ترفندی برای تست کامل گوشیهای سونی اریکسون قبل از خرید

بیشک وقتی قصد خرید یک تلفن همراه را داشته باشید ، یکی از مواردی که نگرانآن هستید اطمینان از صحت عملکرد تلفن و قسمت های مختلف سخت افزاری و نرمافزاری آن است و سعی می کنید امکانات مختلف آن را از قبیل دوربین و اسپیکرآن را تست کنید .

اما هیچگاه نخواهید توانست یک تست کامل را در همان لحظه از گوشی انجام دهید .

امااینبار قصد معرفی ترفندی مخفی را در گوشیهای سونی اریسکون داریم که بااستفاده از آن قادرید تا یک تست کامل از گوشی خود و اطمینان از صحت عملکردقطعات مختلف نرم افزاری و سخت افزاری ، از قبیل : دوربین ، صفحه نمایش ،لرزاننده (ویبره) ، فلاش ، اسپیکر ، میکروفون ، صفحه کلید ، LED های گوشی، رادیو و … به عمل آورید .همچنین با استفاده از این ترفند قادرید تا از نو یا دست دو بودن تلفن همراه و همچنین اصلی یا تقلبی بودن تلفن همراه اطلاع یابید !


ابتدا در صفحه اصلی گوشی به ترتیب کلیدهای راست * چپ چپ * چپ * را فشار دهید .
توضیح: (منظور از راست و چپ کلیدهای جهت دار موجود در صفحه کلید است که معمولااز آن جهت جا به جایی در منوها استفاده می کنید . همچنین منظور از * کلیدستاره که در گوشه پایین در سمت چب صفحه کلید قرار دارد می باشد )

در این صورت وارد یک بخش مخفی با نام Service خواهید شد .
این بخش شامل گزینه های زیر است :
Service Info
Service Settings
Service Test
Text Labels
که به شرح هر کدام می پردازیم .

ServiceInfo : در این بخش می توانید اطلاعات کاملی از قبیل مدل گوشی ، مدل LCD ،نوع دوربین ، انواع قفلهای موجود بر روی گوشی ، شماره IMEI و اطلاعاتدیگری را مشاهده کنید .
شایان ذکر است جهت اطمینان از اصل بودن گوشی میبایست شماره IMEI نمایش داده شده در این بخش با شماره IMEI پشت کارتن تلفنهمراه یکی باشد .

در بخش Service Settings ، می توانید قابلیت شارژگوشی هنگام اتصال گوشی از طریق کابل USB به کامپیوتر را در گوشی هایی کهاین قابلیت را دارند ، فعال یا غیر فعال کنید .

در بخش ServiceTest می توانید تمامی قسمتهای گوشی را از قبیل صفحه نمایش ، دوربین ، فلاش، حافظه جانبی ، رادیو ، ویبره (لرزاننده) ، میکروفون ، اسپیکر ، صفحهکلید و LED های گوشی را تست کنید و از صحت عملکرد آن مطمئن شوید .
همچنیندر این بخش می توانید مدت زمانی که تا کنون با گوشی مکالمه شده است رامشاهده کنید ، در صورتی که در این بخش زمانی را مشاهده کردید ، یعنی اینکهتا گوشی مورد نظر قبلا مورد استفاده قرار گرفته است و دست دوم می باشد(لازم به ذکر است که مدت زمان کلی مکالمه قابل حذف نیز می باشد اما معمولافردی آن را پاک نمی کند)

در بخش Text Labels نیز می توانید کلیه جملات و کلماتی که در گوشی به کار رفته است را مشاهده کنید که کاربرد چندانی ندارد .

این ترفند برای اولین بار در سایت تخصصی موبایل ایرانیان (موبایل ها داتکام) معرفی شده است و نقل و کپی برداری از این مطلب تنها با ذکر منبع ولینک به سایت موبایل ها دات کام مجاز است .

این ترفند تاکنون برروی گوشی های مختلف سونی اریسکسون از قبیل : K550 - K750 - K310 - K800 -W810 تست شده است ، شما نیز نتیجه تست فوق و مدل گوشی خود را در بخش نظراتدرج کنید .