مایکروسافت در ساعات آغازین روز سه شنبه در کنفرانس ProfessionalDevelopers Conference 2008 جزئیات بیشتری از "رابط کاربری" سیستم عاملWindows 7 را به نمایش گذاشت.

غول نرم افزاری دنیا - مایکروسافت -به حضار کنفرانس PDC 2008 نسخه پیش از آزمایشی (pre-beta) از سیستم عاملویندوز 7 را هدیه کرد و بدنبال این اقدام خروجی بسیاری از خبرگزاری هایتکنولوژی را تحلیل ها و معرفی اجزای سیستم عامل ویندوز 7 در بر گرفته است.

بهعلاوه تعداد بسیاری از امکانات جدید ویندوز 7؛ قابلیت Touch (لمس) و نواروظیفه (Taskbar) از نو طراحی شده چشمان بسیاری از کارشناسان را به خود جلبکرده است. حتی بسیاری از کارشناسان پایداری (stability) این نسخه ابتداییاز یک سیستم عامل را بسیار حیرت انگیز تعریف کرده اند.

درحالیکهبسیاری از کاربران حاضر در کنفرانس به سرعت اقدام به نصب Windows 7 بر رویلپ تاپ های خود کردند برخی دیگر از آزمایشگاه های تهیه شده در کنفرانسبرای محک این سیستم عامل استفاده کردند.

بر طبق گزارشات بدست آمادهنصب ویندوز 7 حداکثر 30 دقیقه بر روی لپ تاپ (با مشخصات مناسب) طول کشیدهاست که نشان از بهینه تر شدن پروسه نصب سیستم عامل خانواده ویندوز میباشد. همچنین گفته شده است که در هنگام نصب، مایکروسافت تصمیم گرفته استکه سوالات و درخواست تنظیمات سیستم از کاربر را به حداقل برساند.

درنگاه اول می توان به سرعت نوار وظیفه جدید ویندوز 7 را مشابه سیستم عاملMac دانست اما قابلیت های تزریق API به اپلیکیشن ها و یا کنترل WindowsMedia Player به روشی کاملا متفاوت از قبل، مایکروسافت را از این اتهاممبراء می کند.

گفتنی است که ویندوز 7 نسخه بعدی از خانواده سیستمعامل ویندوز می باشد که ویرایش embedded آن نیز برای دستگاه های مختلفعرضه می شود. در حال حاضر ویندوز XP این مهم را پوشش می دهد. همچنینویندوز 7 به کارخانجات این دستگاه ها اجازه می دهد که به دلخواه خود سیستمعامل ویندوز را کوچک تر و کم حجم تر کنند تا تنها اپلیکیشن ها و درایورهای مورد نیاز آن دستگاه حافظه را اشغال نماید.

مایکروسافت در حالحاضر هیچگونه تاریخ رسمی برای انتشار Windows 7 ارائه نکرده است اما پیشبینی می شود اوایل سال آینده میلادی نسخه آزمایشی دیگری از این سیستم عاملدر دسترس کاردانان این حرفه قرار گیرد و در نهایت نسخه نهایی آن در سال2010 میلادی به بازار عرضه شود.
تصاوير: [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]