوعات ايران تبديل شده بود و حتى در صفحات اول روزنامه هاى سياسى هم تيتر و عكس هايى در اين باره ديده مى شد.

  قبل از برنامه دوشنبه شب بسيارى از طرفداران ۹۰ به حمايت از اين برنامه و مجرى اش پرداختند؛ عده اى در وبلاگ هاى خود به ديگران توصيه كردند كه دوشنبه شب با حضور فراگير در مسابقه SMS اين برنامه حمايت خود را از فردوسى پور نشان دهند.

  حتى روز دوشنبه SMS هايى منتشر شد كه در آن از دريافت كننده SMS دعوت شده بود كه با شركت در مسابقه نود كارى كنند كه در اين زمينه ركورد شكنى شود و آمار SMS ها از مرز دو ميليون عبور كند.


  عادل فردوسی پور بعنوان یکی از پرطرفدار ترین مجریان تلویزیون ایران شناخته می شود

  هفته گذشته (بيست و سوم دى ماه ۱۳۸۷) زمانى كه آمار شركت كنندگان در مسابقه SMS از مرز يك ميليون وچهار صد هزار نفر گذشت، فردوسى پور ضمن تشكر از بينندگان اين آمار قابل توجه را "معنى دار " دانست و نوعى طرفدارى از ۹۰ قلمداد كرد.

  اما در برنامه دوشنبه شب مسابقه SMS به اتفاقات اخير ربطى نداشت و اختلال در سيستم ارسال SMS موجب شد كه نقشه طرفداران فردوسى پور براى حمايت از مجرى محبوبشان با ارسال SMS عملى نشود.

  فردوسى پور در آخر برنامه اعتراض خود را دربه وجود آمدن اين مشكل علنى كرد و آن را غير طبيعى دانست. فردوسى پور كه از سوى طرفدارانش به محتاط نبودن شهرت يافته چرا اينگونه محتاط شده بود؟

  احتمال داده مى شود كه مسوولان شبكه سوم سيما ، فردوسى پور را از هرگونه اظهار نظر منع كردند تا درگيرى به وجود آمده بين او و فدرسيون فوتبال خاتمه پيدا كند و به جاهاى باريكترى كشيده نشود.

  در واقع اين يك نوع اعلام "آتش بس" يك طرفه از سوى صدا و سيما در اختلافات بوجود آمده بين آنها و سازمان تربيت بدنى قلمداد مى شود و معلوم بود كه فردوسى پور از آن رضايت ندارد.

  در اين ميان اين نگرانى براى بينندگان ميليونى ۹۰ به وجود آمده آيا فردوسى پور در هفته هاى آينده هم مى خواهد به همين صورت محتاط و بى روحيه باشد و ديگر خبرى از صراحت لهجه و بى پروايى هاى او نخواهد شد؟ و از همه مهم تر آيا او به فعاليت خود در ۹۰ ادامه مى دهد؟

  منبع بي بي سي

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۱۸ شهریور ۹۰, ۱۷:۵۸
 2. خاطرات جالب عادل فردوسی پور...!
  توسط HRG در انجمن مجله ورزشی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۱۵ مرداد ۸۹, ۱۹:۰۳
 3. سایت فردوسی پور هک شد
  توسط hamid192 در انجمن بایگانی اخبار ورزشی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۳۰ مهر ۸۸, ۲۱:۳۸
 4. تصادف وحشتناک فردوسی پور در اتوبان همت !
  توسط PARI در انجمن بایگانی اخبار ورزشی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: سه شنبه ۲۰ مرداد ۸۸, ۰۰:۲۶
 5. فردوسی پور و احتمال ثبت رکورد پیامک های «۹۰» در کتاب "گینس
  توسط GHOLNAZ در انجمن بایگانی اخبار فوتبال ایران
  پاسخ ها: 3
  آخرين نوشته: یکشنبه ۱۳ بهمن ۸۷, ۰۱:۱۰

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •