سونی اريکسون K810 :
اين مدل همانند همانند سونی اريکسون K800 است و همان دوربين 3.2 مگاپيکسل را در قالب باريکتری قرار داده است. K810 در واقع نسخه پيشرفته K800 می باشد. به دليل وجود کليدهای اختصاصی دوربين ، گرفتن عکس آسان تر است. K810 در دو رنگ سرمه ای و نقره ای وجود دارد.

مزايا: • دوربين 3.2 مگاپيکسل Cyber-Shot با کانون اتوماتيک
• فلاش Xenon
• 64 مگابايت حافظه داخلی
• محل کارت حافظه و قابليت بيرون آوردن کارت در زمان روشن بودن دستگاه
• پشتيبانی نسل سوم و مکالمه تصويری
• راديو FM با RDS
• بلوتوث و مادون قرمز
• اجرای همزمان چند نرم افزار

معايب: • ساختار نامناسب جويستيک و SoftKey
• EDGE ندارد
• فقط در فرمت QCIF ( ١٧٦ ١٤٤xپيکسل ) فيلمبرداری می کند

طراحی: سونی اريکسون K810 از نظر طراحی ، رنگ و اندازه تفاوت زيادی با مدل K800 ندارد. اگرچه چند ميلی متر باريکتر است و صفحه کليد آن نيز طراحی جديدی دارد.

صفحه نمايش TFT بخش عمده ای از قاب جلو را اشغال می کند و اثر انگشت روی آن باقی می ماند. دوربين VGA برای مکالمه تصويری ، بلندگو و دو کليد ميانبر چند رسانه ای در بالای آن وجود دارد. اين کليدها دارای نماد آبی رنگی هستند که عملکرد آنها را نشان می دهد.
در زمان فعال بودن دوربين ، از کليد چپ برای تغيير دادن حالت عکسبرداری و از کليد راست برای تغيير تنظيمات استفاده می شود. در زمان غير فعال بودن دوربين، کليد چپ آخرين عکس گرفته شده را در حالت تمام صفحه باز می کند و کليد راست نيز عکس های دوربين را به صورت نمونه های کوچک نشان می دهد. صفحه کليد زير صفحه نماش وجود دارد و دارای طراحی جديد و کليدهای فلزی گرد می باشد. ستون سمت چپ کليدها برای تغيير دادن وضوح عکس ، حالت کانون اتوماتيک ، تايمر خودنگاره و فلاش بکار می رود. آيکن های آبی رنگ عملکرد هر کليد را نشان می دهد. از کليدهای "3" و "6" برای زوم استفاده می شود.محل کارت حافظه M2 و کليدهای Start/Stop راديو در سمت چپ قرار دارد. پوشش دوربين بسيار باريک است و مانند مدل K800 برآمده نمی باشد.طرف چپ تلفنFast Port ، ميکروفن و محل بند گردنی در پايين دستگاه مشاهده می شود. کليد On / Off در بالای تلفن وجود دارد که از آن برای سوئيچ بين پروفايل های زنگ نيز استفاده می شود.بالا و پايين تلفنکليد دوربين در طرف راست قرار دارد که دارای برآمدگی کمی می باشد و استفاده ار آن آسانتر است. پورت مادون قرمز نيز نزديک آن قرار دارد. کليدهای ولوم در قسمت فوقانی سمت راست وجود دارند که در زمان مرور کردن يا گرفتن عکس برای زوم استفاده می شوند.

قاب پشت تلفن از مواد پلاستيکی مات تشکيل شده است و بجز لنز دوربين اثر انگشت بر آن باقی نمی ماند. دوربين 3.2 مگاپيکسل با پوشش فعال به همراه فلاش Xenon و بلندگو در اين قسمت وجود دارد.

باتری موجود در تلفن از نوع BST-33 Li-Polymer با ظرفيت 950MAh است که در سيم کارت زير آن قرار می گيرد. باتری در حالت Stand by حداکثر 400 ساعت و در مکالمه مداوم در شبکه GSM تا 10 ساعت دوام می آورد.


صفحه نمايش : اين مدل دارای صفحه نمايشTFT با وضوح QVGA است که 262K رنگ را نشان می دهد. خوانايی صفحه نمايش زير نور مستقيم در حد مطلوب است. قطر صفحه نمايش 2 اينچ می باشد.


صفحه کليد : صفحه کليد طراحی جديد و در عين حال نامناسبی دارد و استفاده از جويستيک و SoftKeys آسان نيست. قسمت کاراکتری صفحه کليد دارای نور زمينه سفيد رنگ و يکنواخت می باشد. آيکن های آبی رنگ دوربين در طرف چپ صفحه کليد به طور مداوم روشن هستند. آيکن های کليدهای ميانبر بالای صفحه نمايش فاقد نور زمينه می باشند.
ساختار منو: ساختار منو در مدل K810 به صورت منوی استاندارد غيرهوشمند در گوشی های سونی اريکسون است. سونی اريکسون K810 دارای حالت اختصاصی Flight است که در زمان روشن کردن تلفن می توانيد مستقيما به حالت Flight برويد. فقط در صورت قرار دادن سيم کارت تلفن در اين حالت کار می کند. صفحه نمايش در حالت Stand by فعال اطلاعاتی را در مورد سيگنال شبکه ، باتری ، تاريخ و زمان فعلی و آلارم بعدی نشان می دهد. برای هريک از جهت های کليد حرکتی می توان عملکرد يا نرم افزار مورد نظر را تعيين نمود. منوی اصلی به صورت ماتريسی از آيکن های انيميشن است (3x٤). تمامی زير منوها به صورت ليست هستند که آيکن های کوچکی در طرف چپ آنها وجود دارد.

تلفن در تمامی زير منوها و نرم افزار ها سريع عمل می کند. چند تم از پيش نصب شده نيز در تلفن وجود دارد که نمودار رنگ ، پيش زمينه و گاهی اوقات حتی آيکن های منو را تغيير می دهد.
سه تم از پيش نصب شدهمنوی Activity نيز دارای کليد ميانبر اختصاصی در صفحه کليد می باشد . امکان اجرای همزمان چند نرم افزار وجود دارد. منوی Activity امکان دسترسی سريع به رويدادهای اخير ، منوی وب و منوی My Shortcuts را فراهم می کند که شامل ليستی از ويژگی هايی است که اغلب مورد استفاده قرار می گيرد.
تماس و دفترچه تلفن : دفترچه تلفن ساده است و استفاده از آن آسان می باشد. شما می توانيد اسامی مخاطبين را در سيم کارت و يا در حافظه تلفن ذخيره کنيد. امکان نشان دادن همزمان دو ليست وجود ندارد. شما می توانيد تلفن را تنظيم کنيد تا به طور اتوماتيک مخاطبين را در سيم کارت ذخيره کند . حداکثر ظرفيت دفترچه تلفن 1000 مخاطب است که 2500شماره تلفن را در خود جا می دهد. مخاطبين طبق اسم کوچک يا اسم فاميل مرتب می شوند. جستجو با تايپ کردن حروف اسم صورت می گيرد.
برای هر مخاطب جديد می توان پنج مورد تنظيم کرد. شماره موبايل ، منزل ، محل کار ، فاکس و ... . نوار دوم برای آدرس های وب و Email است . نوار سوم برای تعيين عکس و زنگ شخصی ، نوار چهارم برای عنوان ، شرکت ، خيابان ، شهر و کد پستی است. نوار پنجم برای اطلاعات اضافی و تاريخ تولد می باشد. در زمان اضافه کردن تاريخ تولد تلفن سوال می کند که می خواهيد آن را به تقويم اضافه کنيد و برای آن يادآوری قرار بدهيد؟

Log تماس به چهار نوار مختلف تقسيم می شود که شامل تماس های ارسالی ، دريافتی ، ناموفق و همه تماس ها است. نوارها حداکثر 30 تماس را ذخيره می کنند.پيام : تمامی پيام ها بجز Email از صندوق پستی مشترکی استفاده می کنند. فقط پيام های Email صندوق پستی جداگانه ای دارند. تلفن دارای خواننده RSS است و در واقع از مرورگر وب NetFront استفاده می کند. شمارشگر کاراکتر در زمان نوشتن پيام و بعد از رسيدن به حد20 کاراکتر فعال می شود. فرهنگ لغت T9 نيز به نوشتن پيام کمک می کند.


موسيقی :

نرم افزار پخش موسيقی در سونی اريکسون K810 از فرمت های فايل MP3, AAC, AAC+, E-AAC+, WAV, WMA, M4A, MIDI پشتيبانی می کند. اين برنامه همانند نرم افزار واکمن در سری W عمل می کند. تنها تفاوت در اين قسمت است که فاقد پيش تنظيمات Equalizer مگاباس می باشد.نرم افزار پخش موسيقی در زمينه نيز اجرا می شود. کيفيت صوتی آن در حد مطلوب است . نرم افزار پخش فيلم نيز به خوبی عمل می کند و گزينه ای برای نشان دادن فيلم در حالت تمام صفحه ارائه می دهد. راديو FM موجود در سونی اريکسون K810 حداکثر 20 ايستگاه راديويی را ذخيره می کند و از RDS پشتیبانی می نمايد.
دوربين :

سونی اريکسون K810 دارای يک دوربين 3.2 مگاپيکسل است. دوربين شامل گزينه های حالت شب ، Self-Timer ( زمان دادن به دوربين برای گرفتن عکس) ، متوالی ، کادر دار و ... است.گزينه تعادل رنگ سفيد هم وجود دارد. حالت ماکرو و فلاش Xenon نيز فراهم شده است . فلاش از قابليت کاهش قرمزی چشم برخوردار است که نور را کمی ضعيف تر می کند. دوربين در وضوح QCIF فيلمبرداری می نمايد. گزينه های دوربين فيلمبرداری همانند دوربين عکاسی است. دوربين VGA در قاب جلو برای مکالمه تصويری به کار می رود. تصوير طرف مقابل در کادر بزرگی در وسط صفحه نمايش مشاهده می شود در حالی که تصوير شما در کادر کوچکی در پايين گوشه چپ نشان داده می شود.همچنين تصوير وارونه می شود و به نظر می رسد که آئينه به خود نگاه می کنيد. شما می توانيد تا دو برابر عکس خود را زوم کنيد يا عکس خود را با يک تصوير دلخواه جايگزين نماييد. امکان کنترل نوردهی دوربين يا حتی سوئيچ به حالت شب نيز وجود دارد. سه حالت کيفيت متفاوت فراهم شده است.ساير امکانات : مرورگر فايل امکان علامتگذاری فايل ها ، کپی و انتقال آنها و همچنين ايجاد و حذف پوشه ها را فراهم می کند. سه نوار از ليست های فايل وجود دارد، يکی برای فايل های حافظه تلفن ، يکی برای فايل های کارت حافظه و ديگری برای تمام فايل ها. حافظه داخلی تلفن ۶۴MB است که محل کارت حافظه M2 نيز وجود دارد. مرورکردن در عکس ها آسان است و آنها را می توان به صورت ماتريس 3x٣ يا 5x٥ از نمونه های کوچک مشاهده کرد. فايل های ويدئو نيز به همين صورت مرور می شوند. در صورت انتخاب يک نمونه کوچک ، عکس مربوطه به صورت پيش نمايش نشان داده می شود.


گزينه TimeLine نيز وجود دارد که به شما امکان می دهد تا عکس ها را بر اساس ماهی که در آن گرفته شده اند فيلتر کنيد. پس از تعيين ماه می توانيد تاريخ دقيق را نيز مشخص کنيد. شما می توانيد عکس ها را به صورت افقی يا عمودی مشاهده کنيد . برای مشاهده عکس در وضوح کامل برای چند ثانيه بايد مرورکردن را متوقف کنيد. امکان زوم تا 32X فراهم شده است. در زمان مرورکردن در عکس ها می توانيد آنها را کمی ويرايش کنيد يا به صورت MMS و Email يا از طريق بلوتوث و مادون قرمز ارسال نمايييد.


نرم افزار Photo DJ به ويرايش کردن عکس ها کمک می کند. مدل K810 علاوه بر نسل سوم و GPRS برای انتقال سريع داده دارای USB ، بلوتوث و مادون قرمز است. مرورگر اينترنتی HTML Access NetFront به خوبی عمل می کند و دارای گزينه های بسياری است که شامل حالت WAP و عکس می باشد و از محتوای ايجاد شده برای HTML , XHTML , CSS , Java Script , WAP 2.0 پشتيبانی می کند. ويژگی Smart-Fit مرورگر محتوای وب را در صفحه نمايش جا می دهد.
K810 از بلوتوث 2 با پروفايل A2DP پشتيبانی می کند که به موجب آن امکان استفاده از هدست بلوتوث استريو وجود دارد. از پروفايل (HID) Human Interface Device بلوتوث نيز پشتيبانی می شود که می توان از تلفن به عنوان کنترل از راه دور برای PC و ساير دستگاه های دارای بلوتوث استفاده کرد. آيکن Organizer در منوی اصلی وجود دارد و شامل چندين نرم افزار است : تقويم ، کارها ، يادداشت ، آلارم ، ماشين حساب ، اتصال به کامپيوتر ، تايمر ، کرنومتر ، نرم افزارها و Code Memo .

تقويم دارای تصوير روز ، هفته و ماه است و در زمان اضافه کردن تاريخ تولد در دفترچه تلفن از شما سوال می شود که می خواهيد آن را به تقويم هم اضافه کنيد؟

کارها شامل کارهای ساده و مکالمات تلفنی است. برای يادآوری ها می توان موضوع قرار داد. يادداشت ها به صورت پيام نوشته می شوند و T9 نيز به اين کار کمک می کند. پنج آلارم وجود دارد که هر يک دارای گزينه های بسياری است. آلارم می تواند در روزهای انتخابی هفته يا هر روز تکرار شود. امکان اضافه کردن عکس و متن به آلارم نيز وجود دارد.ضبط صوت در مدت زمان ضبط محدوديتی ندارد و از حافظه آزاد تلفن استفاده می کند.

ماشين حساب ساده است و عملکردهای اصلی را انجام می دهد. ساير نرم افزارها شامل MusicDJ و VideoDJ است. VideoDJ برای ايجاد کليپ های ويدئويی از عکس ها يا ويرايش کليپ های موجود با استفاده از جلوه های ويژه و افزودن موسيقی زمينه است. MusicDJ نرم افزار بسيار ساده ای برای ايجاد ملودی های پلی فونيک شخصی است. نرم افزار HP Print به طور مستقيم از عکس ها ، مخاطبين يا رويدادهای تقويم در يک چاپگر پرينت می گيرد.


K810 به نرم افزار جديد PhotoMate مجهز است که برای ايجاد تصاويwwر جالب گزينه های بسياری دارد. اين مدل دارای دو بازی از پيش نصب شده است.براي ارسال نظر بايد در سايت عض