شركاي سيستم عامل اندرويد گوگل معتقدند: نرم افزار به كار رفته در گوشي G1 علاوه بر يك گوشي تواناييهاي ديگر نيز دارد.

بهگزارش فارس به نقل از ياهو نيوز، براگ من، رئيس بازاريابي شركت wind riverميگويد: سيستم عامل اندرويد كه بر روي گوشي G1 طراحي شده است ميتواند دراتومبيل و حتي منزل شما نيز وارد شود.با افزايش و پيشرفت اين نوع سيستمعامل، اين گوشي ميتواند وارد بازارهاي رقابتي شده و امكانات خود را ارائهدهد.
" برگ من " معتقد است كه تمام تجهيزات به كار رفته در اين نوع گوشي سال آينده به نمايش درخواهد آمد.
باتوجهبه اينكه سيستم عامل اندرويد يك نرم افزار متن باز است هيچگونه محدوديتيرا براي كاربران خود ايجاد نمي كند و گوگل قصد دارد اين نوع سيستم عامل رابراي ارائه خدمات بيشتر تقويت كند.
يكي ديگر از ويژگيهاي گوشي G1 برندبالاي آن است كه اين امكان را به كاربران ميدهد تا به طور گسترده بهاينترنت دسترسي داشته باشند.

گوش G1 شركت T-Mobile به عنوان اولينگوش مجهز به سيستم عامل Android شركت گوگل سرانجام روانه بازار شد و توجهمحافل خبري دنياي IT را به خود جلب كرد.

به گزارش فارس به نقل ازپي سي مگ و نيوز دات كام، G1 از تمامي ويژگي ها و امكانات يك گوشي همراههوشمند برخوردار است، اما بايد به اين نكته ظريف توجه داشت كه اين محصولبا هدف جلب نظر مردم عادي طراحي شده و صاحبان مشاغل و افرادي كه از گوشيخود براي انجام امور اداري و تجاري در حين خروج از محل كار بهره مي برند،بهتر است كماكان از گوشي هاي بلاك بري استفاده كنند.
مهمترين ويژگي اينگوشي امكانات آن براي دسترسي به اينترنت و سرويس هاي مختلف آن است. از اينلحاظ G1 شباهت زيادي به آيفون و برخي گوشي هاي Tablet نوكيا دارد.

G1از لحاظ ابعاد به آيفون شباهت زيادي دارد، اما وزن آن 158 گرم بوده و ازاين لحاظ اندكي از آن سنگين تر است. نمايشگر لمسي 3.2 اينچي با دقت 480 در320 پيكسل از جمله ديگر ويژگي هاي اين گوشي محسوب مي شود. صفحه كليد كاملاين گوشي تاشو هم تايپ كردن با آن را ساده مي كند.
بر روي نمايشگر اينگوشي و در بخش پاييني آن ابزار مختلفي همچون مرورگر، دفترچه تماس ها،سرويس نقشه گوگل، جي ميل، نرم افزار شماره گير يا Dialler گوگل، ساعت وميانبري به سرويس Web'n'Walk شركت T-Mobile در دسترس است. سرويس مذكوربراي دسترسي به اينترنت به كار مي رود. از اين لحاظ مي توان گفت نمايشگراين گوشي شباهت زيادي با صفحه يك رايانه شخصي دارد.

كاربران برايتغيير محتواي جزييات موجود بر روي نمايشگر اين گوشي تنها كافي است انگشتخود را بر روي آيكون برنامه نرم افزاري مورد نظرشان قرار دهند و آن را برروي صفحه حركت بدهند تا آيكون مذكور بر روي بخش ديگري از صفحه نمايش دادهشود.
مرورگر گوگل براي اين گوشي بسيار خوب و دقيق طراحي شده و كاربر ميتواند براي مشاهده دقيق كل يا بخشي از صفحه بر روي آن زوم كند. برخي ازامكانات مرورگر كروم گوگل در اين مرورگر نيز وجود دارد و از جمله كاربرانمي توانند تعداد زيادي صفحه وب را در يك پنجره باز كنند. با قرار دادنانگشت بر روي هر يك از زبانه ها صفحه مربوطه به طور كامل بر روي نمايشگرنشان داده خواهد شد.
دسترسي آسان به جيميل و پيام رسان گوگل وtrackball بسيار كوچك براي حركت آسان نشانگر بر روي صفحه گوشي از جملهديگر خصوصيات آن است. از سوي ديگر بايد توجه داشت كه سيستم عامل مذكور بهصورت متن باز طراحي شده و بارگذاري و نصب نرم افزارهاي اضافي بر روي آن ازطريق فروشگاه آنلاين Android Market به سادگي ممكن است.

سازگارياين گوشي با استاندارد HSDPA باعث شده تا تبادل بي سيم اطلاعات از طريق آنبا سرعت 7.2 مگابيت در ثانيه امكان پذير باشد. G1 با فناوري مكان يابي GPSنيز سازگار است و همين مساله باعث شده تا كاربران اين گوشي با استفاده ازسرويس نقشه خوان گوگل به نام Google Maps به سادگي بتوانند اطلاعات موردنظر در مورد يك مكان خاص را پيدا كنند.
سازگاري با واي - فاي و بلوتوث،بهره مندي از دوربين ديجيتال 3 مگاپيكسلي، دسترسي پيش فرض به سرويس هاياينترنتي متنوع گوگل شامل جستجوگر، سايت به اشتراك گذاري ويديوي يوتيوب،جي ميل و ... ، پرت USB، امكان نصب كارت حافظه MicroSD و وجود كارتMicroSD يك گيگابايتي به صورت پيش فرض بر روي اين گوشي از جمله ديگرامكانات آن است.

مدت زمان شارژ اين گوشي 179 دلاري در حالتاستندباي 130 ساعت و در صورت مكالمه مداوم 5 ساعت است كه براي يك گوشي نسلسوم زمان مناسبي محسوب مي شود.[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]