[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

اگرشما از طرفداران Google Chrome هستید و در این چند هفته ای که از انتشارآن گذشته به جمع استفاده کننده های پر و پاقرص آن پیوسته اید و اگر از آندسته افرادی هستید که بدنبال کشف نقاط پنهان ابزار مورد استفاده خود جهتبهره برداری هر چه بیشتر از آن ها هستید ، قطعا مقاله پیش رو تاثیر بسیارزیادی در تجربه ی شما در استفاده از Google Chrome خواهد داشت .
در اینمقاله چند روش برای نفوذ به Google Chrome و استفاده از قابلیت های پنهانآن و یا افزودن برخی امکانات کاربردی به آن ارائه شده است.


1 - ایجاد حساب های کاربری (Profile) مختلف و گرفتن Backup از آن ها

میدانید که وقتی در Google chrome جستجویی انجام می دهید ، Google بطوراتوماتیک سوابق جستجوی شما را بررسی می کند و نزدیک ترین کلمات به جستجویفعلی شما را پیشنهاد می کند.
حال اگر شما ( به هر دلیلی ) جستجوییانجام داده باشید که کاملا شخصی بوده و نمی خواهید کسی از آن مطلع بشود (مثلا همسرتان ! ) و از طرفی این کامپیوتر مورد استفاده افراد دیگری غیر ازشما هم باشد ، چه باید کرد ؟
یکی از راه ها پاک کردن history است کهالبته شما را هم به مشکل خواهد انداخت و مجبورید دائما به فکر پاک سازیباشید .و در عین حال از پیشنهادات سودمند Google Chrome محروم می شوید.
سادهترین راه ممکن استفاده از Profile های مختلف است . اینگونه شما و هر کاربردیگری می توانید اطلاعات شخصی خود را کاملا محرمانه نگهداری کنید .

Google Chrome Backup برنامه کوچک و سودمندی است که به راحتی چند کلیک موس ، برای شما Profile های شخصی را ایجاد خواهد کرد...


ایجادیک Profile جدید بسیار ساده است : کلیک بر روی دکمه "new profile" ، واردکردن نام برای حساب کاربری خود و انتخاب مسیر برای ذخیره شدن .
برای گرفتن نسخه پشتیبان ، بر روی Profile خود کلیک راست کنید و "Backup Profile " را انتخاب کنید.
باگرفتن Backup از حساب کاربری خود ، آسوده خاطر خواهد بود که اگر به هردلیل سیستم شما به مشکل برخورد کند و مجبور به نصب و راه اندازی مجددسیستم شوید ، مجددا با "Restore Profile" می توانید اطلاعات خود رابازگردانید .

2- افزایش تعداد URL های پیشنهادی در هنگام ورود آدرس

در حالت پیش فرض ، Chrome تعداد 5 URL را هنگام تایپ آدرس ، پیشنهاد می کند که شما می توانید این تعداد را افزایش دهید.

درDesktop ( یا هر جای دیگر ) بر روی Shortcut مربوط به Google Chrome کلیکراست کنید و بر روی Properties کلیک کنید. در فیلد مقابل Target ، درانتهای آدرس موجود ، این عبارت را اضافه کنید :

-omnibox-popup-count=10

عدد 10 در انتهای عبارت نشان دهنده تعداد پیشنهادات است که با تغییر آن به عدد مورد نظرتان می توانید تعداد پیشنهادات را تغییر دهید.
- تغییر Theme در Google Chrome

بطورپیش فرض ، Google Chrome به شما اجازه تغییر Theme را نمی دهد برای همینشما دکمه ای برای تغییر Theme پیدا نخواهید کرد ، پس جستجو نکنید. اما بایک دستکاری ساده این مورد هم حل خواهد شد :

از Chrome Spot ، پوسته ای را که دوست دارید ، دانلود کنید . از بسته ای که دانلود کرده اید ، فایل "Default.dll" را استخراج کنید.

به مسیری که Google Chrome در آن نصب شده بروید :

Vista : C:\Users\AppData\Local\Google\Chrome\UserData\Application\ Chrome version\Themes

XP :
C:\Documents and Settings\Local Settings\Application Data\ Google\Chrome\User Data\Application\Chrome version\Themes

در آدرس های فوق ، Chrome Version عددی مانند 0.2.149.29 است که نشان دهنده نسخه نصب شده می باشد.

درمسیر های بالا فایل Default.dll را پیدا کرده و با فایلی که خودتان دانلودکرده اید تعویض کنید . حال Chrome خود را ببندید و مجددا اجرا کنید ،Theme شما تغییر خواهد کرد .
اگربه نظرتون مراحل بالا دشوار است و فکر می کنید احتیاج به روش ساده تریبرای تغییر Theme خود دارید ، پیشنهاد می کنم برنامه XChrome را امتحانکنید .

4 - تعریف و شخصی سازی کلیدهای میانبر (Shortcut Keys)

GoogleChrome دارای تعدادی کلیدهای میانبر تعریف شده است اما اگر شما بهShortcut Key های بیشتری نیاز دارید و یا می خواهید تغییری در کلیدهایموجود بدهید ، می توانید از AutoHotKey استفاده نمایید.

شما می توانید AutoHotKey را از این آدرس دانلود کنید و بر روی سیستم خود نصب کنید

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

درقسمت How to tuts بمی توانید تعدادی از Shortcut Key های آماده را پیداکنید که با پسوند ".ahk" هستند . این فایل ها را بر روی سیستم خود ذخیرهکنید و بر روی آن ها Duble Click کنید تا فعال شوند.
اکنون با راه اندازی مجدد Google Chrome خد می توانید از آن ها استفاده کنید .

تعدادی از این کلیدهای میانبر آماده به قرار زیر می باشند :
Win+a or F1 Switch to previous tab
Win+s or F2 Switch to next tab
Win+z Go back
Win+x Go forward
Win+c or F4 Close current tab
Win+v Paste and go
Win+Alt+v Paste and go in a new tab
ctrl+z or F12 Undo last tab
CAPS Switch to Chrome and create a new tab (If Chrome isn’t already running, it opens Chrome first)
Scroll mouse wheel on the tab bar switches to previous and next tabs
Ctrl+Shift+T to post to Twitter (automatically tinyurls the current page)
Ctrl+Shift+D or Ctrl+Shift+B to bookmark to Delicious