لغو قرارداد میترا حجار به خاطر بی حجابی در لس آنجلس
به دلیل رعایت نکردن قوانین جمهوری اسلامی در جشنواره*های جهانی، قرارداد میترا حجار با پروژه کمال تبریزی فسخ خواهد شد.
چندی پیش خبری درباره حضور میترا حجار در مجموعه تلویزیونی «سرزمین کهن»به کارگردانی کمال تبریزی منتشر شد. این بازیگر سینما پس از سه سال بهایران بازگشت و تصمیم گرفت دوباره در حرفه اصلی خود مشغول به کار شود اماگویا موانعی سر راه او قرار دارد.
به گزارش خبرآنلاین، حجار ژوئن 2007 درزمان اکران «زمستان است» درجشنواره فیلم لس*آنجلس با ظاهری مغایر با مقررات جمهوری اسلامی ایران شرکتکرد و همین کار یکی از دلایل مخالفت با حضور او در سریال «سرزمین کهن»است.
شنیده*ها حاکی از این است با اینکه این بازیگر با پروژه قرارداد بسته استو رقمی بالا در این مجموعه به او پرداخت خواهد شد اما به دلیل حضور مغایربا شئون اسلامی در جشنواره*ها و فیلم*های سینمایی در خارج از کشور، ازبازی حجار در این مجموعه تلویزیونی ممانعت به عمل خواهد آمد و قراداد اوبزودی فسخ خواهد شد. تا کنون از سوی تهیه*کننده این پروژه هیچ واکنشیدراین*باره صورت نگرفته است.
حجار سال 1384 هنگام اکران «زمستان است» در جشنواره بیست* وچهارم فجراز ایران رفت. «این ترانه عاشقانه نیست» و «زمستان است» که دو فیلم آخر اوتا قبل از خروجش از ایران به حساب می*آیند در غیاب این بازیگر روی پردهسینماها رفت. حجار در زمان سکونتش در آمریکا در یکی از اپیزودهای مجموعهتلویزیونی «اسمیت» به کارگردانی کریستوفر چالاک در نقش دختری به نام«سوری» بازی کرد که اطلاعات کامل این فیلم در یکی از سایت*های معتبرسینمایی به طور کامل منتشر شده است.
او همچنین در فیلم داستانی با عنوان stellina blue به کارگردانی گابریلاسکات نقش آفرینی کرد که این فیلم مراحل تولید خود را پشت سرمی*گذارد و تاکنون به پایان نرسیده است.