صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 16 , از مجموع 55

موضوع: اخبار کنکور و دانشگاه ها

 1. #1
  YAS
  کاربرسایت YAS آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۲۸
  نوشته ها
  1,482
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  اخبار کنکور و دانشگاه ها

  تمدید مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی دانشگاه آزاد  ثبت نام آزمون کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد اسلامی سال 87 تا روز سهشنبه 7 آبان تمدید شد.
  بهگزارش شبکه خبر به نقل از روابط عمومی مرکز آزمون ، ثبت نام داوطلبانآزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 87 دانشگاه آزاد اسلامی فقط بهصورت اینترنتی انجام میشود و داوطلبان میتوانند دفترچه راهنمای آزمون ویک قطعه کارت اعتباری ثبت نام را از دفاتر پستی سراسر کشور تهیه و سپس بامراجعه به پایگاه اینترنتی مرکز آزمون به نشانی [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] به ثبت نام خود اقدام کنند.

  فارغ التحصیلان رشتههای مقطع کاردانی که مدارک آنان مورد تأیید مراجع ذیصلاح باشد میتوانند در این آزمون شرکت کنند.

  همچنین دانشجویان ترم آخر دوره کاردانی مشروط برآنکه شرایط لازم را برای ادامه تحصیل داشته باشند مجاز به ثبت نام هستند.

 2. #2
  YAS
  کاربرسایت YAS آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۲۸
  نوشته ها
  1,482
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: اخبار کنکور و دانشگاه ها

  تحصیل بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد


  کمیسیونشورای آموزش دانشگاه پیام نور کشور ، ادامه تحصیل مدیران تربیت بدنی ،قهرمانان ورزشی و خبرنگاران دارای 5 سال سابقه خدمت را ، در مقطع فوقلیسانس ، بدون شرکت در آزمون سراسری ،تصویب کرد.  واحدمرکزی خبر: معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه پیام نور کشور در حاشیهبرگزاری نخستین جشنواره فرهنگی ورزشی دانشجویان پیام نور 16 استان کشور دریاسوج گفت : این مصوبه با هدف همگانی کردن ورزش و فرهنگسازی ورزشی ، صورتگرفته است .

  وی همچنین از برگزاری دومین المپیاد ورزشی بانوان درسال آینده در یکی از استانهای کشور خبر داد و گفت : کمبود خوابگاه ورزشی ،اقامتگاه ، سالنهای غذاخوری و نبود فضای ورزشی کافی از جمله مشکلاتدانشجویان پیام نور در کشور است

  قره از آمادگی این دانشگاه برایساخت سالنهای ورزشی در همه استانها خبر داد و گفت: مشکل تهیه زمین موردنیاز ، مانع از اجرایی شدن این کار شده است.

 3. #3
  YAS
  کاربرسایت YAS آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۲۸
  نوشته ها
  1,482
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: اخبار کنکور و دانشگاه ها

  زمان آغاز ثبت نام کنکور سراسری 88


  از روز 16 آذرماه جاري ثبت نام آزمون 88 آغاز مي شود.  حسينتوكلي معاون اجرايي سازمان سنجش با اعلام اين مطلب به ايلنا گفت: ثبت نامبه صورت اينترنتي است و داوطلبان مي توانند با مراجعه به نزديك باجه پستيمحل زندگي خود كارت اعتباري و يك جلد دفترچه راهنماي شماره يك آزمون 88اقدام كنند.  معاون اجرايي سازمان سنجش با اشاره به اينكهتمامي اطلاعات مربوط به آزمون برروي سايت سازمان سنجش قابل مشاهده استتصريح كرد: داوطلبان پس از مطالعه دفترچه راهنما با مراجعه به سايت سازمانسنجش به نشاني [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] نسبت به ثبت نام خود اقدام كنند.  وي افزود: زمان برگزاري آزمون 88 روزهاي چهارم ، پنجم و ششم تيرماه 88 خواهد بود.

 4. #4
  کاربرسایت mina آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  1,895
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: اخبار کنکور و دانشگاه ها

  آغاز نام نویسی كنكور كارشناسی ارشد از فردا


  نام نویسی از متقاضیان شركت در آزمون كارشناسی ارشد سال 88 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از فردا آغاز می شود.

  به گزارش شبكه خبر، سازمان سنجش با اعلام این خبر گفت :نام نویسی در این آزمون عالی،به طور اینترنتی تا بیستم آبان ادامه دارد.

  دفترچه انتخاب رشته از فردا روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
  قرار می گیرد.

  داوطلبانمی توانند از فردا با مراجعه به باجه های پستی و پرداخت 80 هزار ریال ،كارت اعتباری نام نویسی با پرداخت 5 هزار ریال دفترچه راهنمای خود رادریافت كنند .

  آزمون كارشناسی ارشد سال 88 دانشگاهها و موسسات آموزش عالی كشور از 23 تا 26 بهمن برگزار می شود

 5. #5
  کاربر ویژه hamid192 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  9,840
  سپاس ها
  13
  سپاس شده 84 در 80 پست

  Re: اخبار کنکور و دانشگاه ها

  400 دانشجوی دختر و پسر ایرانی یک خوابگاه باکو زندگی می کنند!

  سوء نیت مسئولان دانشگاهی آذربایجان سبب شده تا وضعیت ناهنجاری در اسکان و استقرار دانشجویان ایرانی مقیم این کشور پدید آید.

  به گزارش خبرنگار «تابناک»، در همین زمینه مسئولان فرهنگ و معارف این کشور با فشارهای بسيار دانشجویان ایرانی را وادار کردهاند که در خوابگاه مختلط سکونت کنند.

  بنا بر این گزارش، اين دانشجويان ايراني كه حدود چهارصد نفر و در رشته علوم پزشكي مشغول تحصيل هستند، همگی به صورت مختلط در يك ساختمان هشتطبقه زندگي ميكنند.

  این درحالی است که در دوسال اخیر دانشجویان زیادی به ويژه از استانهای شمال غربی کشور به دانشگاههای آذربایجان که از سطح تحصیلی بسیار پایینی در بین دانشگاههای ایران و منطقه برخوردارند، برای ادامه تحصیل رفتهاند. حتی بر اساس نظرسنجیها و پژوهشهای صورت گرفته، کیفیت دانشگاههای این کشور به مراتب از موسسات آموزش عالی خصوصی رده چندم در داخل کشور پایینتر است.


  نظرات كاربران:
  ▪ پزشکی عمومی دانشگاههای آذربایجان در حد پرستاری دانشگاههای ایران هم نیست.
  ▪ این از مدیریت و تدبیر مسئولان ناشی می شود. چرا حاضر نیستند با کمی پول خرج کردن از بهترین دانشگاههای دنیا استاد بیاورند و با استفاده از ظرفیت فیزیکی خالی دانشگاههای داخل حتی با پول دانشجو بگیرند.
  جوانانی که در خارج از کشور هستند یا به دلیل تحصیل به زبان انگلیسی از کشور خارج می شوند یا به دلیل عدم وجود ظرفیت مناسب در پذیرش دانشگاهها چرا به این درخواست جوانان جواب نمی دهد؟
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]� -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]/

 6. #6
  کاربرسایت mina آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  1,895
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: اخبار کنکور و دانشگاه ها

  ثبت نام پذيرفته شدگان تکميل ظرفيت کارشناسي ارشد87 دانشگاههاي دولتي آغاز شد

  -------------------------
  گروه آزمون وسنجش: ثبت نام پذيرفته شدگان نهايي رشته هاي امتحاني مرحله تکميل ظرفيت کارشناسي ارشد ناپيوسته سال 87 از امروز سه شنبه 14 و فردا چهارشنبه 15 آبان ماه در دانشگاهها و موسسات آموزش عالي مربوطه صورت مي گيرد.
  به گزارش خبرنگار آفرينش ، آن دسته از داوطلباني که متقاضي کدرشته محل يا رشته محلهاي بورسيه و داراي شرايط خاص بوده اند نيز بايد براي انجام مصاحبه و ساير مراحل به ارگان بورسيه و يا موسسه آموزش عالي مربوطه مراجعه کنند.
  گفتني است، نتايج نهايي کد رشته هاي امتحاني مذکور پس از دريافت نتايج مصاحبه و انجام گزينش نهايي متعاقبا اعلام خواهد شد.
  بر اساس اين گزارش ، پذيرفته شدگاني که قبلا در يکي از دانشگاهها و موسسات آموزش عالي در رديف پذيرفته شدگان نهايي قرار گرفته اند، لازم نيست از محل قبولي قبلي انصراف دهند، بلکه با آنان همانند دانشجوي انتقالي رفتار خواهد شد و توسط موسسه محل قبولي، مدارک ثبت نامي از محل قبولي قبلي آنان درخواست مي شود و قبولي قبلي آنها لغو مي گردد.
  گفتني است، آن دسته از پذيرفته شدگان نهايي دوره هاي روزانه مرحله تکميل ظرفيت حتي در صورت عدم ثبت نام در محل قبولي، حق ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسي ارشد 88 را ندارند. گفتني است ، عدم مراجعه در تاريخ هاي مقرر به منزله انصراف از تحصيل در کد رشته محل ذيربط تلقي مي شود.

 7. #7
  کاربرسایت mina آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  1,895
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: اخبار کنکور و دانشگاه ها

  آغاز توزیع كارت ورود به جلسه آزمون دكترای پزشكی
  16 آبان 1387 08:10
  كارت ورود به جلسه آزمون دكترای تخصصی رشته های علوم پایه پزشكی امروز توزیع می شود.
  به گزارش شبکه خبر،متقاضیان شركت در این آزمون فردا، جمعه همزمان در شهرهای تهران، شیراز، اصفهان، مشهد و تبریز و در 39 رشته به رقابت می پردازند.

  همچنین زمان اعلام كلید اولیه سوالات آزمون، 19 آبان، مهلت ارسال اعتراض به سوالات آزمون به صورت اینترنتی، 21 آبان و اعلام كلید نهایی سوالات، 27 آبان تعیین شده است.

  اسامی پذیرفته شدگان مرحله نخست آزمون دكترای تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی 24 آذر و اسامی پذیرفته شدگان نهایی 16 دی اعلام می شود.

 8. #8
  کاربرسایت YASSIN آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۳۱
  نوشته ها
  307
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: اخبار کنکور و دانشگاه ها

  تعرفه ثبتنام آزمونهاي سازمان سنجش در سال88  هيات وزيران تعرفه ثبتنام دريافتي داوطلبان شركت در آزمونهاي مختلف سازمان سنجش آموزش كشور در سال 1388 را تعيين و توسط معاون اول رئيس جمهوري براي اجرا ابلاغ كرد.

  هيات وزيران بنا به پيشنهاد وزارتعلوم، تحقيقات و فناوري و تاييد ستاد بررسي و كنترل قيمتها تعرفه ثبتنام دريافتي از داوطلبان شركت در آزمونهاي سازمان سنجش كشور در سال 1388 را تعيين كرد.

  براساس اين مصوبه، در سال آينده، تعرفه ثبتنام دريافتي از داوطلبان شركت در آزمونهاي سراسري 48 هزار ريال، دانشگاه پيامنور، تربيت معلم و مراكز غيرانتفاعي 12 هزار و 800 ريال، آزمون كارداني پيوسته 48 هزار ريال، آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته 64 هزار ريال، آزمون كارشناسي ارشد ناپيوسته 80 هزار ريال، آزمون دكتراي داخل 130هزار ريال، آزمون دكتراي اعزام به خارج 115هزار ريال، آزمون توليمو 115هزار ريال، صدور تاييديه گواهي رتبه داوطلبان 13 هزار و 500 ريال، تكميل ظرفيت آزمونها 16 هزار ريال، آزمون علمي تربيت بدني 33 هزار و 500 ريال و آزمونهاي علمي رشتههاي هنري 33 هزار و 500 ريال خواهد بود.

  بر اين اساس، با تصويب هيات وزيران درآمدهاي سازمان سنجش آموزش كشور براي سال 1388 به صورت كامل در اختيار اين سازمان قرار ميگيرد.

 9. #9
  کاربرسایت YASSIN آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۳۱
  نوشته ها
  307
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: اخبار کنکور و دانشگاه ها

  آغاز ثبتنام كنكور


  معاون سازمان سنجش آموزش كشور با اشاره به آغاز ثبتنام كنكور 88 از 16 آذر گفت: سوابق تحصيلي داوطلبان تا 15 درصد در كنكور آزاد و دولتي اعمال خواهد شد.

  دكتر حسين توكلي در گفتگو با ايسنا، افزود: ثبتنام داوطلبان كنكور 88 دانشگاهها و موسسات آموزش عالي كشور تا 29 آذر ادامه خواهد داشت.وي خاطرنشان كرد: كنكور88 در گروههاي آزمايشي رياضي فني، علوم تجربي، علوم انساني، هنر و زبانهاي خارجي 4، 5 و 6 تير88 برگزار خواهد شد.

  دكتر توكلي با اشاره به اعمال سوابق تحصيلي تا 15درصد در كنكور88 آزاد و دولتي، گفت: بر اساس مصوبه سومين جلسه كار گروه ماده چهار قانون پذيرش دانشجو نحوه اعمال سوابق تحصيلي داوطلبان در آزمون88 و آزمون دانشگاه آزاد اسلامي اعلام شد.به گفته وي، براساس اين مصوبه، سوابق تحصيلي داوطلباني كه در سالهاي 84، 85، 86 و 87 امتحانات سال سوم را به صورت نهايي و سراسري گذراندهاند، به ميزان 15 درصد در نمره آزمون سراسري و آزمون دانشگاه آزاد اسلامي در سال 1388 تاثير خواهد داشت.

  معاون سازمان سنجش تاكيد كرد: اين مساله شامل تمامي متقاضيان ورود به دانشگاهها و موسسات آموزش عالي اعم از دولتي، پيامنور، غيرانتفاعي و دانشگاه آزاد اسلاميميشود.

 10. #10
  کاربرسایت YASSIN آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۳۱
  نوشته ها
  307
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: اخبار کنکور و دانشگاه ها

  اعلام آخرين مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسي ارشد ناپيوسته  سازمان سنجش آموزش کشور 21 و 22 آبان را آخرين مهلت ثبت نامه در آزمون کارشناسي ارشد ناپيوسته سال 1388 اعلام کرد.
  به گزارش روابط عمومي سازمان سنجش آموزش کشور داوطلبان متقاضي ثبت نام و شرکت در آزمون ورودي تحصيلات تکميلي (دوره هاي کارشناسي ارشد ناپيوسته داخل) سال 1388، که در تاريخ مقرر براي دريافت مدارک، و ثبت نام در آزمون اقدام نکرده اند، مي توانند از سه شنبه 21-8-87 تا چهارشنبه 22-8-87 از ساعت 8 تا 19 منحصراً در باجه اصلي مرکز هر شهرستان ، براي دريافت مدارک ثبت نام اين آزمون اقدام کنند.
  براين اساس داوطلبان شهرستان تهران نيز مي توانند از روز سه شنبه 21-8-87 تا چهارشنبه 22-8-87 از ساعت 8 تا 19 براي دريافت مدارک ثبت نام منحصراً به يکي از مناطق پستي 11 ، 13 ، 14 ، 15 ، 16 ، 17 ، 18 و 19 مراجعه و به دريافت مدارک ثبت نام اقدام کنند.
  ضمناً امکان ثبت نام الکترونيکي از طريق شبکه اينترنت نيز حداکثر تا ساعت 24 روز جمعه 24-8-87 فراهم شده است و داوطلبان مي توانند با مراجعه به نشاني پايگاه اينترنتي سازمان سنجش آموزش کشور ([برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]) اقدام به ثبت نام کنند.
  کد

 11. #11
  کاربرسایت YASSIN آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۳۱
  نوشته ها
  307
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: اخبار کنکور و دانشگاه ها

  اعلام زمان ثبت نام در آزمون دانشگاه جامع علمي کاربردي

  ثبت نام آزمون دوره هاي کارداني و کارشناسي پيوسته و کارشناسي ناپيوسته دانشگاه جامع علمي کاربردي سال 1387 از 4 آذر به صورت اينترنتي آغاز و 10 آذر پايان مي پذيرد.
  به گزارش روابط عمومي سازمان سنجش آموزش کشور ؛ داوطلبان مي توانند در اين مدت به يکي از باجه هاي پستي توزيع کننده مدارک ثبت نام مراجعه کنند و پس از دريافت کارت اعتباري ثبت نام و يک جلد دفترچه راهنماي آزمون به سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] مراجعه و براي ثبت نام اينترنتي اقدام کنند.

 12. #12
  کاربر ویژه hamid192 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  9,840
  سپاس ها
  13
  سپاس شده 84 در 80 پست

  Re: اخبار کنکور و دانشگاه ها

  رئيس دانشگاه آزاد گفت: بر اساس مصوبه هيئت مؤسس ديگر هيچ مركز جديدي در دانشگاه آزاد تأسيس نميشود.


  به گزارش خبرنگار اجتماعي خبرگزاري فارس، عبدالله جاسبي در پنجاه و هشتمين اجلاس شوراي مركزي دانشگاه آزاد اسلامي افزود: در حال حاضر 220 واحد فعال، 17 واحد غيرفعال، 93 مركز غيرفعال و 600 مركز فعال در دانشگاه آزاد اسلامي وجود دارد.
  وي گفت: بايد تمام مراكز و واحدهاي غيرفعال تكليفشان مشخص شود. طي 6 ماه آينده بايد مراكز غيرفعال اقدام به جذب دانشجو كنند در غير اينصورت اگر توانايي جذب دانشجو را ندارند، بايد تعطيل شوند.
  وي گفت: طي 2 جلسه در 6 ماه گذشته در هيئت مؤسس دانشگاه آزاد علاوه بر بررسي اساسنامه هيئت امناي 2 استان قم و آذربايجان شرقي تصويب شدند و برنامه ميان مدت و درازمدت دانشگاه مورد بررسي قرار گرفت و درباره نحوه نظارت و حسابرسي بحثهايي شد و بحثي نيز درباره مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي درباره رؤساي واحدهاي مركزي استانها كه بايد به تصويب شورا برسد صورت پذيرفت.
  نخستين گروه در هيئت امنا تصويب شده و به شوراي عالي انقلاب فرهنگي رسيده است و آمادگي معرفي 5 نفر ديگر را نيز داريم.
  وي با بيان اينكه در سال جاري سهميه طرح نظام وظيفه از 135 به 375 نفر رسيده است، گفت: 37 مجوز مجله طي 6 ماه گذشته صادر شده ضمن اينكه 25 ميليارد ريال نيز قرارداد پژوهشي با سازمانها، وزارتخانهها و نهادها بسته شده كه اين رقم بسيار ناچيز است و حداقل بايد 10 تا 20 برابر شود.
  وي گفت: دهه سوم دانشگاه آزاد دهه كيفيت است و در اين دهه بايد به سوي شاخصهاي كيفي كه يكي از آنها چاپ مقالات علمي ISI است، برويم. طي 6 ماه گذشته 165 مقاله ISI داشتيم كه نسبت به سالهاي قبل رشد خوبي داشته است اما كافي نيست ضمن اينكه 140 طرح پژوهشي نيز تأييد شده و 161 طرح نيز خاتمه يافته است. اين ميزان طرح پژوهشي براي دانشگاه آزاد بسيار كم است. معاونتهاي پژوهشي بايد در دانشگاهها فعال شوند.
  وي با بيان اينكه 6 مركز تحقيقاتي طي 6 ماه گذشته تأسيس شده و 885 نفر از اعضاي هيئت علمي در همايشهاي بينالمللي شركت كردهاند، گفت: شركت اعضاي هيئت علمي در همايشهاي بينالمللي بسيار كم است و با توجه به حدود 25هزار عضو هيئت علمي تمام وقت انتظار بيشتري داريم.
  جاسبي با بيان اينكه فقط 4 مورد فرصتهاي مطالعاتي طي 6 ماه گذشته بوده است، گفت: اين مقدار فرصت مطالعاتي بسيار كم است و بايد افزايش يابد.
  وي با تأكيد بر اينكه متراژي فضاي آموزشي و رفاهي دانشگاه آزاد اسلامي بيش از 14 ميليون متر مربع است گفت: 47 درصد از اراضي دانشگاه آزاد سند قطعي و 53 درصد فاقد سند قطعي هستند. بايد مراكز دانشگاه آزاد اسلامي در صدد قطعي كردن اراضي دانشگاه آزاد باشند ضمن اينكه تمام واحدهاي دانشگاه آزاد بايد داراي سلف سرويس، مسجد و سالن تربيت بدني باشند.
  رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با بيان اينكه طي 6 ماه گذشته 8 ميليارد تومان وام از صندوق مشترك پرداخت شده است، گفت: 12 ميليارد تومان نيز از واحدها براي سپرده در صندوق دريافت شده است.
  وي گفت: در 6 ماه گذشته 926 نفر هيئت علمي استخدام شدند كه 20 درصد آنها مدرك دكترا داشتهاند تا سال 1390 تعداد اعضاي هيئت علمي بايد به 46 هزار نفر برسد يعني دانشگاه آزاد اسلامي بايد 20 هزار نفر ديگر استخدام كند كه بر اين اساس دانشگاه آزاد بايد حداقل سالي 5 هزار نفر استخدام اعضاي هيئت علمي داشته باشد.
  وي اظهار داشت: 130 نفر طي 6 ماه گذشته در هيئت مميزه ارتقا يافتهاند. 119 نفر مربي به استادياري، 9 نفر به دانشياري و يك نفر به استادي رسيدند. 608 رشته مقطع نيز به تصويب رسيده است.
  ضمن اينكه 130هزار مدرك تحصيلي نيز طي 6 ماه گذشته صادر شده است.
  وي با بيان اينكه 30 هزار مهمان و انتقالي طي 6 ماه گذشته در دانشگاه آزاد صورت پذيرفته است، گفت: مراكز و واحدهايي كه رشتههاي پزشكي دارند بايد بيمارستان داشته باشند تمام مراكز دانشگاه آزاد در استانها حتي اگر رشته پزشكي نداشته باشند بايد حداقل يك بيمارستان داشته باشند.
  وي با بيان اينكه در عراق، مالزي و بحرين دانشگاه آزاد واحدهاي بينالمللي داير ميكند، گفت: 2 هزار و 895 دوره كارگاه مديريت طي 6 ماه گذشته برگزار شده است ضمن اينكه 200 جلد كتاب نيز به چاپ رسيده است

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]� -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]/

 13. #13
  کاربرسایت YASSIN آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۳۱
  نوشته ها
  307
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: اخبار کنکور و دانشگاه ها

  کارشناسي ارشدادامه خبر

  هفته آخر آذرماه

  آغاز ثبتنام آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي


  ثبت نام آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد، هفته آخر آذر انجام مي شود.


  به گزارش خبرنگار سرويس دانشگاه برنا، ثبت نام داوطلبان آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي سال 88 در آخرين هفته آذرماه امسال انجام مي شود.

  ثبت نام آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد به صورت اينترنتي و از طريق سايت مرکز آزمون به نشاني [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] انجام مي شود و فارغ التحصيلان مقطع کارشناسي، صرفنظر از رشته تحصيلي فارغ التحصيلي شان مي توانند در آزمون کارشناسي ارشد در رشته مورد علاقه خود ثبت نام نمايند.  فارغ التحصيلان ممتاز تمام واحدها و مراکز آموزشي تابعه دانشگاه آزاد نيز مي توانند همزمان با تاريخ ثبت نام آزمون کارشناسي ارشد، با مراجعه به سايت مرکز آزمون، تقاضاي خود به منظور بهره مندي از امتياز پذيرش بدون آزمون را اعلام کنند.  آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد، نيمه ارديبهشت ماه 88 برگزار مي شود و نتايج آزمون نيز در شهريورماه اعلام خواهد شد.

 14. #14
  کاربرسایت YASSIN آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۳۱
  نوشته ها
  307
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: اخبار کنکور و دانشگاه ها

  آخرين تغييرات آزمون كارشناسي ارشد سال88 اعلام شد
  رشتههاي مديريت بحران و دريانوردي به رشتههاي آزمون امسال افزوده شد


  آخرين تغييرات آزمون كارشناسي ارشد سال88 از سوي سازمان سنجش آموزش كشور اعلام شد.

  به گزارش سرويس صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، بر اين اساس مواد امتحاني و ضرايب گرايش ژنتيك از رشته امتحاني 1206 مجموعه زيست شناسي به ترتيب به صورت( 2، 1 ، 1 ، 4، 1، 0، 0، 0، 0، 1، 0 و 0) اصلاح مي شود.

  همچنين پذيرش در گرايش معارف اسلامي و حقوق (حقوق خانواده) از رشته امتحاني 1126 مجموعه حقوق فقط براي خواهران و در دانشگاه امام صادق (ع) صورت ميپذيرد.

  همچنين بر اساس اعلام دفتر گسترش آموزش عالي ممنوعيت انتخاب گرايش مديريت سيستم و بهره وري براي دانشآموختگان رشته مهندسي صنايع لغو شده است و درنتيجه توضيحات ذيل رشته امتحاني 1260 در صفحه 19 دفترچه نيز حذف ميشود.

  گفتني است، كد دانشگاهي 163 مربوط به دانشگاه تحصيلات تكميلي صنعتي كرمان ميباشد كه در دفترچه آزمون دانشگاه تحصيلات تكميلي كرمان درج شده است.

  بر اساس اين گزارش، رشته امتحاني 1157 مديريت بحران با مواد امتحاني زبان عمومي و تخصصي، تاريخ معاصر ايران و جهان، جامعه شناسي عمومي، روان شناسي عمومي، اصول و روشهاي مديريت و علوم نظامي با ضرايب (2،2،2، 1، 2 و 1) به ترتيب دروس به رشتههاي امتحاني مندرج در دفترچه ثبت نام آزمون اضافه ميشود.

  لازم به ذكر است، پذيرش دانشجو در اين رشته منحصرا براي دانشگاه امام حسين (فقط مرد) صورت ميگيرد و از داوطلبان با توجه به نمره اكتسابي و بر اساس شرايط ضوابطي كه بعدا به صورت برگه شرايط و ضوابط در اختيار داوطلبان قرار داده مي شود، مصاحبه به عمل خواهد آمد و پذيرش در رشته مديريت بحران در ديگر دانشگاههاي كشور با ضرايب مديريت دولتي از مجموعه مديريت با كد رشته امتحاني 1142 صورت ميپذيرد.

  گفتني است، حافظان قرآن متقاضي شركت در آزمون تحصيلات تكميلي سال 88 كه متقاضي مدرك كارشناسي هستند بايد بر اساس مصوبه مجلس شوراي اسلامي در آزمون ويژه ترجمه و تفسير و دروس اختصاصي علوم قرآني در سطح كارشناسي كه مستقل از آزمون كارشناسي ارشد برگزار ميشود، شركت كنند كه زمان برگزاري آزمون ويژه متعاقبا از طريق سايت سازمان سنجش و پيك سنجش اعلام مي شود. اين داوطلبان بايد كد محل فارغالتصحيلي خود را در بند 22 تقاضانامه 588 درج كنند.

  همچنين، رشته امتحاني 1266 مجموعه دريانوردي با گرايشهاي حمل و نقل دريايي و بندر و كشتيراني به رشتههاي امتحاني مندرج در دفترچه ثبتنام به صورت شناور اضافه ميشود.

  بر اين اساس، داوطلبان در صورت تمايل ميتوانند در اين رشته امتحاني ثبتنام نمايند، كه اين آزمون با مواد امتحاني زبان عمومي و تخصصي، حقوق و بيمه درماني، اصول حمل و نقل و تخليه و بارگيري دريايي، اصول ناوبري، مباني اقتصاد و مديريت و رياضي و آمار و با ضرايب حمل و نقل دريايي: (2 ، 3، 3 ، 3، 2و 0) و بندر و كشتيراني: (2، 0، 3، 3، 2 و 2) برگزار مي شود.

  گفتني است، در كد رشته امتحاني 1215(علوم محيط زيست)، عنوان صحيح درس ششم رشته امتحاني مذكور شيمي عمومي ميباشد كه اشتباها در دفترچه، شيمي محيط زيست درج شده است.

 15. #15
  کاربرسایت YASSIN آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۳۱
  نوشته ها
  307
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: اخبار کنکور و دانشگاه ها

  اعلام ظرفيت دورههاي كارشناسي و كارشناسي ارشد دانشگاهها در سال 88
  با

  مدير كل دفتر گسترش آموزش عالي: ظرفيت آزمون كارشناسي ارشد با تصويب طرح جديد 2 برابر ميشود


  مدير كل گسترش آموزشعالي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري درباره ظرفيت كنكور و آزمون كارشناسي ارشد سال 1388، گفت: با توجه به برنامه توسعه چهارم قطعا افزايش ظرفيت 15 درصدي در مقاطع تحصيلات تكميلي خواهيم داشت. اما در مقطع كارشناسي دانشگاههاي دولتي افزايش ظرفيتها به صورت محدودي صورت ميگيرد و حداكثر 5 درصد افزايش ظرفيت خواهيم داشت.


  دكتر برزويي درگفتوگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)،با بياناينكه در مقطع كارشناسي دانشگاههاي دولتي افزايش ظرفيت محدود است، اظهار كرد: البته ظرفيت دورههاي كارشناسي و كارشناسي ناپيوسته دانشگاههاي غيرانتفاعي، پيامنور، آزاد و علمي كاربردي افزايش خواهد داشت.


  وي درباره افزايش ظرفيتها در مقطع كارشناسي ارشد، اظهار كرد: در صورتي كه امسال بتوان طرح پذيرش دانشجوي كارشناسي ارشد با سه روش را عملياتي كرد، ظرفيتهاي پذيرش كارشناسي ارشد 5/1 تا 2 برابر افزايش خواهد داشت.


  وي افزود: بر اساس اين طرح دانشجويان كارشناسي ارشد به سه شيوه آموزشي، پژوهشي و آموزشي پژوهشي پذيرش ميشوند كه اين طرح در حال آماده سازي است و اگر ضوابط و آيين نامههاي مربوط به آن آماده و اجرايي شود افزايش ظرفيت بسيار زيادي در مقاطع كارشناسي ارشد خواهيم داشت.


  وي با بيان اينكه در سال گذشته 35 هزارنفر در آزمون كارشناسي ارشد و 5 هزار نفر نيز به عنوان استعداد درخشان در مقاطع كارشناسي ارشد پذيرفته شدهاند، گفت: در واقع در سال گذشته 40 هزار نفر پذيرش دردورههاي كارشناسي ارشد داشتهايم كه امسال اين ميزان حداقل 15 درصد افزايشمييابد.


  مدير كل دفتر گسترش آموزش عالي در خاتمه درباره اصلاح روشهاي پذيرش در دوره كارشناسي ارشد، عنوان كرد: در صورت اجرايي شدنطرح جديد، ظرفيتهاي مختلفي براي پذيرش داوطلبان ايجاد ميشود كه هيچ كدام نسبت به ديگري برتري ندارند و همارزش خواهند بود و در ادامه تحصيل نيز همانند هم خواهندبود و تنها توسط سليقه افراد تفكيك ميشوند.

 16. #16
  کاربرسایت YASSIN آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۳۱
  نوشته ها
  307
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: اخبار کنکور و دانشگاه ها

  اعلام نتایج تکمیل ظرفیت 26 رشته کنکور کارشناسی ارشد در 10 آذر ماه
  متن : معاون سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج 26 رشته تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد 87 در روز یکشنبه خبر داد.

  دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: نتایج تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد 87 در 26 رشته که نیاز به مصاحبه داشتند، روز یکشنبه 10 آذرماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش به نشانی [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] اعلام می شود.

  معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: در حدود 12 هزار نفر در تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد 87 انتخاب رشته کرده بودند.

  در کنکور کارشناسی ارشد 1387 از 130 کد رشته امتحانی 36 هزار و 814 نفر پذیرش شده اند که از این تعداد 16 هزار و 794 نفر زن و 19 هزار و 624 نفر مرد هستند و پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت نیز به این تعداد اضافه می شوند.

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •