کرک کردن رمز عبوری ویندوز توسط USB Ophcrack
k یک ابزار رایگان برایهک کردن پسوورد (Password) ورودی ویندوز یا یک ابزار بازیابی پسوورد است وکاربرانی که رمز عبور خود را فراموش کرده اند می توانند برای بازیافت آن،از این نرم افزار استفاده کنند. این ابزار در دو ورژن متفاوت قابل دسترساست. مخصوص ویندوز ویستا و مخصوص ویندوز XP. ما در این مقاله نحوه کرک(Crack) کردن پسوورد ویندوز از طریق یک فلش مموری را شرح خواهیم داد. لازمبه ذکر است این نرم افزار قابل حمل، قابلیت بازیابی، آشکار سازی و کرککردن پسوورد ویندوز را دارد.
این مقاله فقط برای استفاده صحیح و افزایشآگاهی کاربران تهییه شده است و نویسنده هیچ گونه مسئولیتی در قبال ایننوشته بر عهده نمی گیرد.
برای شروع به ابزارهای زیر نیازمندیم:

1- کامپیوتر با سیستم عامل ویندوز (ویستا یا XP)

2- یک فلش مموری با ظرفیت 1 گیگابایت یا بیشتر

3- USBOphcrack.exe

مراحل انجام کار:

1- نرم افزار HP USB format را از این لینک [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]دریافت کنید و فلش مموری خود را با استفاده از آن با فرمت Fat32 فرمت کنید.

2- نرم افزار USBOphcrack.exe را از این USBOphcrack.exeurlلینک [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] دریافت کرده و آن را اجرا کنید.(فایلها در یک دایرکتوری با نام USBOphcrack بازگشایی یا نصب می شوند)

3-از دایرکتوری USBOphcrack بر روی فایل USBOphcrack.bat کلیک کنید و مراحلنصب را دنبال کنید. به یاد داشته باشید که مراحل نصب زمانی را به خوداختصاص می دهند.

4- سیستم را دوباره راه اندازی (reboot) کنید و بایوس کامپیوتر را طوری تنظیم کنید که از طریق فلش مموری شما بوت (Boot) شود.

اگرهمه چیز درست پیش رود، سیستم باید از طریق فلش مموری بوت شود و شما را بهیک محیط لینوکسی وارد کند. این محیط به طور اتواتیک بازگشایی می شود. هماکنون کار تمام است و شما براحتی می توانید در این قسمت با گزینه هایی کهروبرو هستید، پسوورد ویندوز خود را کرک کنید!