نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: کارت حافظه SanDisk Extreme III به سرعت 30 مگابیت بر ثانیه دس

 1. #1
  کاربرسایت SAREH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۳۰
  نوشته ها
  605
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  کارت حافظه SanDisk Extreme III به سرعت 30 مگابیت بر ثانیه دس

  کارت حافظه SanDisk Extreme III به سرعت 30 مگابیت بر ثانیه دست یافت

  شرکتSanDisk سرعت انتقال اطلاعات کارت های حافظه را پشت سر گذاشت و سری جدیدExtreme III را معرفی کرد. این کارتها با سرعت انتقال اطلاعات 30 مگابایتبر ثانیه، هم اکنون مناسب ترین حافظه با سرعت بالا جهت دوربین های DSLRهستند. خب از همه مهمتر قیمت است! شما برای کارت های 4 گیگابایتی باید 65دلار بپردازید. کارتهای 8 گیگابایتی 110 دلار و 16 گیگابایتی 180 دلارقیمت دارند. البته مهمترین مورد را نباید فراموش کرد: برای داشتن این کارتباید تا اکتبر صبر کنید.
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

 2. #2
  کاربرسایت SAREH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۳۰
  نوشته ها
  605
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: کارت حافظه SanDisk Extreme III به سرعت 30 مگابیت بر ثانیه دس

  نگاهی به کارت های حافظه برای عکاسی
  از لحاظظاهری کارت CF نوع I شبیه نوع II است بغیر از ضخامت که کارت نوع II دارایضخامت 5 م.م. و کارت نوع I ضخامت 3.3 م.م. است. دوربینهایی که نوع I را میپذیرند قادر به استفاده از نوع ضخیمتر II نیستند.

  ● معروفترین کارتهای حافظه برای دوربینهای دیجیتال عبارتند از:

  SecureDigital(SD), CompactFlash (CF), SmartMedia (SM),MemoryStick(MS), MultiMediaCard MMC و xD-(Picture Card xD

  نوعکارت حافظه ای که شما باید برای دوربینتان استفاده نمایید بستگی به نوعدوربینی که خریده اید دارد و اساسا کارتهای مختلف بجای هم قابل استفادهنیستند.در این نوشتار به معرفی انواع کارتهای حافظه و مشخصات فنی آنهاخواهیم پرداخت.

  ▪ کارتهای SD و MMC

  از ابتدای 2005مرسومترین کارت حافظه مورداستفاده کارتهای SD شده است. ظاهر SD و MMCتقریبا مشابه هم هستند، ولی از لحاظ فنی با هم تفاوت دارند. بعضی ازدوربینهایی که از SD استفاده می کنند می توانند MMC را هم استفاده کنند کهدر این مورد باید به دفترچه راهنمای دوربین مراجعه نمایید. کارتهای SDنسبت به کارتهای MMC خیلی سریعتر هستند.

  کارتهای SD وجود دارندکه برای ذخیره فایلهای موزیک دارای کپی رایت طراحی شده اند و از تکثیر غیرقانونی آنها جلوگیری می کنند. هر چند این استفاده از کارتهای SD چندانگسترش نیافته، ولی این کارتها به خاطر اندازه کوچک و مصرف برق اندکشانمورد توجه سازندگان دوربین دیجیتال قرار گرفته است.ظرفیت کارتهای SD از 16MB تا 2 GB موجود می باشد. همانند سایر کارتهای حافظه، کارتهای SD نیز باسرعتهای انتقال مختلف تولید شده اند. بیشتر کارتهای SD که با علامت سرعتبالا (High Speed) یا سرعت فوق العاده بالا(Ultra High Speed) مشخص نشدهاند دارای سرعت انتقالی در حدود 2 MB/s می باشند.

  کارتهای جدیدارائه شده به بازار دارای قابلیت انتقال بین 8 تا 10 مگابایت در ثانیههستند که از آن جمله می توان به کارتهای ATP 60x، SanDisk Ultra III یاExtreme اشاره نمود. سرعت انتقال بالا برای ضبط ویدئو با کیفیت فریم درثانیه بالا یا ترکهای صوتی کیفیت بالا عامل مهمی می باشد. بسیاری ازسازندگان دوربینها ی دیجیتال فیلمبرداری با کیفیت 30 fps را تنها بااستفاده از کارتهای SD حافظه سرعت بالا تضمین می نمایند.

  ▪ کارتهای MiniSD

  اینکارتها برای تلفن های همراه، MP3 Player ها، دوربین های دیجیتال ظریفکاربرد دارند. این کارتها هم از لحاظ الکترونیکی و هم نرم افزاری باکارتهای SD معمولی سازگار می باشند. این کارتها از همان واسط SD شاملمشخصات امنیتی حفظ اطلاعات یکسان استفاده می نماید. کارتهای Mini SD دارای21 /5 م.م. طول، 20 م.م. عرض و 1 /4 م.م. ضخامت می باشند.

  ▪ کارتهای حافظه(CF (compactFlash

  کارتهایCF درون خود هم تراشه های حافظه و هم مدارهای کنترل کننده را دارا میباشند. بیشتر دوربینهای دیجیتال از کارتهای CF استفاده می کنند و میتوانند بدون مشکل از کارتهایی با ظرفیت 1 GB یا حتی 2 GB استفاده نمایند.کلا دو نوع کارت حافظه CF وجود دارد: نوع 1 Type I (با ضخامت 3 /3م.م.) ونوع2 Type II (با ضخامت 5 م.م.)

  دوربینهایی که شکاف نوع 1 رادارند نمی توانند از کارتهای نوع 2 استفاده نمایند، ولی دوربینهای دارایکارت حافظه نوع 2 می توانند از کارتهای نوع 1 نیز استفاده نمایند.

  کارتهایCF نوع 1 هم اکنون از محدوده 8 MB تا 8 GB وجود دارند SanDisk که یکی ازسازندگان معروف فلش رم ها و کارتهای حافظه است اعلام نموده است که کارت CFUltra II آنها ظرفیتی در حدود 8 GB دارد.

  ▪ CF نوع II

  بعضیاز دوربینها دارای شکاف نوع II هستند که می توانند کارتهای CF نوع I یادیگر وسایل ذخیره اطلاعات سازگار مانند میکرو درایوهای IBM/Hitachi رابپذیرند (حافظه 170MB، 340MB، 512MB، 1GB، 2GB، 4GB)

  تفاوت کارتهای CF نوع I و II چیست؟

  ازلحاظ ظاهری کارت CF نوع I شبیه نوع II است بغیر از ضخامت که کارت نوع IIدارای ضخامت 5 م.م. و کارت نوع I ضخامت 3.3 م.م. است. دوربینهایی که نوع Iرا می پذیرند قادر به استفاده از نوع ضخیمتر II نیستند.

  ▪ کارتهای SmartMedia

  کارتهایSM دارای کنترل کننده نیستند و تنها یک حافظه ساده می باشند که درون یکپوشش پلاستیکی قرار گرفته اند. مدار کنترل کننده باید درون دوربین وجودداشته باشد و این باعث می شود دوربینهایی که قبل از 2001 ساخته شده باکارتهای حافظه بالای 64 و 128 مگابایت سازگار نباشند. بنابر این اگر قصدخرید این نوع کارت برای دوربینی را دارید که قبل از 2001 ساخته شده حتمابررسی نمایید که دوربین آن را می پذیرد یا نه.

  حداکثر ظرفیت اینکارتها 128 MB است. چون هیچ سازنده ای دیگر از این نوع کارت استفاده نمیکند این نوع کارت نوعی مرده به حساب می آید و دیگر کسی به فکر افزایشظرفیت آن نیست. فوجی و الیمپوس دو شرکتی هستند که بیشتر از سایرین ازکارتهای SM استفاده می کردند، ولی هم اکنون کارتهای XD را جایگزین نمودهاند. دیگر شرکتها هم به استفاده از کارتهای SD روی آورده اند به جز سونیکه از کارتهای مخصوص به خود Memory Stick (MS) استفاده می کند.

  ▪ xD-Picture Card xD

  شرکتهایالیمپوس و فوجی ژاپن با مشارکت یکدیگر کارتهای XD را توسعه داده و نوعجدیدی از کارتهای حافظه را معرفی نمودند که با طراحی بسیار فشرده در حد یکتمبر پستی، قابلیت داشتن ظرفیتی در حدود 8 GB است و با مدلهای مختلفی ازدوربین های دیجیتال سازگار است و قیمتی قابل رقابت با کارتهای SmartMedia(SM) دارد.کارت XD با قابلیت حافظه مناسب جوابگوی کاربران امروزیدوربینهای دیجیتال می باشد و ضمنا مبدل PCMCIA و مبدل CF و نیز مبدل DualXD و مبدل SM برای کارت خوانهای USB برای این کارت موجود می باشد. هماکنون کارتهای 512 و اخیر 1 GB در بازار موجود می باشد.

  الیمپوسبا استفاده از تکنولوژی سلول چند سطحی (MLC) توانسته است کارت XD با ظرفیت1 GB را روانه بازار نماید که این کارتهای XD سری M قابلیت افزایش ظرفیتتا 8 GB را دارا می باشد. تکنولوژی MLC مقدار اطلاعاتی را که می توان دریک سلول تکی حافظ نگهداری کردد دو برابر می کند و ضمن افزایش ظرفیت هزینهها را کاهش می دهد.

  ▪ Sony Memory Stick MS

  سونی در سال1998 تولید حافظه فلش خود بنام Memory Stick را آغاز نمود که تا کنون دربسیاری از دوربینهای عکاسی و هندی کم های سونی استفاده شده است. اینکارتها با حافظه 4 تا 128 MB موجود می باشند.تا قبل از 2003 کارتهای MSوجود داشتند که کاربر می توانست با استفاده از یک سوئیچ روی کارت یکی ازدو بانک 128 MB کارت را استفاده نماید و درواقع ظرفیتی در حدود 256 MB رادر اختیار داشته باشد. ولی شرکت Lexar یکی از سازندگان معتبر و معروفکارتهای حافظه به همراه Sandisk به ساخت کارتهای حافظه MS روی آورده اند.

  کارتهایMS جدید تولید شده توسط این دو شرکت ظرفیتی در حدود 2 GB و اخیرا 4 GBدارد که از نوع کارتهای MS Pro می باشند. کارتهای MS Pro با دوربینهایسونی تولید قبل از 2003 به غیر از Sony F717 سازگاری ندارند. حتی برایاستفاده از کارت خوان باید از کارت خوانهای جدید استفاده نمایید و کارتخوانهای قدیمی نمی توانند از MS Pro استفاده نمایند.

  کارتهای MSPro دارای سرعت انتقال بالاتر در حد 160 MbPs هستند و بااستفاده از وسایلبهینه شده برای استفاده از MS Pro ها مانند دوربین جدید سونی V3 می توانبا حداقل سرعت انتقال 15 MbPs از آنها استفاده نمود.

  کارتهای MSPro DUO دارای طولی در حدود نصف طول کارتهای MS هستند. برای استفاده ازاین کارتها در شکاف کارت MS باید از مبدل مربوطه استفاده نمایید. سونی دردوربین کوچک خود بنام T1 از این کارت کوچک استفاده نموده است.

  سریعترینروش برای انتقال تصاویر دوربین به کامپیوتر استفاده از کارت خوانهای موجودمی باشد. این کارت خوانها با توجه به نوع پورت کامپیوتر در انواع متفاوتیموجود می باشند. مرسومترین نوع کارت خوان برای کامپیوترها به درگاه USBمتصل می شوند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۳۰ مهر ۸۸, ۲۱:۱۷
 2. بی‏فایده بودن سرعت بیش از 56کیلوبیت در ایران !
  توسط mina در انجمن دنیای اینترنت
  پاسخ ها: 3
  آخرين نوشته: شنبه ۰۱ تیر ۸۷, ۰۰:۴۶
 3. مالکیت (صنعت نانو) ،مسایل قانونی و حقوق آن
  توسط mina در انجمن مباحث حقوقی و قضائی
  پاسخ ها: 2
  آخرين نوشته: جمعه ۱۷ خرداد ۸۷, ۱۰:۲۹
 4. ساعت مچی با قابلیت انجام 4 عمل اصلی ریاضی
  توسط mina در انجمن بایگانی اخبار علمی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: شنبه ۲۸ اردیبهشت ۸۷, ۰۱:۳۴
 5. Windows XP CD Extreme Makeover All-In-One
  توسط hrg1356 در انجمن Utility
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: یکشنبه ۳۱ تیر ۸۶, ۲۰:۱۷

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •