تولید لامپ خورشیدی قابل حمل و سازگار با محیط زیستصفحه خورشیدی که از سرعت شارژ بالایی برخوردار است به همراه تمامی قطعات الکترونیکی به صورت فشرده درون کلاهک گنجانده شده اند.

یکشرکت آمریکایی چراغ هایی را تولید کرده است که قابل حمل و سازگار با محیطزیست بوده و با استفاده از انرژی خورشیدی نور افشانی می کنند.
بهگزارش خبرگزاری مهر، یک شرکت آمریکایی موفق به تولید چراغی خورشیدی با نامSollight شده است که دارای خصوصیاتی مانند سازگاری با محیط زیست، ضد آببودن و توانایی نور افشانی در طولانی مدت بوده و برای استفاده در ماموریتهای زیردریایی می تواند کاربرد فراوانی داشته باشد.
نمونه LightCap 200این چراغها قابلیت نصب بر روی هرگونه بطری با دهانه دو اینچی را داشته وبطری را به چراغ خورشیدی تبدیل می کند که تا 6 ساعت قادر به نور افشانیخواهد بود. صفحه خورشیدی که از سرعت شارژ بالایی برخوردار است به همراهتمامی قطعات الکترونیکی به صورت فشرده درون کلاهک گنجانده شده اند.
اینچراغ مجهز به چهار دیود نوری فوق روشن در سیستم انعکاسی است که باعثافزایش روشنایی شده و میزان نوردهی چراغ را بهبود می بخشند. این چهار دیودکه به کمک کلید مکانیکی و یا حسگرهای خودکار خاموش و روشن می شوند برایبیش از 50 هزار ساعت نور افشانی تضمین شده اند.
همچنین انرژی موردنیاز کلاهک از دو منبع باطری داخلی و صفحه خورشیدی تامین شده و وزن آن73.7 گرم است و در دو رنگ مات ارائه شده است.
همچنین نمونه Lightshipاین چراغها 141 گرم وزن داشته و دارای دو دیود نوری بوده که نوری سفید وروشن را تولید می کنند و با استفاده از حسگرهای اتوماتیک هنگام آغازتاریکی به صورت خودکار روشن می شوند.
همچنین باطری های این چراغ ها قابلیت صدها بار شارژ شدن را دارند.
شرکت Simply Brilliant قیمت نمونه اول را 19.95 دلار و قیمت مدل دوم را 19.99 دلار اعلام کرده است.