بازیگر برنده اسکار رده نخست پردرآمدترین بازیگران زن در فهرست سالانه روزنامه آمریکایی هالیوود ریپورتر را از آن خود کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، هالیوود ریپورتر اعلام کرد جولی 33 ساله امسال برایبازی در فیلم حادثهای "تحت تعقیب" تیمور بکمامبتوف 15 میلیون دلار دستمزددریافت کرد و احتمالا برای حضور در دنباله این فیلم نیز 20 میلیون دلارمیگیرد.

جولی پارسال در فیلم "یک قلب توانا" مایکل وینترباتم و امسال در "بچهعوضی" کلینت ایستوود در نقشهای درام بازی کرد. او برای فیلم "دختر،گسیخته" برنده اسکار بهترین بازیگر زن مکمل شد.

جولیا رابرتز بازیگر 41 ساله برنده اسکار نیز پس از یک غیبت طولانی ازدنیای سینما برای بازی در فیلم "فریب" که سال بعد پخش میشود، بیش از 15میلیون دلار گرفته و رده دوم فهرست هالیوود ریپورتر را از آن خود کردهاست.

در مورد بازیگران مرد، جز ویل اسمیت باقی نسبت به پارسال دستمزد کمتردریافت کردهاند. اسمیت برای هر یک از دو فیلم پرفروش "هنکاک" و "منافسانه هستم" تا 25 میلیون دلار درآمد داشته است.

ریس ویترسپون 32 ساله که سال 2005 برای بازی در فیلم Walk the Lineبرنده اسکار شد و پارسال رده نخست فهرست هالیوود ریپورتر را داشت، امسالبا 14 میلیون دلار برای فیلم کمدی "چهار کریسمس" در رده سوم فهرست قراردارد.

کامرون دیاز، کاترین هیگل، کیت هادسن، آن هاتاوی و جنیفر آنیستن فهرستپردرآمدترین بازیگران زن را کامل کردهاند. آنیستن 39 ساله برای کمدی"مارلی و من" که از روز کریسمس نمایش داده میشود، بیش از هشت میلیون دلارگرفته است.

ستارههایی مانند هالی بری و نیکول کیدمن که هر دو برنده اسکار هستنددیگر نمیتوانند برای هر فیلم 10 میلیون دلار دستمزد بگیرند. در مقابلبراد پیت و جانی دپ برای هر فیلم بین 15 تا 20 میلیون دلار درآمد دارند.ksabz