ترفندی برای در دست نبودن تلفن همراه شما تنها برای مزاحمین


همانطور که اطلاع دارید نرم افزارهایی که برای جلوگیری از تماس مزاحمین ساختهشده اند ، همگی بلافاصله پس از تماس مزاحم با شما تماس را قطع ( Reject )می کنند و چیزی که مشخص است این است که برای فرد بوق اشغال پخش می شود .

مطمئناًفرد مزاحمی که با شما تماس گرفته پس از دریافت بوق اشغال به تصور اینکهشما با گوشی خود مشغول صحبت با فرد دیگری هستنید ، مجدداً با شماره شماتماس برقرار می کند وشاید این کار او دهها بار انجام پذیرد .


امااینبار قصد معرفی ترفندی را داریم که با استفاده از آن و یکی از نرمافزارهای جلوگیری از تماس ، (مثل مطلبی که قبلا در موبایل ها.کام برایگوشی های سری 60 ارائه شده بود که می توانید نرم افزار فوق را از اینجادانلود کنید ) تلفن همراه خود را برای مزاحمین از دسترس خارج ساخته و یافرد با پیغام شماره مشترک مورد نظر اشتباه است و یا … رو به رو شود ، درحالی که افراد معمولی به راحتی قادر به برقراری تماس با شما هستند و میتوانید با آنها مکالمه کنید .


برای این کار ابتدا لازم است تایکی از نرم افزارهای جلوگیری از تماس را بر روی گوشی سیمبیان خود نصب کنید. (مثل این نرم افزار برای سیمبیان سری 60)

حال اگر نرم افزار را اجرا کرده و شماره های مزاحمین را به آن بدهید می بایست پس از تماس وی با گوشی شما برای او بوق اشغال پخش شود .

اما برای اینکه به جای بوق اشغال فرد مزاحم با یک پیغام از شبکه مخابرات رو به رو شود مراحل زیر را انجام دهید .

ابتداوارد تنظیمت گوشی خود شده (Setting) و در بخش Call divert گزینه VoiceCalls را انتخاب کرده و گزینه If Busy را برگزینید . حال آن را Activeکرده و شماره 0273 را وارد کنید . (توضیح اینکه به جای شماره 0273 میتوانید شماره موبایلی که می دانید در دسترس نیست و یا به علت بدهی قطع استرا وارد کنید) .

حال پس از تماس مزاحم به جای پخش بوق اشغال برایوی ، با پیغامی شبیه : شماره ای که با آن تماس گرفته اید اشتباه است و یا…. رو به رو می شود ، اما اگر فرد دیگری با شما تماس بگیرد گوشی شما زنگخواهد خورد و همانند قبل قادر به پاسخگویی با وی هستید .

پانوشت :

همانطور که قبلاً اشاره شد ، این ترفند مناسب گوشیهای دارای سیستم عاملسیمبیان است به دلیل اینکه قادر به نصب برنامه های جلوگیری از تماسمزاحمین هستند .

اما می توانید این ترفند را به نوع دیگری برای گوشیهای دیگر (مثل سونی اریکسون های جاوا) نیز استفاده کنید .

تنظیماتدایورت هنکام اشغال بودن گوشی برای تمامی گوشی ها قابل اجرا است اما چونقادر به نصب نرم افزار نیستید نگران نباشید … کافی است هنگامی که فردمزاحم با شما تماس گرفت شما به جای فشار بر روی دکمه Call سبز رنگ دکمهقطع تماس (دکمه قرمز رنگ) را فشار دهید تا تماس Reject شود . اما فرد بهجای بوق اشغال با پیغام مواجه خواهد شد .