دیکشنری رایگان انگلیسی به فارسی و بالعکس یلمه (Yalameh Dictionary)
یکی از نیازهای ضروری کاربران کامپیوتر، داشتن یک نرم افزار فرهنگ لغت بر روی کامپیوتر میباشد که در موارد احتیاج، کمک بزرگی محسوب میشود. فرهنگ لغت یلمه (Yalameh Dictionary) دارای ویژگیهایی است که آن را از بقیه نرمافزارهای معرفی شده در همین رابطه، متمایز میکند. این فرهنگ لغت شامل 52000 لغت میباشد.

ویژگی جالبی که این نرمافزار دارد این است که برای پیدا کردن معنی هر لغت (فارسی یا انگلیسی) تنها کافی است تا کلمه موردنظر خود را در هر کجا (فایلهای متنی، اینترنت، PDF و ...) انتخاب کنید و کلید CTRL + C را فشار دهید و یا دکمه کپی را بزنید. در اینصورت معنی کلمه را به انگلیسی و فارسی مشاهده خواهید کرد. در واقع این نرمافزار به گونه برنامهریزی شده است که هر متنی را که شما کپی میکنید و وارد ClipBoard ویندوز میشود، به صورت خودکار آن را از ClipBoard فراخوانی میکند و معنی آن را نمایش میدهد.

ویژگی دیگر نرم افزار قابلیت مینیمایز کردن آن است. در صورتیکه برنامه در حالت مینیمایز باشد، ترجمه انگلیسی به فارسی لغت موردنظر به صورت بالون در قسمت System Tray ویندوز ظاهر خواهد شد.


برخی از ویژگی های این نرم افزار ساده عبارتند از:


- رایگان، کارا و موثر
- دو حالته بودن: انگلیسی به فارسی، فارسی به انگلیسی
- حجم کم با توجه به ویژگیهای آن
- ظاهری ساده و کاربر پسند
ـ طرز استفاده ساده و آسان
- قابلیت مینیمایز کردن برنامه


پس از نصب نرم افزار تنظیمات زیر را در کنترل پانل سیستم خود انجام دهید:1- Control Panel --> Regional and Language Options --> Regional options : farsi

2- Control Panel --> Regional and Language Options --> Advanced : farsi«لینک دانلود برنامه» (حجم برنامه حدود 11 مگابایت) [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
دریافت Help یا راهنمای برنامه
[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
تصویری از محیط برنامه: