دوشنبه، ۲۵ شهریورماه ۱۳۸۷
[align=center]
[/align]
ايتنا - روابط عمومی کسپرسکی در ایران اعلام کرد: شرکت کسپرسکی به تازگی امکان استفاده رایگان از دورههای آموزشی آنلاین در زمینه نرمافزارهای امنیتی خود را فراهم کرده است.

بر اساس این گزارش، شرکت کسپرسکی دورههای آموزش آنلاین مفاهیم امنیت در شبکههای رایانهای به همراه آموزش کار و تنظیمات نسخههای خانگی و شرکتی کسپرسکی را از طریق وب سایت خود برقرار نموده و کاربران میتوانند با ثبت نام و حضور آنلاین در دورههای آموزشی به مهارتهای لازم در این زمینه دست یابند.

این دوره ها در چهار رده تقسیمبندی شدهاند که عبارتند از:
- دوره KL 101 که Personal Security نام دارد و ویژه کاربران خانگی است. در این دوره مفاهیم اولیه و نحوه تنظیمات نسخه 2009 برنامههای Anti-Virus و Internet Security کسپرسکی آموزش داده شده و با دموهای تعاملی دانشجویان مطالب ارائه شده را بهتر خواهند آموخت. همچنین برای کاربرانی که هنوز نرمافزارهای خود را به نسخه جدید ارتقاء ندادهاند و از نسخه 7 استفاده می کنند نیز همین دوره با تمرکز بر تنظیمات نسخه 7 وجود دارد.

- دوره دیگر تحت نام KL 102 و با عنوان Kaspersky Anti-Virus for Windows Workstations and Servers به طراحی، پیادهسازی و نگهداری سیستمهای امنیتی فراگیر بر اساس محصولات کسپرسکی اختصاص دارد و ویژه کاربران سطح بالای نرمافزارهای امنیتی و مدیران شبکهها است.

- دوره KL 103 و با نام Kaspersky Security for Microsoft Exchange Server برای کاربرانی است که قصد به کارگیری نرمافزارهای امنیتی کسپرسکی را برای Exchange Server مایکروسافت دارند.

- و نهایتا دوره آخر یعنی KL 104 و با عنوان Kaspersky Anti-Virus for Microsoft ISA Server مشابه دوره قبلی و برای نصب و به کارگیری محصولات کسپرسکی در ISA Server مایکروسافت است.

شایان ذکر است که دوره های یاد شده شامل دو قسمت تئوری و عملی هستند.
بخش تئوری به مبانی و مفاهیم اساسی امنیت و نحوه کارکرد محصولات کسپرسکی اختصاص دارد و بخش عملی به صورت زنده و تعاملی نمای محصولات و نحوه پیکربندی و تنظیمات آن را توضیح میدهد. ضمن آنکه در همه دورهها آموزش به صورت صوتی به همراه نمایش گرافیکی و به زبان انگلیسی است.

علاقهمندان جهت مطالعه بیشتر و ثبت نام رایگان در دورهها میتوانند به نشانی اینترنتی [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] مراجعه نمایند.

حداقل امکانات مورد نیاز برای استفاده از کلاس ها نیز مرورگر اینترنت اکسپلورر5 به بالا، فلش پلیر8 به بالا و کارت صدا به همراه بلندگو یا هدفون می باشد.