نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: نصب برنامههایجانبی موبایل

 1. #1
  کاربرسایت SAREH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۳۰
  نوشته ها
  605
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  نصب برنامههایجانبی موبایل

  میخواهیم در طی چند مقاله به بررسی روشهای نصببرنامههای جانبی روی تلفن همراه بپردازیم. برای شروع كار به سراغ یكی ازمتداولترین روشهای نصب برنامههای جانبی كه همان نصب فایلهای معروف SISاست، میرویم.  نصب فایلSIS

  فایل هایی با اینپسوند از پركاربردترین فایل های نصب برنامه های كاربردی در گوشی هایی باسیستم عامل سیمبین هستند. به وسیله هر كدام از دستگاه های ارتباط با گوشی،اعم از دستگاه كارت خوان، بلوتوث، اینفرارد یا كابل داده، می توانید فایل" name.sis (فایل برنامه با پسوند sis)" را به گوشی انتقال داده و سپسفایل مذكور را در گوشی باز كنید تا مراحل نصب آغاز شود.

  در ابتدااز شما سؤال میشود كه برنامهای كه میخواهید نصب كنید غیرقابل اعتماداست یا سازنده آن شناخته شده نیست و ثبت نشده است، آیا مطمئن هستید كهمیخواهید آن را نصب كنید؟ این پیغام به این علت است كه سیستم عامل سیمبینكارایی این برنامه را به علت عدم ثبت آن به كاربر هشدار میدهد كه ممكناست برنامه مخرب باشد. اگر فایل موردنظر را به درستی میشناسید گزینهYesرا انتخاب كنید.

  در مرحله بعد نام برنامه موردنظر نشان داده میشودو در مورد نصب آن از شما سؤال میگردد كه اگر مطمئن هستید،Yes را انتخابكنید. در بعضی از برنامهها كه چند زبان را پشتیبانی میكنند، از شما سؤالمیشود كه میخواهید برنامه به چه زبانی نصب شود.


  در قسمتبعد گزینهای به نام Options وجود دارد كه اگر برنامه دارای گواهینامهباشد با انتخاب View Certificate، میتوانید آن را مشاهده كنید.

  از طریق View details جزئیات برنامه اعم از فرمت، نام، نسخه نرم افزار ،نوع، سایز، تولیدكننده و وضعیت را قبل از نصب مشاهده میكنید. با انتخابگزینه Install به مرحله بعد خواهید رفت.

  بعد از این مرحله بایدحافظهای را كه میخواهید برنامه در آن قسمت نصب شود، مشخص كنید. قسمت اولPhone Memory یا حافظه داخلی گوشی است و قسمت دوم Memory Card یا حافظهخارجی است. توصیه میشود برای جلوگیری از اشغال شدن فضای حافظه داخلی،قسمت دوم یعنی كارت حافظه را انتخاب كنید.

  اگر فضای خالی براینصب برنامه در حافظهای كه انتخاب كرده اید وجود داشته باشد، عملیات كپیكردن فایلهای برنامه شروع خواهد شد و اگر فضای كافی موجود نباشد با پیغامخطای مبنی بر كمبود حافظه (Memory Low) مواجه خواهید شد.

  توجهداشته باشید برای برنامههایی كه باید در حافظه داخلی گوشی نصب شوند، دیگرامكان انتخاب حافظه را نخواهید داشت و برنامه به صورت خودكار در حافظهداخلی گوشی كپی خواهد شد، كه این بستگی به نوع كارایی برنامه و طراح آن درساخت فایل SIS دارد.

  پس از نصب هر برنامه جانبی آیكون (Icon)مربوط به آن در Menu گوشی ظاهر میگردد ولی در گوشیهای سری 60 از نسخه3/2 به بعد آیكون برنامه در پوشه My Own در منو قرار می گیرد.

  درگوشی های سری 60 ویرایش سوم سری E، قبل از اجرای فایل SIS، برنامه Managerگوشی را باز كنید و به قسمت تنظیمات آن بروید و مقدار قسمت (SoftwareInstallation را به All (not certified only تغییر دهید تا بتوانیدبرنامههای بدون گواهینامه را نصب كنید.

  ممكن است هنگام نصببرنامه های جانبی گوشی های سری 60 ویرایش سوم پیغام خطای Certificate notsupported را ملاحظه كنید. در این حالت تاریخ گوشی صحیح نیست و باید آن رابه تاریخ روز تصحیح كنید.

 2. #2
  کاربرسایت SAREH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۳۰
  نوشته ها
  605
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: نصب برنامههایجانبی موبایل

  نصب فایل JAR

  نصب برنامههای JAR درست مانند فایلهای SIS است و شما باید برای نصب برنامهها و فایلهایی از این دست همان مراحل قبلی را طی كنید. تنها تفاوتی كه بین نصب فایلهای SIS و JAR وجود دارد، مدت زمانی است كه صرف نصب این فایلها میشود. از آنجایی كه فایلهای JAR بیشتر بر مبنای جاوا نوشته شده اند، در نتیجه زمان بیشتری برای نصب آنها صرف میشود.

  برای نصب این فایلها نیز باید نخست فایل " name.jar (فایل برنامه با پسوند jar)" را توسط هر كدام از روشهای انتقالی به گوشی انتقال داده و سپس فایل مذكور را در گوشی باز كنید تا مراحل نصب آغاز شود. همانند فایلهای SIS مكان مورد نظر برای اجرای برنامه (حافظه اصلی یا حافظه جانبی) از شما سوال میشود و همانطور كه قبلا هم توضیح دادیم بهتر است كه از حافظه جانبی برای نصب برنامه مورد نظر استفاده كنید به جز برنامههایی كه به صورت خود كار تنها روی حافظه اصلی دستگاه شما نصب میشوند. توجه داشته باشید كه پس از نصب هر برنامه جانبی آیكون (Icon) مربوط به آن در Menu گوشی ظاهر میشود ولی در گوشیهای سری 60 از نسخه 3/2 به بعد آیكون برنامه در پوشه My Own در منو قرار میگیرد.


  نصب فایل BLZ

  نصب فایلهای BLZ یك تفاوت عمده با فایلهایSIS و یاJAR دارد. برای نصب این فایلها شما نیاز به برنامهBlzInstaller.sis دارید. ابتدا باید این برنامه را كه در رده فایلهای SIS هم طبقه بندی میشود به همان شیوهای كه در قسمت قبل توضیح دادیم نصب كنید و بعد از آن فایل BLZ را به گوشی انتقال دهید. در این حالت وارد برنامه BlzInstaller شوید، لیست فایلهای BLZ را در آن مشاهده میكنید و امكان نصب آنها را خواهید داشت.

  نكته ای كه در اینجا باید به آن توجه كنید آن است كه فایلهای BLZ حتما باید در شاخه اصلی(root) حافظه كپی شوند در غیر این صورت برنامه BlzInstaller قادر به جستجوی فایلهای BLZ نیست. پس از اجرای دستور Install فایلهای برنامه در محل موردنظر (معمولاً حافظه خارجی) كپی میشود و فایل BLZ به صورت خودكار پاك میشود.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •