***چگونه فلش را تبدیل به درایو ثابت کنیم؟***
اخطار: قبل از انجام کار، از تمامی اطلاعات روی فلش درایو خود یک نسخه پشتیبان (Backup) بگیرید. همچنین Lexar tools (نرم افزار مورد استفاده ما که در ادامه توضیح داده می شود) در همه فلش درایو ها کار نمی کند. در واقع این نرم افزار هیچ ضمانتی از فلش درایو شما نمی کند و فقط برای آموزش می باشد و در حقیقت انجام این کار یک ریسک می باشد.

1- فلش درایو خود را به کامپیوتر متصل کنید.
2- برنامه Laxer را از این قسمت [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]دریافت کنید.(بصورت فشرده شده می باشد و با فرمت ZIP.سپس آن را در قسمتی از کامپیوتر خود باز گشایی کنید)
3- از فولدر باز شده، BootIt.exe را اجرا کنید.
4- از قسمت Option دکمه Flip Removable Bit انتخاب کنید.

5- بعد از Flip Removable Bit، شما باید به سرعت فلش درایو خود را جدا و دوباره متصل نمایید. اگر این اعمال را به درستی انجام دهید، فلش درایو توسط ویندوز به عنوان یک درایو ثابت شناسایی می شود(نه یک درایو قابل حذف). شما می توانید برای اطمینان یافتن از شناسایی فلش درایو شما به عنوان یک درایو ثابت بر روی آن رفته و با زدن راست کلیک، از قسمت Properties نوع درایو را مشاهده کنید.ایجاد پارتیشن بر روی USB فلش درایو توسط ویندوز

1- به این مسیر بروید Start menu->Run و در آن عنوان diskmgmt.msc را بنویسید و تایید کنید.
2- در پنجره باز شده (پیکربندی پارتیشن ها) بر روی فلش درایو خود راست کلیک کنید و از منوی باز شده گزینه Delete Partition را انتخاب کنید.
3- دوباره بر روی فلش درایو خود راست کلیک کنید و از منو باز شده گزینه New Partition را انتخاب کنید.

4- مراحل ایجاد یک پارتیشن جدید را (Primary Partition) ادامه بدهید. در هنگامی که شما به قسمت انتخاب سایز می رسید، حتما مقدار پارتیشن خود را کمتر از مقدار فلش درایو قرار دهید تا فضا برای پارتیشن بعدی باقی بماند.

5- مراحل ایجاد را ادامه دهید و نام درایو خود را انتخاب کنید و سپس پارتیشن را با فرمت fat32 فرمت کنید.
6- سپس دومین پارتیشن را با استفاده از مراحل 3 تا 5 در فضای باقی مانده ایجاد کنید.

هم اکنون باید دو پارتیشن با فرمت fat32 در فلش درایو شما وجود داشته باشد که توسط ویندوز با دو درایو جدا و شناسه های مختلف شناخته شده باشد.