عدم اعتماد به صداقت هالیوود در فیلم‏های مرتبط با سیاست خارجی ایالات متحده دلیل شکست تجاری فیلم مجموعه دروغ‏هاست.

به گزارش "الف"، لس‏آنجلس تایمز در یادداشتی تحت عنوان "چرا آمریکا مجموعهدروغ‏ها را نخواهد پسندید"، دلیل عدم اقبال به فیلم مجموعه دروغ‏ها را عدماعتماد افکار عمومی ایالات متحده به فیلم‏های با موضوع سیاست خارجی اینکشور ارزیابی کرد.

این یادداشت دلیل عدم فروش خوب فیلم را این گونه تحلیل کرده است که افکارعمومی ایالات متحده، به رفتار هالیوود درباره موضوعاتی همانند عراق و/یانیروهای نظامی ایالات متحده و/یا سیاست خارجی امریکا اعتماد ندارد وانتظار ندارد فیلم‏های ساخته هالیوود در این موضوعات صادقانه و منصفانهباشند و همین نکته نیز دلیل شکست تجاری فیلم‏هایی همانند استاپ-لس و سایرموضوعات مرتبط با عراق و سیاست خارجی آمریکا بوده است.

مطلب منتشره در لس‏آنجلس تایمز، با توجیه دانستن دلایلی همانند تاثیرعملکرد رقبای توزیع کننده در شکست تجاری فیلم افزوده است، تا زمانی کهافکار عمومی به عملکرد هالیوود درباره موضوعات سیاست خارجی ایالات متحدهاعتماد ندارد، فیلم‏های پروپگندا حتی با داشتن ستاره‏های بزرگ و صحنه‏هایاکشن چشم‏گیر نیز موفق نخواهند بود.


'ددلاین هالیوود دیلی' نیز با ناامید کننده دانستن آمار فروش مجموعدروغ‏ها، آن را دومین فیلم کم فروش کمپانی فیلم‏سازی وارنر بروس دانست کهبرای تولید آن بیش از 100 میلون دلار هزینه شده است.

این سایت تحلیل اخبار هالیوود، فروش پایین فیلم باوجود تبلیغات فراوان قبلاز اکران را برای بازیگران اسکاری آن همانند لئوناردو دی‏کاپریو و راسلکرو و کارگردان معروف فیلم، ریدلی اسکات، تحقیرآمیز خواند. خانم گلشیفتهفراهانی از ایران نیز در این فیلم به ایفای نقش پرداخته است.

بنابر اعلام آمار فروش فیلم اعلام شده توسط 'باکس آفیس موجو'، مجموعهدروغ‏ها به کمتر از نیمی از فروشی که برای آن پیش‏بینی شده بود دست یافتهو نتوانسته است از رده چهارم و یا سوم جدول فیلم‏های درحال اکران بالاتربرود.

فیلم سینمایی مجموعه دروغ‏ها، فیلمی اقتباسی از رمانی به همین نام،نوشته ی دیوید ایگنیشس در مورد یک مامور CIA است که به اردن می رود تاتروریستی مشهور را پیدا کند. فیلم توسط ریدلی اسکات کارگردانی شده وفیلمنامه ی آن را ویلیام موناهان نوشته است. فیلم در واشنگتن دی سی،اروپا، مراکش و خاورمیانه ضبط شده است.


ksabz