رونمايي دومین تلفن همراه آندرويد دنیاازوقتی که سیستم عامل آندروید گوگل را با گوشی ويژه آن (G1 ) معرفی کرديم وحتي برای معرفي اش پخش زنده هم داشتیم زمان زيادي نمی گذرد. اما حالا دیگروقتی از سیستم عامل متن باز آندروید صحبت می کنیم، طرف حساب مان فقط G1شرکت تی-موبایل نیست. هم اکنون مدل های مختلفی از تلفن همراه برای استفادهاز سیستم عامل آندروید در حال گذراندن مراحل آزمایش و بررسی نهایی هستند.همچنین دومین تلفن همراه مجهز به سیستم عامل آندروید در جهان هم اکنونتولید شده است. شرکت استرالیایی کوگان نسبت به تولید دو مدل تلفن همراه باسیستم عامل آندروید گوگل اقدام کرده است. اگر شما هم جزو آن دسته افرادیهستيد که هميشه باید اولين ها را تجربه کنند و یا آنکه از عاشقان آندرویدهستید، پس بهتر است از هم اکنون برای پیش فروش آن ثبت نام کنید. «کوگانآگورا» و «کوگان آگورا پرو» دو مدل ارائه شده تلفن همراه توسط این شرکتهستند که به قیمت 193 و 258 دلار عرضه خواهند شد.

یکی از مهمتریننکات در خصوص این گوشی ها این است که بدون هیچ قرارداد و تعهد از پیشتعیین شده ای (در خصوص اپراتور) ارائه می گردند و شما به راحتی می توانیدسیم کارت هر اپراتوری را که مایل بودید بر روی این تلفن همراه استفادهکنید. چیزی هم که در این میان احتمالا برای کاربران قدیمی گوشی های موبایلمی تواند جذاب باشد استفاده از یک صفحه کلید کامل QWERTY در طراحی اینگوشی ها است. مدل «آگورا پرو» دارای تجهیزاتی مانند GPS ،Wi-Fi و دوربیناست. بله، درست خوانده اید! دوربین مختص مدل «آگورا پرو» است و مدل«آگورا» به شکلی غیر معمول بدون دوربین عرضه می شود!

این گوشی هااز تاریخ 29 ژانویه سال آینده میلادی (کمتر از 2 ماه دیگر) به بازارهایبین المللی عرضه خواهند شد. شاید دانستن این نکته هم خالی از لطف نباشد کهکوگان شرکتی خرده فروش با عمری دوساله است که فقط و فقط به شکل آنلاین بهخرید و فروش می پردازد و هیچ گونه فروشگاهی به شکل معمول دیگر فروشندگانندارد.مشخصات فنی:
سیستم عامل: آندروید
نرم افزارهای گوگل: گوگل سرچ، جی میل، یوتیوب، گوگل مپ، گوگل تاک
صفحه نمایش: صفحه لمسی 2.5 اینچ با کیفیت تصویر 262K
ابزار کنترل: کلید کنترل چرخشی 5 جهته
صفحه کلید: صفحه کامل QWERTY با نور پس زمینه
GPS : جستجوگر GPS سازگار با گوگل مپ
دوربین: دوربین رنگی 2 مگاپیکسل
ارتباطات: بلوتوث 2.0 بهینه سازی شده، Wi-Fi 802.11b/g
صدا: میکروفن و اسپیکر داخلی به همراه پورت خروجی صدای هدفون
ابعاد: 108*64*14.8 میلیمتر
وزن: 130 گرم
پردازنده 624MHz
رم: 128 مگابایت
حافظه داخلی :256 مگابایت
منبع [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]