14 ترفند کاربردی در مرورگر Opera

در میان جنگ غول های مرورگرهایاینترنتی ، همواره مثلثی که سه رأس آن را Firefox ، IE و Opera تشکیلمیدهد وجود داشته است. در این میان مرورگر Opera یکی از نوآورترین ها بودهاست و به واسطه همین موضوع توانسته است کاربران و طرفداران زیادی را بهخود اختصاص دهد. در این مرورگر محبوب نیز ترفندهای متعددی وجود دارد کهبسیاری از کاربران از آنها بی خبرند. هم اکنون قصد داریم تا 14 ترفندکاربردی پیرامون این مرورگر اینترنتی را برای شما بازگو کنیم که بااستفاده از آنها میتوانید خود را حرفه ای تر نشان دهید.1-احتمالا همه شما با قابلیت Tabbed Browsing آشنا هستید. تقریبا تماممرورگرهای جدید این قابلیت را دارند. لازم نیست برای دیدن لینک های مختلفچندین پنجره باز کنید. میتوانید از زبانه های یک پنجره استفاده کنید. باراست کلیک کردن روی هر زبانه گزینه هایی از جمله بستن همه زبانه ها و بستنهمه زبانه ها به جز زبانه فعلی را می بینید.
2- برای برگشت به صفحه قبلی می توانید حین فشردن کلیک راست کلیک چپ کنید.
3-اپرا قابلیت Pop-up Blocking دارد. یعنی پیام های تبلیغاتی را نشان نمیدهد. شما می توانید با زدن کلید F12 انتخاب کنید که چه Pop-up هایی نمایشداده شوند یا نمایش داده نشوند.
4- اگر صفحات زیادی را باز کردید. شمامی توانید آنها را به عنوان یک session ذخیره کنید تا بعدا در موقع نیازهمه آنها را با یک کلیک باز کنید. کافیست از File > Session > Savethis Session را انتخاب کنید و از همین طریق می توانید Sessionها راببینید.
5- شما میتوانید از 20٪ تا 1000٪ زوم کنید. برای زوم راحت تر از کلیدهای + و – استفاده کنید.
6- بعضی سایت ها عرض زیادی دارن اگر از اسکرول افقی خوشتان نمیآید می توانید کلید از کلید ترکیبی Ctrl+F11 استفاده کنید.
7-اگر از ظاهر اپرا خسته شده اید می توانید پوسته اپرا را عوض کنید. به مسیرTools > Appearances > Skin بروید و پوسته های جالبی دانلود کنید.
8-یکی از قابلیت های اپرا ذخیره یوزرنیم و پسورد هاست. هنگامی که از یکیوزرنیم و پسورد استفاده می کنید ؛ اپرا به طور اتوماتیک از شما می پرسدکه آیا می خواهید پسورد را ذخیره کنید یا خیر. اپرا حتی می تواند بر روییک سایت چندین پسورد ذخیره کند. شما می توانید با فشردن کلید Ctrl+Enterیوزرنیم خود را انتخاب کرده و وارد سایت شوید.
9- اپرا این قابلیت رادارد که متون انگلیسی را بخواند. شما می توانید با انتخاب متن و کلیک راستبر روی آن و انتخاب گزینه Speak متن را بشنوید. البته هنگامی که برایاولین بار این کار را می کنید باید یک فایل 10 مگا بایتی را دانلود کنید.
10-هنگامی که از یاز شدن یک pop-up جلوگیری میشود اپرا یک هشداری در بالایپنجره سمت راست می دهد. اگر میخواهید از آمدن این هشدار هم جلوگیری کنیدمسیر Tools > Preferences > Advanced > Notifications را دنبالکرده و تیک Show notifications for blocked pop-ups را بردارید.
11- کلید Ctrl + Back Space را بزنید تا در آدرس بار یک دایرکتوری به عقب بروید.
12- اگر می خواهید یک عکس را ذخیره کنید کافیست حین فشردن کلید کنترل کلیک کنید.
13- اگر اشتباها یکی از زبانه هار ببندید میتوانید با کلیک روی دکمه سطل آشغال در بالای پنجره سمت راست دو باره آن را باز کنید.
14-شما می توانید برای هر سایت یک نام مستعار بگذارید. کافیست از طریقBookmark> Bookmark page گزینه Details را بزنید و در کادر Nicknameنام مستعار مورد نظر را وارد کنید و کلید Ok را بزنید. حال با نوشتن ایننام مستعار در نوار آدرس و زدن کلید Enter وارد سایت شوید.