اشاره :
اين برنامه در سال 1995 رقيبي سرسخت براي برنامههاي طراحي مكانيكي بود و توانست موفقيت بسيار خوبي كسب كند. اكنون پس از گذشت بيش از بيست سال از ظهورش، يكي از پر فروشترين نرمافزارهاي طراحي كامپيوتري براي مهندسان مكانيك است.[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

اين برنامه در سال 1995 رقيبي سرسخت براي برنامههاي طراحي مكانيكي بود و توانست موفقيت بسيار خوبي كسب كند. اكنون پس از گذشت بيش از بيست سال از ظهورش، يكي از پر فروشترين نرمافزارهاي طراحي كامپيوتري براي مهندسان مكانيك است.

كار آن طراحي و شبيهسازي قطعات سهبعدي است و در شركتهاي بيشماري استفاده ميشود. مزيت اين برنامه آن است كه براي استفاده شخصي نيز مناسب است. يعني طراح با صرف مقداري زمان براي يادگيري، ميتواند مراحل طراحي را به راحتي انجام دهد.

ضعف اين برنامه در طراحيهاي مربوط به هوافضا و صنعت اتومبيلسازي است و براي اينگونه طراحيها از نرمافزارهايي مانند Catia استفاده ميشود. البته لازم به ذكر است كه شركت Dassault Systems سازنده Catia، شركت Solidworks را خريداري كرده و آن را زيرمجموعه خود قرار داده است.

اين نرمافزار در چهار نسخه ارايه ميشود كه بالاترين نوع آن نسخه Premium Office است. البته در DVD ارايه شده، تمامي نسخهها وجود دارند و بسته به نوع امتياز خريداري شده، نسخه مناسب فعال ميشود. اين برنامه روي دو DVD معمولي و يك DVD نُهگيگابايتي ارايه شده و قيمتي در حدود هشت هزار دلار دارد
******
بر گرفته از عصر شبکه