ربودن تصاویر نمایش داده شده افراد در یاهو مسنجر
اگراز کاربران مسنجر محبوب یاهومسنجر باشید حتمأ با قابلیت Display Image بههنگام ارتباط با دوستانتان آشنا هستید. توسط این قابلیت میتوانید به هنگامچت با افراد تصویر یا آواتاری را برای ID خود قرار دهید که در پنجره چت ودر لیست دوستان قابل مشاهده است. اما همانطور که میدانید امکان ذخیره اینتصویر بر روی هارد به طور مستقیم وجود ندارد، بلکه تنها میتوانید تصاویرافراد را مشاهده کنید. راه هایی نظیر عکس گرفتن از صفحه یا سایت های جانبینیز وجود دارد که آنها نیز تا حدودی دردسر ساز هستند. اما هم اکنون ترفندیرا به شما معرفی میکنیم که به سادگی آب خوردن و بدون استفاده از هیچ ابزارجانبی تصاویری که دوستانتان در یاهومسنجر استفاده میکنند را بر روی هاردذخیره و مشاهده کنید. جالب اینکه در این روش کلیه تصاویری که تاکنون توسطدوستانتان در یاهو مسنجر از قدیم تا به حال مشاهده کردید قابل بازیابی است.


ابتدا بایستی بدانید که شما نیاز به کار خاصی ندارید!
چراکه به طور اتوماتیک هر تصویری که تاکنون در یاهو مسنجر دوستانتان قرارداده اند و شما آن را مشاهده کرده اید به طور اتوماتیک بر روی هارد ذخیرهمیشود.
تنها بازیابی آن بر عهده شما خواهد بود.

بدین منظور:
My Computer را باز نمایید.
سپس به مسیر C:Program FilesYahoo!MessengercacheIcon مراجعه کنید (منظور از C پوشه ای است که ویندوز در آن نصب است).
هم اکنون شما فایل هایی با عناوین مختلف مشاهده میکنید.
حالابتدا اطمینان پیدا کنید قابلیت نمایش فرمت فایلها در ویندوز شما فعالاست. بدین منظور از منوی Tools وارد Folder Options شوید. سپس به تب Viewرفته و تیک گزینه Hide extensions for known file types را بردارید و OKکنید.
سپس در مسیری که وارد شده اید فایلی را به دلخواه انتخاب کرده و بر روی آن راست کلیک نموده و Rename را برگزینید.
در انتهای آن عبارت jpg. را وارد نمایید.
خواهید دید که فایل شما تبدیل به یک تصویر شده است.
این تصویر یکی از آواتارهایی است که قبلأ در یاهو مسنجر مشاهده کردید.
اکنون میتوانید تک تک فایلهای موجود در این پوشه را به همین ترتیب تبدیل به عکس کنید.

تنهابه این نکته دقت کنید که ممکن است بعضی از تصاویری که شما مشاهده میکنیدتا حدودی سوخته به نظر بیایند. این موضوع تنها به هنگام نمایش توسطنمایشگر پیش فرض ویندوز اینگونه به نظر میرسد و در اصل تصویر سوخته نیست.اگر آن را توسط یک نمایشگر پیشرفته تر نظیر ACD See یا Photoshop باز کنیدآن را به طور واضح مشاهده خواهید کرد. و طبعأ اگر یکی از این تصاویر بهظاهر سوخته را به عنوان My Display Image خود در یاهو مسنجر انتخاب کنیدآن نیز به طور صحیح قابل مشاهده است.

همچنین شما به جای jpg. میتوانید از سایر فرمتهای تصویری نظیر bmp، gif و png نیز در انتهای عنوان فایل خود استفاده کنید.