ميني لپ تاپي با وزن 315 گرم

همینچند سال پیش بود که کامپیوتر های رومیزی چند قدمی عقب رفتند و فرصتی را همبه نوت بوک ها دادند. ناگهان متوجه شدیم که نوت بوک ها هم چند قدمی عقب ترایستادند و جایی را هم برای نت بوک ها در صف باز کردند. الان هم باید بهعرضتان برسانم که دیر یا زود صف رایانه هامیزبان اعضای جدیدتری خواهدبود.این اعضابا نام مینی لپ تاپ سر و کله شان در بازار پیدا خواهد شد وعرضه جدیدی در رقابت نرم افزاری را ایجاد خواهند کرد.باخبر شدیم که شرکت UMID اولین قدم را در طراحی و تولید این محصول برداشتهاست. MID در دسته مینی کامپیوتر ها به عنوان زیر مجموعه ای از خانواده نتبوک ها جای خواهد گرفت. از ویژگی های سخت افزاری این محصول می توان بهنکات زیر را بر شمرد:
تا 1 گیگا بایت حافظه RAM

تا 32 گیگا بایت حافظه از نوع SSD

قابلیت پشتیبانی از شبکه های wireless ای از قبیل WiBro,HSDPA,WiMAX,Wi-Fi,Bluetooth

دوربین داخلی 1.3 مگا پیکسلی

نمایشگرtouchscreen 4.8 اینچی در ابعاد معادل600*1024 پیکسل

پشتیبانی از سیستم عاملهای ویندوز XP,VISTA,Linux

مینی پورت USB


درکنار امکانات مذکور جالب است بدانید که وزن این محصول تنها 315گرم یعنیمعادل نیم پوند می باشد . شاید حجم حافظه و امکاناتش رقیبی برای نوت بوکها و یا حتی نت بوک ها هم نباشد اما وزن سبک و حمل آسان آن از جمله فاکتورهاییست که می تواند نظر طرفداران زیادی را به خود جلب کند. قرار است ازاوایل سال 2009 فروش خود را از بازار های کره آغاز کند.

مثلا می تواند دفتر یادداشت هوشمند زیبایی برای نوشتن خاطرات روزانه و یا لیست خرید منزل و از همه مهمتر استفاده از اینترنت باشد.
[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]