فریناز کوشانفر استادیار ایرانی دانشگاه رایسآمریکا که چندی پیش با ارائه فناوری نوینی صنعت تراشه سازی جهان را باانقلابی تاریخی روبرو کرده بود، به عنوان یکی از 35 مخترع جوان برتر معرفیشد.

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]


به گزارش واحد مرکزی خبر، نشریه علمی ام.آی.تی تکنولوژی ریویو، فرینازکوشانفر استادیار ایرانی و محقق برجسته مهندسی رایانه و برق دانشگاه رایسآمریکا را به عنوان یکی از 35 مخترع برتر جوان دنیا برگزیده است.
کوشانفر روشی را ارائه کرده است که طی آن مدارات یکپارچهمیکروالکترونیکی می تواند به گونه ای قابل توجه و بر اساس اهداف مورداستفاده کاربر هویت خود را تغییر دهند.
به گفته محققان، تراشه های ساخت این محقق ایرانی کاربردهای بسیارگسترده ای در صنایعی همچون طراحی و تولید پخش کننده های چند رسانه ایخواهد داشت.
با استفاده از این فناوری نوین طراحان میکروتراشه های می توانند با سرقت های سخت افزاری به مقابله جدی بپردازند.
این در حالی است که این مشکل فزاینده هم اکنون هزینه های چند میلیارد دلاری برای سازندگان تراشه ها به همراه دارد.
همه ساله و از سوی این نشریه علمی برترین محققان جوان دنیا از میان صدها نامزد برگزیده شده انتخاب می شوند.
در همین خصوص دیوید لی بورن رئیس دانشگاه رایس گفت: با وجودی که دکترکوشانفر تنها دو سال است که در این دانشگاه حضور دارد اما خود را به عنوانیک رهبر برجسته در عرصه فناوری تراشه معرفی کرده است.
وی افزود: دستاورد ارجمند وی رایانه های موجود در سراسر جهان را برای کاربرانشان امن تر خواهد کرد.
فریناز کوشانفر در سال 1377 از دانشگاه صنعتی شریف در رشته مهندسیالکترونیک موفق به اخذ مدرک لیسانس شده و پس از آن برای ادامه تحقیقات وتحصیلات خود راهی آمریکا شد.