طرح جدید فوجیتسو: هر سه سال یک لپ تاپ جدید تا آخر عمرشرکتفوجیتسو برنامه ی جدیدی به نام Laptop4Life به راه انداخته است. در اینطرح با خریدن یکی از لپ تاپ های سری Lifebook و گارانتی ویژه آن، هر سهسال یک بار لپ تاپ شما به رایگان با یک مدل جدید تعویض می شود. تنها شرطلازم این است که لپ تاپ را طی این مدت در شرایط مناسبی نگه دارید و اگرتصمیم به ارتقا قطعات آن گرفتید حتما باید از قطعات ساخت فوجیتسو برایارتقا استفاده کنید.

نکته جالب در این طرح اینجا است که این شرکتاعلام کرده که قیمت لپ تاپی که سه سال بعد به شما تحویل داده خواهد شدمعادل قیمت لپ تاپی است که هم اکنون می خرید به اضافه 10 درصد محاسبه نرختورم. به این معنی که اگر هم اکنون یک لپ تاپ 1200 دلاری بخرید سه سال بعدمی توانید یک لپ تاپ 1320 دلاری جدید از میان لپ تاپ های سری Lifebook بهرایگان انتخاب کنید.

فوجیتسو اعلام کرده که محدودیتی در اینبرنامه وجود ندارد و شما می توانید تا آخر عمر هر سه سال یک بار لپ تاپخود را عوض کنید. حال سوال اینجا است که این شرکت به چه علتی دست به چنینکاری زده است؟ هر چند که شما در ابتدا مجبورید گارانتی ویژه سه سالهفوجیتسو را بخرید و ضمنا محدود به یک شرکت خاص میشوید اما با این حالبیشتر سایت های خبری این اقدام فوجیتسو را نوعی اقدام انتحاری جهت جذبمشتری ارزیابی کرده اند.


تنها نکته ای که به نظر من مهم استفاصله زمانی سه سال است که برای یک لپ تاپ خیلی زیاد محسوب میشود. یکی ازوبلاگ نویس ها پیشنهاد جالبی داده بود که با فاصله زمانی یک سال سه لپ تاپفوجیتسو بخریم بعد به صورت چرخشی از آنها استفاده کنیم و به این شکل هرسال یک لپ تاپ چدید رایگان خواهیم داشت. و من فکر می کنم که احتمالافوجیتسو ورشکست خواهد شد. نقطه مقابل آن هم می تواند قدرت بیشتر این شرکتدر بازار لپ تاپ ها باشد.

فوجیتسو - زیمنس برنامه یک نوت بوک برای تمام زندگی
[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]