نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: روح های سرگردان چه کسانی هستند ؟

 1. #1
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  روح های سرگردان چه کسانی هستند ؟

  ارواح سرگردان


  پسشاید بپرسید که ارواح سرگردان واقعیت دارند یا خیر؟ انسانهای بی دین وایمان که اعتقادی به خدا و معاد ندارند و معمولا در حال ابتکار جرمی کشتهمی شوند و یا به قتل می رسند روحشان قادر به پیدا کردن راه نیست و دردنیای زندگان گم می شود. انسانهایی که کشته و مرده ی مد و اشیاء لوکسس وگران قیمت هستند و تمام زندگیشان در حول مسائل مادی می چرخد و هیچاعتقادات روحانی ندارند - افرادی که در تصادفات کشته می شوند و آمادگیمردن ندارند همچنان به زندگی در دنیای زندگان ادامه می دهند و باور نمیکنند که مرده باشند.

  افرادی که خودکشی می کنند و افرادی که دلبستگیزیاد به کسی و یا چیزی در این دنیا دارند پس از مرگ نمی توانند نوری را کهآنها را به سمت دیگر می برد ببینند.


  این ارواح زندگی شکنجهواری را در این دنیا سپری می کنند و همچنان گمان می کنند که زنده هستند وبه هیچ عنوان نمی خواهند که این دنیا را ترک کنندو در قبرستانها گردش میکنند .به محل زندگی خود خیلی وابسته هستند و مداوم در آن می چرحند ووانمود می کنند که زنده هستند و اغلب هم نمی دانند که مرده هستند. اما ازآنجا که آنها وجودی رقیق دارند ما آنها را نمی بینیم و آنها هم در اکثرموارد ما را نمی بینند چون اگر ما را ببینند متوجه می شوند که خودشان مردهاند.

  گاهی این ارواح به دلیل تمنای فراوان در زنده بودند شکل مادیبه خود می گیرند که ما به طور تصادفی آنها را می بینیم و وحشت می کنیم وبسیاری از این مشاهدات با دیدن اجنه و حتی موجودات فضایی اشتباه گرفته میشوند!!!

  امروزه گروههای روح شناس فراوانی به مکانهایی که فردی درآن خودکشی کرده و یا به قتل رسیده می روند و با استفاده از اشعه های موجپایین و دوربینهای مخصوص تصاویری از این ارواح تهیه می کنند .

  برخیروح شناسان که توانایی ارتباط برقرار کردن با این ارواح را دارند آنها رابه دنیای خودشان یعنی عالم ارواح راهنمایی می کنند و به آنها می گویند کهجایشان در این دنیا نیست. برای همین گفتن شهادتین برای مسلمانان کار رابسیار راحت می کنند زیرا با به زبان آوردن این جملات شما آمادگی خود رابرای عبور از این دنیا به دنیای دیگر بیان می کنید و همین بر اعتقاد شمابه خداوند و وجود بهشت و جهنم و روز جسابرسی می افزاید و در نهایت ازسرگردانی روح جلوگیری می کند
  .

 2. #2
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  Re: روح های سرگردان چه کسانی هستند ؟

  روح نگهبان چیست ؟

  ارواحی که به جهان سوم یا بهشت انتقال میابند در انجا هم میبایست کارهای الهی و مثبتی را انجام دهند تا اینکه از تکامل بالا تری بهره مند شوند. یکی از کارهای را که انها باید در عوالم روحی انجام دهند, وظیفه حفاظت و مراقبت از رفتار و کردار افراد زنده است. که انتخاب ان از سوی نیروهای الهی میباشد و در اصطلاح روحی به این ارواح , روح نگهبان میگویند. چون انها هیچ وظیفه ای غیر از اجرای دستوراتی که از سوی افرینش به انها داده شده است انجام نمیدهند. و در اصل میتوان گفت که این ارواح کتاب سرنوشت افراد را در دست دارند. و هر روزه ان را ورق میزنند و انچه در ان کتاب از سوی پروردگار نوشته شده را انجام میدهند. این ارواح ضمن اینکه زندگانی خود را در جهان سوم میگذرانند از اعمال و حرکات افراد حمایت شونده نیز باخبر هستند. و ان بدین صورت است که یک رشته از ریسمانهای نقره ای خویش را به تن پوش فرد مورد نظر وصل مینمایند و هر کار و طرز فکری را که ان فرد داشته باشد, امواج مثبت یا منفی انها از طریق امواج همین ریسمانها به روح نگهبان میرسد و وی تمامی انها را در افرینش ثبت میکند.
  اکثریت افراد بر این باورند که روح نگهبان در همه احوال با افراد همراه است , در صورتی که چنین نیست. زمانی که فرد به دلایل ویژه ای نیاز به روح نگهبان داشته باشد, روح به وسیله ان رشته از امواج که به تن پوش فرد وصل است, در موقع بروز حادثه از جریان امر با خبر میشود و در مدتی بسیار کوتاه سوار بر امواج اثیری که کمتر از لحظه ای به طول نمی انجامد, در محل حضور میابد و روند سرنوشت کتاب الهی را انجام میدهد و مجددا به مکان خود باز میگردد. این ارواح گاهی از سوی نیروهای الهی تعویض میگردند که مربوط به تغییر مسیر تکاملی شخص است
  بيان بعضي از ارواح درباره ي چگونگي حيات خانوادگي در جهان ارواح  ارواح در جهان ارواح مانند زمين زن و شوهر نميشوند.ولي ما ميتوانيم مانند ملائكه با هر موجودي كه ارتعاش امواجشان با ارتعاش امواج ما موافق باشد مخلوط و متحد باشيم تا زماني كه اين توافق ادامه دارد رشد و نمو اين اتحاد از ميزان محبت جسد مادي به يكديگر در روي زمين بيشتر است. پس براي دوست داشتن در جهان روح قيد و بندهائي نيست.وقتي كه هر انساني بهجهان ارواح ميرسد ميفهمد كه او قادر نيست با كسي جفت شود مگر با كسي كه در زمين شوهرش بوده.لذا آنها ميتوانند خود را براي ديگري حفظ كنند همانطوري كه در روي زمين ميكردند.ولي ما ارواح به دو شخصيت بودن مانند شما نگاه نمي كنيم.بله جنسيت زن و مرد در جهان ارواح ادامه دارد لكن معناي جنسيت در اينجا خيلي عميق تر از آن است كه بوسيله ي اعضاي مخصوص كه در زمين موجب تشخيص آنها بودند از هم متمايز شوند.در مورد همين موضوع روح نعومي كه بوسيله ي مديومي راتيحان با او تماس گرفته شد چنين ميگويد: ازدواح يك اتحاد مبتني بر حب مي باشد. در جهان ارواح يك نيروي علوي است كه اتحاد از روي محبت را مبارك مي سازد. امكان ندارد كسي كه لذت اين نوع(اتحاد مبارك) را چشيده باشد منكر آن باشد. زن و مرد هر دو از آفريدگان خداوند متعال هستند. كه نخست به روي زمين آمدند و بعد هم به جهان ارواح در اين جا هيئت يگانه با هم متحد مي شوند. اين اتحاد در آفرينش يك حالت جديد مي باشد. هنگامي كه به اين جهان ارواح آمديد براي شما كيفيت اين اتحاد روشن مي گردد. مردم گمان مي كنكه ما انسانهاي گذشته زمين را فراموش كرده ايم(گويا اين روح در سال 1009 قبل از ميلاد زندگي ميكرده است)در صورتي كه زمين گهواره ما بود.و ما هرگز از زندگي زميني خود آن حوادثي را كه در حقيقت علامات درخشنده در راه تعبين كردن سرنوشت حيات ما بودندفراموش نميكنيم. و دوست دارم مطالب زيرا را براي شما زميني ها بگويم:
  1-بايد شما زن و مردها يكديگر را دوست بداريد.چون خداوند ميگويد: در دنياي شما خداوند مردي را رستگار مي دهد كه محبتزني را كه شريك يك زندگي او بوده و در روح و نفس با هم يكي باشند در قلبش جاي مي دهد.


  2-براي زن خطاكار امكان ندارد نداي آهسته وجدان خود را بشوند. باز هم اين روح ميگويد: دوست داشتن بركت خداوندياست. زناني كه در روي زمين پاك و با عصمت زندگي كرده اند بزودي آنها در مكان بالاتر از مملكت خداوند زندگي ابدي راشروع خواهند نمود.پس بر شما زنها لازم است كه قوانين خداوند و انسانيت را بشناسيد. زيرا زمين نخستين مرحله مسافرت انسان به ابديت براي يافتن خداوند مي باشد.دوستان لازم است يكي از بيانات مارگري لورنس را هم برايتان بگويم:آنانكه در روي زمين عاشق بوده اند در آنجا هم بعضي به همان حال عاشق باقي مي مانند. و عشاق واقعي وقتي به آن جهان منتقل شدند در جهان سوم با هم ارتباط مي گيرند. و به طريق امواج متبادل ميان يكديگر بطور غريزي لذت مي برند.منبع : وبلاگ متافیزیک

 3. #3
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  Re: روح های سرگردان چه کسانی هستند ؟

  ارواح متعالي
  ... و نفخت فيه من روحي»1: از روح خود در او دميدم.

  گر چه خداوند از روح خود در وجود تك تك انسانها دميده است اما تنها تعداد بسيار اندكي نسبت به كل انسانها در هر دوره قادر ميشوند، روح الهي را در خود بيدار کرده و در نواحي بالايي روح خود مستقر گردند و به شناخت و تجربه روح الهي نائل شوند (و اين درحاليست كه آگاهي عموم مردم در نواحي پائين روحشان قرار دارد).

  اين تعداد بسيار اندك را ارواح متعالي ميگويند. اينان منتخبين خداوندند، روحهايي هستتد كه توانستهاند روح الهي در وجود خود را آشكار كنند. روحشان با روح خدا پيوند خورده و صفت يا صفاتي از خداوند در آنان تجلي پيدا كرده است.

  نزديكي ارواح متعالي به روح خداوند آنها را قادر به انجام اعمال خارقالعاده بسيار ميكند.

  براي برخي از آنها بر اساس تجليات صفات خداوند که در وجودشان نهاده شده، نميتوان در توانایی آنان حد و مرزی قائل شد. به اذن خداوند به هر آنچه كه روح الهي قادر به آن است، قادرند. بر بسياري از امور عالم واقفاند و بر آنها احاطه دارند . اينان همان جانشينان خداوندند كه تمامي فرشتگان در مقابلشان سر سجده فرود آوردند و از آنها كه در واقع با روح خدا يكياند، فرمان ميبرند.

  بخاطر وجود توانائيهاي بسيار آنها و نزديكيشان به خداوند، بسياري از مكاتب باطني راه نجات خود را بر اساس ارتباط با ارواح متعالي بنا نهادهاند و آنان را وسيلهاي براي ارتباط با روح خدا دانستهاند. مسلمانان، مسيحييان، حتي هندوها و بوداييان، و سرخپوستان و ... كليد نجاتبخششان را توسل به ارواح متعالي و طلب كمك و استمداد از آنان ميدانند. در ميان مسلمانان اعتقاد به ارواح متعالي بسيار ديده ميشود. اغلب اتفاق ميافتد كه يك مسلمان با توسل به بزرگي، (پيغمبر(ص) و امامان) از خدا طلبي ميكند و در واقع روحي متعالي را وسيله ارتباط خود با خداوند ميداند تا او شفاعتش را نزد خدا بكند. اين اعتقاد وجود دارد كه اگر متوسلان، با تضرع و ملتمسانه، و با عشق و ايمان و احترام، روحي متعالي را صدا بزنند، دعا و خواسته آنها بيجواب نخواهد ماند. شواهد بسياري وجود دارد كه گوياي تاثير مستقيم يكي از بزرگان، در زندگي دوستدارانشان بوده است. اين رخدادها نه تنها در ميان مسلمانان بلكه در ميان مسيحيان، توسط بزرگان معنويشان بهوجود آمده است. ارواح متعالي با اتصال به خداوند، هم قادر به اجابت دعاهاي مادياند و هم معنوي. آنها به صورت مستقيم يا غير مستقيم اقدام به كمك و حمايت انسانها ميكنند و اين مهمترين رسالت آنان محسوب ميشود. آنان ارواحی هستند كه راه قصدها و خواستههاي خداوند را رفتهاند و حال، همانند كوهنوردي ماهر به پيچ و خمهاي راه آگاهاند و ميدانند چگونه مريد خود را بسوي خداوند راهبر شوند.

  در برخي از مكاتب باطني براي كمك گرفتن از ارواح متعالي، تنها به دعا و نيايش و استمداد كمك از آنها اكتفا نميكنند بلكه جسمشان را نيز در اختيار آنها قرار ميدهند و خواهان حلول آنها در كالبدشان ميشوند. توجيه آنها براي عملشان اين است كه چون ارواح متعالي به خداوند نزديكند پس اگر در جسم كسي حلول كنند، خيلي سريعتر موجبات تغيير و تحول شخص را ايجاد ميكنند. همانطور كه با حلول روحي پليد به جسم فرد، افكار پليد و زشت و كفرآميز در او ظاهر ميشود و بر روحش اثر ميگذارد، ورود روح متعالي به روح فرد باعث بروز ويژگيها و خصوصيات آن روح در فرد خواهد شد.

  از ديگر تأثيرات و تواناييهاي برخي از ارواح متعالي ميتوان در معالجه انواع بيماريها، ديوانگي و حتي دور كردن ارواح پليد از جسم و جان زندگان نام برد.

  ارواح متعالي از طرق گوناگوني به معالجه انواع بيماران ميپردازند. اين عمل يا با واسطه يا به طور مستقيم انجام ميگيرد. در طريق با واسطه گاه روح از طريق نيروي درمانگر به اين كار مبادرت ميورزد. گاهي نيز ممكن است كمك فراتر از آن باشد و با درخواست درمانگر يا بدون درخواست او، اما به دليل آمادگي روحي (داشتن اهداف خير) او (و به خواست خداوند)، انجام گيرد.

  ارواح متعالي هيچگاه در عملي كه خلاف نظر خداوند باشد كمكي نميكنند و تنها از خواست خدا پيروي ميكنند. شايد يكي از دلايلي كه باعث شده برخي از ارواح متعالي در هنگام زندگيشان در زمين، تعداد بسيار اندكي را شفا دهند، اين بوده كه خواست خداوند تنها بر آن افراد قرار گرفته است.

  اما اغلب ارواح به طور مستقيم معالجه ميكنند. گاهي بيمار نيز متوجه حضور و شفابخشي روح متعالي ميشود. بسياري از بيماراني كه بيماري لاعلاجي داشتهاند بعد از ديدن رؤيايي كه در آن رؤيا نويد خوب شدنشان را از روحي نوراني شنيدهاند و يا براي مثال غذا و خوراكي توسط فردي نوراني به آنها خورانده شده يا از آنها خواسته شده كه عضو معيوب را حركت دهند، كاملاً شفا يافتهاند.

  در درمان بيماريهايي كه نشاني از نفوذ ارواح پليد در آن وجود دارد مانند انواع جنون، ارواح متعالي بهترين راه درمان هستند. زيرا آنها از جهت قدرت و انرژي در سطحي فراتر قرار دارند. در مراحل شديد تسخير روحي، براي دور كردن روح پليد اغلب مراسمي كه توسط افراد داراي قابليت دور كردن ارواح شيطاني انجام ميگيرد، نتيجه بخش نيست و تنها كار استمداد از ارواح پاك و متعالي براي خلاصي بيمار است.

  در زمان حضرت عيسي مسيح (ع) اين عمل توسط ايشان چندين بار انجام گرفت. ارواح پليد تاب مقاومت در برابر اوامر روح حضرت مسيح را نداشتند و با اشارهاي از طرف حضرت مسيح جسم فرد زنده را ترك ميكردند.

  در كتاب انجيل از حضرت عيسي(ع) داستاني روايت شده با اين مضمون: «وقتي به سرزمين... رسيدند دو ديوانه زنجيري به ايشان برخوردند. اين دو ديوانه در قبرستان زندگي ميكردند و آنقدر خطرناك بودند كه كسي جرأت نداشت از آن منطقه عبور كند. تا چشمشان به عيسي افتاد، شروع كردند به فرياد كشيدن كه : «اي فرستاده خدا با ما چه كاري داري؟ آيا آمدهاي تا قبل از وقت ما را عذاب دهي؟» از قضا در آن حوالي گله خوكي ميچرخيدند. پس ارواح ناپاك از عيسي خواهش كرده، گفتند: «اگر ميخواهي ما را بيرون كني، ما را به درون جسم اين خوكها بفرست». عيسي (ع) به آنها گفت: «بسيار خوب برويد». ارواح ناپاك از وجود آن دو نفر بيرون آمدند و داخل خوكها شدند. ناگاه تمام گله، ديوانهوار به طرف پرتگاه دويدند و خود را به درياچه انداختند و خفه شدند...»(2).

  راه برقراري تماس با ارواح متعالي

  در فرهنگهاي مختلف شيوههاي گوناگوني براي برقراري ارتباط وجود دارد. مانند دعا خواندن، قرباني كردن، روزه گرفتن، نذر كردن، ... البته تمام اين آداب و مراسم اگر به درستي انجام گيرد براي برقراري تماس و استمداد موثر هستند. چرا كه حتي برخي از اين آداب را خداوند، خود به انسان توصيه كرده است. اما آنچه در پشت اين مراسم باعث اثربخشي آنها ميشود ايمان و عشق است.

  ايمان به اينكه كسي هست كه صداي مرا ميشنود و قادر است كه خواسته مرا محقق كند. انسان به هر چه عشق بورزد، نزديك ميشود و در ارتباط قرار ميگيرد و اين ارتباط است كه باعث دريافت كمك از روح متعالي ميگردد. ارواح متعالي تنها به عشق و ايمان خواهندگانشان پاسخ ميدهند. كسي كه اراده كند به ارواح متعالي نزديك شود بايد ظلمت را از خود دور كند ظلمت عبارت است از ناپاكي قلب.

  همچنين كسي كه قصد دريافت كمكي از روحي متعالي را دارد، بايد كبر و غرور و طمع را كنار بگذارد. چون ارواح متعالي افراد مغرور را دوست ندارند زيرا تنها خداوند را متکبر ميدانند. پس هر كس كه آنها را ميخواهد بايد متواضع باشد تا آنها را به سوي خود جذب كند.

  بنابراين از مهمترين راههاي برقراري تماس با روحي متعالي و جذب حمايت او، عشق و ايمان به خداوند و ذكر نام خدا و اظهار محبت به روح متعالي و فراخواندن اوست.

  پي نوشت:

  1. سوره ص، آيه 72

  2. انجيل متي، باب نهم، آيات 28 الي 33  منبع:سایت طب متعالی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. دانستنیهایی از گردشگری که دانستنش ضروری است...
  توسط HRG در انجمن گردش گری و جهان گردی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: دوشنبه ۰۶ تیر ۹۰, ۱۹:۴۲
 2. ذوبآهن، استقلال و پرسپوليس مدعی هستند
  توسط PARI در انجمن بایگانی اخبار فوتبال ایران
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: دوشنبه ۲۵ آذر ۸۷, ۲۱:۵۶
 3. استفاده از انرژی هسته ای برای عقیم سازی حیوانات موذی
  توسط YASSIN در انجمن بایگانی اخبار علمی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۲۱ آذر ۸۷, ۱۴:۱۲
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: شنبه ۲۳ شهریور ۸۷, ۱۷:۳۴
 5. جان واریو: در هفته سوم می توانستم برای استقلال بازی کنم.
  توسط YAS در انجمن بایگانی اخبار فوتبال ایران
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: سه شنبه ۱۲ شهریور ۸۷, ۲۰:۴۷

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •