صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 16 , از مجموع 17

موضوع: نکات اموزشی آرایشی (مخصوص خانمها)

 1. #1
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  نکات اموزشی آرایشی (مخصوص خانمها)

  هر نوع مويي احتياج به تقويت دارد و براي آنکه بهترين وضعيت را به خود بگيرد و خوش حالت و در عين حال نرم و لطيف باشد بايد به آن رسيدگي شود. که براي اين کار مي توانيد از يکي از راه هاي زير استفاده نماييد:يک ليوان برزگ را در سه ليوان آب جوش به مدت 1 ساعت خيسانده سپس با حرارت ملايم به مدت چند دقيقه بجوشانيد و دم کنيد. ماسک اين مايع فوق العاده براي نرم کردن پوست و حتي چروک صورت موثر است و اگر موها را با آن ماساژ دهيد براي تقويت موي سر بسيار مفيد است.

  يک شيشه ماءالشعير را باز کرده و در هواي آزاد بگذاريد تا طعم آن عوض شود و به عبارت ديگر گاز آن خارج شود، پس از آنکه موهاي خود را شامپو زديد و با آب بطور کامل شستيد و خشک کرديد موهاي خود را با مايع فوق بشوييد و ماساژ دهيد. اکنون سر خود را با پارچه و يا حوله ببنديد . به مجردي که موهاي شما خشک شودبوي آب جو نيز از بين ميرود. و موهاي شما براي مدت زيادي با طراوت باقي خواهد ماند.
  ضماد برگ کوبيده چغندر را تهيه نموده و سپس آن را با مقداري عسل و حنا مخلوط نموده و به کف سر خود بماليد و پس از 30 دقيقه موهاي خود را آبکشي نماييد. اين عمل باعث رويش مو و رشد آن مي گردد. آب پياز خام براي تقويت و تغذيه موها بسيار مفيد مي باشد و بهتر است اين عمل را قبل از اينکه به حمام برويد انجام داده تا بعد از حمام بوي پياز روي سرتان نماند.آب ترب براي روييدن موي سر بسيار مفيد مي باشد. آب شنبليله را اگر به موهايتان بماليد باعث تقويت موها مي گردد و از ريزش آن جلوگيري مي کند. ماليدن مخلوط زرده تخم مرغ و آرد نخود بر سر باعث تقويت مو و خوش حالت شدن آن مي شود.استفاده ازکتيرا نيز به موها حالت مي دهد. براي اين کار مقداري کتيرا را در دو برابر آب جوش خيس کرده و درش را بگذاريد پس از سرد شدن ژله اي به دست مي آيد که از آن براي حالت دادن به مو استفاده مي کنند. گل سرخ، برگ آزاد درخت مرمکي، آمله و پرسياوشان را گرفته و الک نماييد. آمله را به تنهايي له کرده و در آب خيس نماييد و با آن سر را خيس کنيد و سپس مواد ديگري را روي سر بپاشيد و موها را با آنها خوب ماساژ دهيد. اين عمل باعث رشد مو مي شود. يکي از راه هاي لطيف نگهداشتن موها، چرب نمودن آنها با روغن ها به خصوص روغن لادن، روغن مورد، روغن پرسياوشان، شقايق، سنبل، مصطکي، سعد، تخم کرفس، تخم چغندر، آمله ، اقاقيا، مازو مي باشد ولي روغن لادن و روغن عشقه از همه مفيد تر است.
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 2. #2
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : نکات اموزشی آرایشی (مخصوص خانمها)

  براي تهيه روغن لادن از روش زير استفاده کنيد:


  مقداري صمغ لادن را تهيه کرده ، حدود 2 مثقال از آن را کوبيده و نرم نماييد و بعد پنجاه مثقال ، روغن کنجد را جوشانده و سپس صمغ را به آن اضافه کنيد و آنقدر آنرا حرات دهيد تا صمغ در روغن حل شود. مقداري مرمکي را در روغن کنجد و کمي صمغ لادن بجوشانيد ، سپس آنرا به سر بماليد تا موي سر را بلند و با طراوت نمايد. بعد از گذشت 2 ساعت موهايتان را خوب بشوييد.
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 3. #3
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : نکات اموزشی آرایشی (مخصوص خانمها)

  روغن زرده تخم مرغ براي روياندن مو بسيار مفيد است براي اين کار بدين ترتيب عمل کنيد:


  چند عدد زرده تخم مرغ را در ظرفي انداخته ، روي حرارت قرار دهيد تا زرده کاملا بسوزد بعد از آن از تخم مرغ ها روغني خارج مي شود که براي مو بسيار مفيد است. براي تقويت موي سر و دادن رنگ روشن به آن جوشانده اي از دو مشت گل بابونه را در يک ليتر آب تهيه کرده و سر را با آن بشوييد.

  مقداري کرفس را در آب بجوشانيد. آب جوش حاصل را به حالت ولرم بعد از شست و شوي سر در حمام به دقت روي سر ريخته و سر را با آن کمي ماساژ دهيد. نتيجه اين شست و شو موقعي بهتر خواهدبود که به جوشانده کرفس، مقداري برگ باباآدم و برگ قان در موقع تهيه محلول اضافه شود. يک فنجان آب بولاغ اوتي ، يک فنجان الکل 90 درصد، يک استکان آب برگ
  درخت قان، يک استکان آب لادن را با هم مخلوط کرده، يک عدد برگ بابا آدم را در داخل آن بياندازيد. چنانچه همه آنها در دسترس نباشد دم کرده مريمي و روزمارين را به کار ببريد. براي تهيه آن يک مشت مريمي و يک مشت روزمارين به ازاي يک ليتر آب به کار مي رود. ماليدن گرد نخود پخته به صورت خمير يا ماليدن روغن نخود بر پوست سر براي تقويت مو فوق العاده موثر مي باشد.
  برگ مورد، گل سرخ، برگ سرو، تخم مرو، آمله، پرسياوشان هر يک را بکوبيد و با آب، خمير کرده و شب بر سر بسته و صبح بشوييد و سپس روغن مورد بماليد يا با آب برگ چغندر و خردل بشوييد. گل بنفشه چهار مثقال، جو نيم کوب دوسير، آمله نيم کوب پنج مثقال، همه را جوشانده صاف کنيد و با سه سير روغن کنجد دوباره بجوشانيد تا آب آن تمام شود، حالا از آن به روي موها ريخته و موها را ماساژ دهيد.سياه دانه را کوبيده، يک هفته در روغن زيتون خيس کنيد و از آن بر مو و ابرو بماليد.با آب جوشانده هليله سياه يا آب جوشانده آمله يا آب چغندر موي سر را شست و شو دهيد.مازو ده عدد، آمله سي عدد، پوست هليله زرد و تخم مورد، از هر يک دو مثقال، همه را در سه فنجان آب بجوشانيد تا نصف شود، سپس صاف کرده ؛ برگ مورد سه مثقال، تخم چغندر دو مثقال ، حنا دو مثقال، پر سياوشان دو مثقال ، کندر پنچ مثقال ، تخم کتان دو مثقال ، همه را کوبيده در آبي که از داروهاي اول صاف کرده ايد، بريزيد و سه شبانه روز خيس کنيد و بعد آنرا بجوشانيد تا نصف شود آنگاه روغن کنجد به آن اضافه کرده و بر روي آتش ملايم گذارده تا بجوشد و آب آن تمام شود و فقط روغن بماند. صبح و عصر از اين روغن بر مو ريخته، مالش دهيد و هفته اي سه بار حمام رفته يا با آب گرم شست و شو دهيد.


  روغن نارگيل نيز تقويت کننده موي سر بوده و از ريزش آن جلوگيري مي کند. ضماد کلم تقويت کننده مو و درمان کننده ريزش مو مي باشد. همچنين ماساژ پوست سر با سوخته کلم، موجب رويش مجدد موها مي شود. آب کاهو تقويت کننده پوست و پياز مو است و باعث رويش موها مي شود .فندوق تقويت کننده پوست و بر طرف کننده اختلالات پوستي است بنابراين استفاده از روغن آن بسيار موثر است.

  ضماد فلفل سياه ، مخلوط با پياز و نمک، سبب تقويت پياز مو مي شود و موهاي ريخته شده ناشي از بيماري "پسوديازيس" را مي روياند.زردآلو، پوست، مخاط و مو را تقويت نموده و آلرژي هاي پوستي را برطرف مي سازد.براي دادن پروتئين به موهاي سر، يک يا دوعدد تخم مرغ ، يک قاشق غذاخوري روغن کرچک يا روغن ذرت يا زيتون، يک قاشق غذاخوري گليسيرين ، يک قاشق چايخوري سرکه انگور، را با هم مخلوط کرده و پس از شامپو زدن سر، به مدت 30 دقيقه روي سر بگذاريد و بعد بشوييد.
  با استفاده از ژلاتين مي توانيد به موهاي نرم و نازک خود حالت داده و ضخامت بيشتري ببخشيد. براي استفاده از ژلاتين يک ورقه ازآنرا در آب جوش حل کرده و با يک عدد تخم مرغ ، مخلوط کرده و همراه با شامپو براي شست و شوي سر خود به کار ببريد و پس از آبکشي موها را خشک نماييد و ببينيد که چه موهاي خوش حالتي داريد.
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 4. #4
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : نکات اموزشی آرایشی (مخصوص خانمها)

  ماسک هايي براي برطرف کردن لکه هاي سياه پوست


  پونه را له کرده سپس آنرا با روغن زيتون مخلوط کرده و به مدت سه روز در مقابل نور خورشيد قرار دهيد. بعد از سه روز به مدت 15 دقيقه حرارت مي دهيد آن را صاف کرده ، پماد به دست آمده را براي از بين بردن لکه هاي سياه استفاده کنيد.

  تخم ترب را در سرکه خيس کرده و پس از گذشت 24 ساعت آنرا برروي لکه هاي سياه پوست قرار دهيد. اين عمل را هر روز تکرار نموده تا لکه ها کم کم بهبودي حاصل کنند. مقداري سير را پوست کنده و آنرا با رنده ريز کنيد و با عسل مخلوط نموده، مخلوط حاصل را جهت بهبودي لکه هاي سياه پوست مورد استفاده قرار دهيد و به مدت 30 دقيقه بر روي لکه ها قرار داده و پس از آن با آب ولرم بشوييد. اين عمل را يک روز درميان تکرار مي کنيد. دانه کنجد را له نموده و به مدت 3 روز در مقدار اندکي آب خيس کنيد و بعد از گذشت اين مدت، اين مخلوط را بر روي پوست بماليد، اين ماسک هم باعث از بين رفتن لکه هاي سياه مي شود و هم نرم کننده پوست است.
  گل زنبق سفيد را خرد کرده و در يک شيشه سفيد مي ريزيد و به آن مقداري روغن زيتون طبيعي تازه اضافه نماييد، سر شيشه را بسته و به مدت دو روز در مقابل آفتاب قرار دهيد و بعد آنرا صاف کرده و بر روي لکه هاي سياه صورت خود بماليد. (اين روغن براي سوختگي و آفتاب زدگي نيز مفيد مي باشد)مقداري پونه را له کرده، چنانچه آنرا به صورت ضماد در محل لکه هاي سياه پوست قرار دهيد، اثر شفابخش دارد. روغن کرچک، لکه هاي سياه پوست و همچنين زگيل و کبودي پوست را برطرف مي کند.


  شير ، در از بين بردن لکه ها و دانه هاي سرسياه بسيار مفيد مي باشد ، قبل از استفاده از شير، بايد پوست را با آب گرم بشوييد و براي اثرگذاري بهتر، مي توان شير را با عصاره بابونه يا بومادران مخلوط نموده و سپس استفاده کرد.

  استفاده از ليموترش به تنهايي يا همراه با گلاب با سفيده تخم مرغ ماسک خوبي در از بين بردن و بيرون کشيدن دانه هاي سرسياه پوست مي باشد و پس از استفاده از اين ماسک بايد پوست را با آب نيمه گرم شست و شو داد. جو دو سر را بپزيد و با بادام کوبيده مخلوط کنيد تا به شکل خمير درآيد. اين خمير را به مدت 15 دقيقه بر روي پوست خود قرار دهيد. اين ماسک در از بين بردن دانه هاي سرسياه پوست بسيار موثر مي باشد. عسل، افزون بر تقويت پوست و شفابخشي، پاک کننده خوبي است، يک قاشق غذاخوري عسل را بر روي حرارت ملايم، رقيق سازيد و بر روي دانه هاي سرسياه پوست بماليد و اثر آن به وضوح ملاحظه نماييد.
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 5. #5
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : نکات اموزشی آرایشی (مخصوص خانمها)

  طريقه استفاده از ميوه براي آرايش نمودن پوست


  اين عمل را بايد بعد از نازک کردن پوست و پس از اينکه پوست صورت را از مواد آلوده و چربي ها و سلول هاي مرده عاري نموديم و همچنين در صورت امکان پس از انجام بخور، انجام داده و براي اينکه ميوه به خوبي جذب پوست شود بهتر است از ورقه هاي نازک ميوه يا از ميوه رنده شده استفاده نموده که در اين صورت مواد درون ميوه راحت تر و سريعتر جذب پوست مي شوند.

  بهتر است براي اينکار ميوه را همراه پوستش که خواص ديگري نيز درون آن وجود دارد ، استفاده نماييم و اگر ميوه هسته دار يا دانه دار باشد، از هسته ها و دانه هاي آن استفاده نکنيم و آنها را از ميوه جدا نموده و سپس ورقه هاي نازک يا رنده شده ميوه را روي پوست صورت قرار داده ، اين کار را بايد بر روي تمام قسمت هاي پوست صورت و به طور هماهنگ و يکدست انجام دهيم و بهتر است در اين زمان آسوده و فارغ از هر کاري با اعصابي راحت دراز بکشيم و استراحت نماييم.
  زيرا اعصاب راحت و آسوده باعث درست عمل نمودن همه اعضاي بدن و در اينجا تغذيه بهتر و سريع تر پوست از مواد مغذي که بر روي آن قرار داده ايم مي شو د و پس از گذشت مدت زمان لازم (کمتر از يک ساعت)بهتر است مواد را از روي صورتمان پاک نموده و صورت را با آب نيمه گرم فقط در حدي که مواد از روي صورتمان پاک شوند ، بشوييم.
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 6. #6
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : نکات اموزشی آرایشی (مخصوص خانمها)

  از آنجاييکه آقايان بيشتر در معرض تابش مستقيم خورشيد قرار مي گيرند بايد از کرم هاي ضد آفتاب با نمره SPF بالاتري استفاده کنند و در فواصل زماني کوتاهتري نيز آن را بر روي پوست خود تجديد نمايند.


  اما به طور يقين کرم ضد آفتاب مخصوص آقايان وجود ندارد و کرمهاي ضد آفتاب آقايان و خانم ها مشترک است در ضمن چون معمولا موي آقايان کوتاهتر مي باشد بايد ضمن ماليدن اين کرم ها بر روي پوست دست و صورت ، به پوست گردن و روي گوشها هم بمالند تا از آسيب هاي احتمالي تشعشعات مضر خورشيد جلوگيري نمايند.
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 7. #7
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : نکات اموزشی آرایشی (مخصوص خانمها)

  آيا آقايان بايد از کرم ضد آفتاب مخصوص به خود استفاده نمايند؟

  از آنجاييکه آقايان بيشتر در معرض تابش مستقيم خورشيد قرار مي گيرند بايد از کرم هاي ضد آفتاب با نمره SPF بالاتري استفاده کنند و در فواصل زماني کوتاهتري نيز آن را بر روي پوست خود تجديد نمايند.


  اما به طور يقين کرم ضد آفتاب مخصوص آقايان وجود ندارد و کرمهاي ضد آفتاب آقايان و خانم ها مشترک است در ضمن چون معمولا موي آقايان کوتاهتر مي باشد بايد ضمن ماليدن اين کرم ها بر روي پوست دست و صورت ، به پوست گردن و روي گوشها هم بمالند تا از آسيب هاي احتمالي تشعشعات مضر خورشيد جلوگيري نمايند
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 8. #8
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : نکات اموزشی آرایشی (مخصوص خانمها)

  کورتکس مو

  اين بخش از مو مي تواند توسط عوامل زير آسيب ببيند يعني رنگ مو دوام زيادي نخواهد داشت و موها شکننده، خشک و تيره شده و شانه کردن موها ديگر آسان نخواهد بود.

  1- اکسيدان هاي خيلي قوي
  2- برس کشيدن و خشک کردن
  3- فر کردن ها و شامپوهاي بدون ثبات،
  موي نرم : موهاي نرم نسبت به موهاي زبر و ضخيم تر زودتر صدمه مي بينند. جذب مواد شيميايي در مو های نرم سريعتر و محصولات آرايشي بهداشتي زودتر و بيشتر بر موهاي نرم اثر مي کند و واقعيت اين است که موي های نرم لايه هاي کورتيکل کمتري دارند و گاهي لايه ها خود نازکتر هستند. آرايشگران بايد هنگام رنگ کردن موهاي نرم به اين مساله توجه کنند.
  موي زبر: موهاي زبر از نظر قطور تر از موهاي نرم هستند . موهاي زبر لايه هاي کورتيکل بيشتري دارند و گاهي هم لايه ها خود مي توانند قطورتر باشند. اين نوع مو گاهي اوقات در برابر رنگ موها و دکلره کننده ها مقاومت مي کنند.
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 9. #9
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : نکات اموزشی آرایشی (مخصوص خانمها)

  چند راه براي پوشاندن موهاي سفيد وجود دارد

  استفاده از رنگ موهاي ثابت: اکثر رنگ هاي دائمي و ثابت حاوي پروکسيد (vol. 10-40) و آمونياک که بهترين پوشش براي موهاي سفيد هستند. مگر اينکه مو رشد بکند و موهاي سفيد نمايان شوند.


  رنگ هاي نيمه ثابت: حاوي پروکسيد اما در vol پايين (به ميزان کم) اکثرشان آمونياک ندارند و آسيب کمي هم به مو مي زنند.
  رنگ هاي semi-permanent color اينها رنگ هاي فانتزي هستند يعني مدت کوتاهي عمر مي کنند (1-4 هفته) اين گونه رنگ ها هيچگونه آسيبي به مو وارد نمي کنند . بيشترين تاثير و پوشش موهاي سفيد با آنها 40 تا 60 درصد موهاي سفيد مي باشد.
  شستشوي رنگي (تقريبا ثابت) رنگ هاي شستني به عنوان استحکام بخش و محکم کننده مو بسيار عالي هستند و همچنين براي از بين بردن تون رنگ هايي که بطور ناخواسته در موهايمان ايجاد شده اند فوق العاده هستند. اما استفاده از رنگ موهاي ثابت مقرون به صرفه تر مي باشد.
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 10. #10
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : نکات اموزشی آرایشی (مخصوص خانمها)

  ساختمان طبيعي مو


  موي پستانداران از دو بخش غلاف و ريشه تشكيل شده است. غلاف به شكل يك برجستگي بر روي پوست و ريشه در زير سطح پوست قرار دارد. رشد مو از قسمت ريشه انجام ميشود. ساير بخشهاي مو مرده هستند.
  موي سر بهطور طبيعي، در هر ماه حدود يك سانتيمتر رشد ميكند. مدت قرار داشتن هر مو بر روي سر 3 تا 5 سال است و هر انسان 100 تا 150 هزار عدد مو بر روي سر خود دارد. مو داراي دو نوع

  رنگدانه (ملانين) است كه يك نوع آن شامل رنگهاي قهوهاي تا سياه و نوع ديگر دربرگيرندة رنگهاي طلايي، زرد، حنايي و قرمز است. نبود رنگدانه باعث سفيدي موها ميشود. پيش از قرار گرفتن رنگهاي مصنوعي در غلاف مو، كوتيكول يا لاية بيروني آن بايد باز شود.
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 11. #11
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : نکات اموزشی آرایشی (مخصوص خانمها)

  چند توصيه در مورد استفاده از رنگمو

  1. رنگمو را روي پوست سر نماليد. اگر رنگمو روي پوست پخش شد، براي تميز كردن آن از پودر بچه استفاده كنيد.
  2. از رنگ كردن مو در زمان بارداري خودداري كنيد. تركيبات شيميايي رنگمو آثار نامطلوبي بر جنين ميگذارد.
  3. از رنگ كردن مداوم مو با درجات مختلف و رنگهاي گوناگون بپرهيزيد.
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 12. #12
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : نکات اموزشی آرایشی (مخصوص خانمها)

  شامپو براي درمان شوره سر

  قاشق چايخوري اکليل کوهي و 2 قاشق چايخوري آويشن را در يک کاسه ريخته و 2 سوم فنجان آب جوش به آن اضافه کنيد و در ظرف را بگذاريد و اجازه دهيد تا مدت 20 دقيقه خيس بخورد.
  آب مخلوط بالا را بعد از 20 دقيقه بگيريد و درون بطري بريزيد و سپس سرکه سيب را اضافه کرده و هم بزنيد. بطري را در محل خشک و خنک نگهداري نماييد. سر خود را بعد از شستن با شامپو آبکشي کنيد. کمي از محلول داخل بطري بر روي سر ريخته و ماساژ دهيد . قبل از خوابيدن در بين دفعات شامپو کردنها، سر خود را با مقداري از محلول ماساژ دهيد. اينکار مي تواند شوره سر شما را از بين ببرد.
  جوش چيست؟
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 13. #13
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : نکات اموزشی آرایشی (مخصوص خانمها)

  جوش يک مشکل پوستي است که وقتي چربي بيش از اندازه در پوست توليد و به همراه سلولهاي مرده ترکيب شود حفره ها و منافذ پوست را مسدود کند ، ايجاد ميشود. اين مشکل (جوش) بسيار شايع است به حدي که يک بخش طبيعي از رشد انسان در نظر گرفته مي شود. اگر شما جوش داريد اين مهم است که سيکل و دوره توليد و بروز آن را شناخته و درک کنيد.

  مواردي که در زير آمده حقايقي است که آگاهي از آنها الزامي مي باشد:
  چطور يک جوش(آکنه) شروع مي شود؟
  جوش در 80% از جوانان ظاهر مي شود. جوش با التهاب و آماس يک نوع غده توليد کننده چربي در پوست شروع مي شود. اين غدد “Sebaceous” ناميده مي شود و چربي به نام “Sebum” را توليد مي کند. وظيفه Sebum را بر اساس افزايش هورمونهاي اندرژن توليد مي کنند. اين فرآيند ممکن است در دوران جواني، بيشتر از دوران بلوغ و نوجواني اتفاق افتد.
  غده چربي چيست؟
  غده چربي Sebaceous به پايه هر فوليکل موئي چسبيده است. در طي دوران بلوغ جنسي و ابتداي جواني ، سلولهاي پوست فوليکل موئي محافظ با سرعت بيشتري بطور انبوه پوست انداخته و چسبناک مي شوند و اين خود يک عامل اساسي در مسدود کردن منافذ پوست بشمار ميرود. فوليکول هاي پر شده از چربي و مسدود شده همچنين در حالت نرمال حاوي يک نوع باکتري به نام جوش هاي Propionibacterum است که وقتي در حفره ها و منافذ پوست حبس مي شوندباعث قرمزي، التهاب و تورم در پوست مي شود.
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 14. #14
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : نکات اموزشی آرایشی (مخصوص خانمها)

  جوش چيست؟

  جوش يک مشکل پوستي است که وقتي چربي بيش از اندازه در پوست توليد و به همراه سلولهاي مرده ترکيب شود حفره ها و منافذ پوست را مسدود کند ، ايجاد ميشود. اين مشکل (جوش) بسيار شايع است به حدي که يک بخش طبيعي از رشد انسان در نظر گرفته مي شود. اگر شما جوش داريد اين مهم است که سيکل و دوره توليد و بروز آن را شناخته و درک کنيد.

  مواردي که در زير آمده حقايقي است که آگاهي از آنها الزامي مي باشد:
  چطور يک جوش(آکنه) شروع مي شود؟
  جوش در 80% از جوانان ظاهر مي شود. جوش با التهاب و آماس يک نوع غده توليد کننده چربي در پوست شروع مي شود. اين غدد “Sebaceous” ناميده مي شود و چربي به نام “Sebum” را توليد مي کند. وظيفه Sebum را بر اساس افزايش هورمونهاي اندرژن توليد مي کنند. اين فرآيند ممکن است در دوران جواني، بيشتر از دوران بلوغ و نوجواني اتفاق افتد.
  غده چربي چيست؟
  غده چربي Sebaceous به پايه هر فوليکل موئي چسبيده است. در طي دوران بلوغ جنسي و ابتداي جواني ، سلولهاي پوست فوليکل موئي محافظ با سرعت بيشتري بطور انبوه پوست انداخته و چسبناک مي شوند و اين خود يک عامل اساسي در مسدود کردن منافذ پوست بشمار ميرود. فوليکول هاي پر شده از چربي و مسدود شده همچنين در حالت نرمال حاوي يک نوع باکتري به نام جوش هاي Propionibacterum است که وقتي در حفره ها و منافذ پوست حبس مي شوندباعث قرمزي، التهاب و تورم در پوست مي شود.
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 15. #15
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : نکات اموزشی آرایشی (مخصوص خانمها)

  سه نكته براي داشتن پوستي لطيف

  زناني كه با وجود عيب هاي صورتشان زيبا جلوه مي كنند، زناني هستند كه مي دانند، پاك كردن، تقويت كردن و غذا دادن، رساندن مواد مغذي به پوست، سه اصل اساسي برنامه مراقبت از پوست است.براي اين منظور به نكات زير توجه كنيد: براي ماليدن كرم به صورت، نوك انگشتان را با ملايمت و به صورت دايره وار از پايين به بالا روي

  صورت حركت دهيد تا كرم جذب پوست گردد. صورت را ماساژ دهيد تا كرم جذب شود. حدوداً 20 دقيقه طول مي كشد تا كرم كاملاً جذب پوست صورت شود. اجازه ندهيد كرم بيش از 20 دقيقه روي صورت شما باقي بماند، زيرا پس ازاين مدت باعث جذب دوده و گرد و غبار مي شود و ممكن است سبب انسداد منافذ پوست شود.

  براي پاك كردن كرم از يك تكه پنبه يا دستمال كاغذي مرطوب استفاده كنيد تا رطوبت پوست ازبين نرود. حوله مخصوص صورتتان را تميز و نرم نگه داريد. هنگام خواب كرم روي صورتتان را پاك كنيد و با كرم روي صورت به رختخواب نرويد.

  به عبارتي اگر از كرم هاي شب استفاده مي كنيد، نيم ساعت قبل از خواب به صورتتان كرم بماليد. ۲۰ دقيقه صبر كنيد تا كرم كاملاً جذب پوست شما شود. سپس به آرامي با يك تكه پنبه مرطوب صورتتان را پاك كنيد.

  تميزكردن پوست

  ولين قدم مراقبت از پوست، تميزكردن آن است. تعرق، چربي، گرد و غبار، لوازم آرايش، چرك و باكتري ها را نمي توان با شست وشوي معمولي پاك كرد. براي پاك كردن صورت از تمام اين مواد مضر، به پاك كننده مناسب نياز داريد. كرم هاي پاك كننده در منافذ پوست نفوذ و عميقاً پوست را پاك مي كند.  هنگام تميزكردن پوستتان به نكات زير توجه كنيد: هميشه موهايتان را قبل از شروع كار، جمع كنيد تا چرب نشود. مقداري كافي از كرم پاك كننده روي گونه ها، چانه، پيشاني و گردن بماليد. سپس با انگشتان از پايين به بالا و از داخل به خارج صورتتان را ماساژ دهيد. نقاط حساس اطراف بيني، زيرچانه، گردن، و نزديكي لاله گوش را با دقت بيشتري تميز كنيد. هميشه از پنبه مرطوب براي پاك كردن صورت استفاده

  كنيد، زيرا پنبه خشك رطوبت پوست را از بين مي برد. فرايند پاك كردن را چندبار تكرار كنيد تا پنبه اي كه با آن صورتتان را پاك مي كنيد، كاملاً تميز شود. صورتتان را دوبار در شبانه روز، يك بار صبح و يك بار قبل از خواب پاك كنيد.
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 16. #16
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : نکات اموزشی آرایشی (مخصوص خانمها)

  كرم هاي پاك كننده براي انواع پوست ها

  در زمستان مي توانيد از كرم هاي پاك كننده اي كه دستور ساخت آن را در زير مشاهده مي كنيد، به عنوان كرم مرطوب كننده استفاده كنيد، زيرا در زمستان، پوست شما در معرض بادهاي زمستاني قرارمي گيرد و خشك مي شود. براي حفاظت از پوستتان نياز داريد از كرم هاي محافظت كننده استفاده كنيد. كرم هاي مرطوب كننده براي محافظت از پوست مفيدند. يكي از كرم هاي زير را كه مناسب نوع پوستتان است، امتحان كنيد.

  كرم پاك كننده بادام (1)

  مواد لازم: موم عسل 120 گرم
  روغن بادام 500 ميلي ليتر
  گلاب يك فنجان
  پودر بوراكس يك قاشق چايخوري

  موم را در يك ماهيتابه گرم كنيد. وقتي آب شد، روغن بادام، گلاب، پودر بوراكس را به آن اضافه كنيد. آنها را خوب با هم مخلوط كنيد و هم بزنيد تا سردشود و به صورت كرم درآيد. اين كرم را مي توانيد در يخچال به مدت طولاني نگه داريد.

  كرم پاك كننده بادام (2)

  روغن بادام شيرين يك فنجان
  روغن بادام تلخ يك فنجان
  سديم بنزوات ۱قاشق چايخوري
  صابون honey dew سي گرم

  همه مواد را به جز سديم بنزوات روي يك شعله ملايم با هم مخلوط كنيد. وقتي مخلوط سردشد، سديم بنزوات را به آن اضافه كنيد. كرم را در يك شيشه ريخته و در يخچال نگهداري كنيد.

  كرم پاك كننده بادام (3)

  روغن بادام شيرين يك فنجان
  بادام رنده شده 120 گرم
  زرده تخم مرغ چهار عدد
  عسل 250 گرم
  سديم بنزوات يک قاشق چايخوري
  كرم پاك كننده خيار
  موم عسل سي گرم
  موم سفيد سي گرم
  روغن زيتون 500 ميلي ليتر
  آب خيار نصف فنجان
  سديم بنزوات يک قاشق چايخوري

  يك كاسه را درون قابلمه بدون در كه پر از آب جوش است، بگذاريد، موم سفيد و موم عسل را درون كاسه بريزيد. پس از آنكه موم حل شد، كاسه را برداريد و روغن زيتون و آب خيار را داخل آن بريزيد و خوب هم بزنيد. هنگامي كه مخلوط آماده شد، درحالي كه هنوز گرم است سديم بنزوات را به آن اضافه كنيد.

  كرم پاك كننده جوي دو سر

  دوغ يك دوم فنجان
  جو دو سر شصت گرم
  سديم بنزوات يک قاشق چايخوري

  سديم بنزوات را با دوغ مخلوط كنيد و آرد جوي دوسر را به آن اضافه كنيد تا خمير نرم به وجود آيد. كرم پاك كننده شما آماده است.


  كرم پاك كننده بابونه

  گل بابونه 50 گرم
  آب مقطر 500 ميلي ليتر
  آب ليمو يک قاشق چايخوري
  سديم بنزوات يك دوم قاشق چايخوري

  گل بابونه و آب مقطر را در يك قابلمه بريزيد و به مدت 10 تا 15 دقيقه روي شعله ملايم بگذاريد.
  سپس آن را صاف كنيد و بگذاريد تا خنك شود. آب ليمو و بنزوات سديم را به آن اضافه كنيد. اين مخلوط را در شيشه بريزيد و در يخچال نگهداري كنيد.
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. خوراک مخصوص کرفس
  توسط گنجینه در انجمن هنر آشپزي
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۰۶ اسفند ۸۸, ۲۳:۲۴
 2. حلقه نامزدی مخصوص مردان
  توسط HRG در انجمن دل باختگی و وصلت
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: دوشنبه ۲۸ دی ۸۸, ۲۱:۱۲
 3. نکات ایمنی هفتگانه مخصوص کنکوری ها
  توسط SAREH در انجمن کنکور و دانشگاه
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۲۹ شهریور ۸۷, ۰۱:۴۳
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۱۰ خرداد ۸۷, ۱۹:۱۳
 5. حكمت جديدي در خصوص دندان عقل
  توسط M.MEDICAL در انجمن دندان ودندانپزشکی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: دوشنبه ۰۹ مهر ۸۶, ۱۷:۳۹

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •