نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: سينمثلسيگارمثلسولاريوممث سرطان

 1. #1
  کاربرسایت HAMIDREZA آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۱
  نوشته ها
  1,606
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  سينمثلسيگارمثلسولاريوممث سرطان

  سينمثلسيگارمثلسولاريوممث سرطان
  پوستي به رنگ شكلات
  «سولاريوم ياهمان جعبههاي جادويي برنزه كردن پوست مانند آفتاب سوختگي خطرناك و سرطانزا نيست.» اين باور غلط عدهاي است كه استفاده از سولاريوم را ميان جوانان رواج ميدهند. در حقيقت اين دستگاهها مانند آفتاب سوختگي در كنار استخرهاي روباز كه پوست را تيره ميكنند، هستند.
  اشعه ماوراء بنفش از 3 جزء تشكيل شده استUVA: كه طول موجي بين 320 تا 400 نانومتر دارد و UVB كه بين 290 تا 320 نانومتر طول موج دارد، اثرات بيشتري روي رنگدانههاي پوست ميگذارندUVB . با سرعت بيشتري باعث تغيير رنگ پوست ميشود و عارضه آن كاهش خاصيت انعطافپذيري پوست است UVB. ديرتر تغيير رنگ ايجاد ميكند ولي تاثيرش ماندگارتر است و عارضه آن در صورت تكرار تماس،ايجاد ملانوم بدخيم است. ملانوم بدخيم، بدترين نوع سرطان پوست است.

  عدهاي سولاريوم را به سيگار تشبيه ميكنند، اما...

 2. #2
  کاربرسایت HAMIDREZA آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۱
  نوشته ها
  1,606
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: سينمثلسيگارمثلسولاريوممث سرطان

  چرا مثل سيگار؟

  افراد سيگاري اين احساس را دارند كه سيگار كشيدن در سالهاي آينده ميتواند براي آنها خطرناك باشد. اين باور كه فعلا بيخطر است و اين تفكر كه هر وقت خطرناك شد آن را ترك ميكنيم در بين سيگاريها و علاقهمندان به شكلاتي رنگ شدن مشترك است. در واقع شخصي كه در فكر تغيير رنگ پوست خود است، رنگ تيره را براي پوست خود ميپسندد و به همين دليل پس از گذشت چند ماه كه رنگ پوستش مانند گذشته سفيد شد، مجددا براي برنزه شدن اقدام خواهد كرد. سولاريوم هم اعتيادآور است! البته كاهش انعطافپذيري و به اصطلاح پير شدن پوست از عوارض زودرس برنزه كردن پوست است كه برخي را از ادامه اين مسير و تكرار اشتباه پشيمان ميسازد.

 3. #3
  کاربرسایت HAMIDREZA آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۱
  نوشته ها
  1,606
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: سينمثلسيگارمثلسولاريوممث سرطان

  با همين پوست زيبا هستم

  اين روزها كه برنزه شدن مد شده است، با رواج جراحي بيني در چند سال گذشته مقايسه ميشود. نكتهاي كه در هر دو مورد صدق ميكند احساس رواني ناراضي بودن از وضعيت كنوني است. جوانان بايد به اين اعتماد به نفس دست پيدا كنند كه با همين بيني و چشم و ابرو، رنگ پوست، قد و وزن زيبا و دوست داشتني هستند. شركت در فعاليتهاي گروهي و دستهجمعي و حضور در محيطهاي جديد و متنوع اين امكان و فرصت را در اختيار جوانان قرار ميدهد كه با ايجاد رابطه با اشخاص جديد اعتماد به نفس خود را تقويت كنند. كسب امتيازهاي خاص نظير آموزش يك هنر مانند موسيقي، عكاسي و... به ممتاز و مشخص بودن فرد كمك ميكند. جواني كه ميتواند با هنر خود توجه ديگران را جلب كند، مشكلات كوچك صورت، پوست يا اندام خود را مانعي دركسب موفقيت نميبيند.

 4. #4
  کاربرسایت HAMIDREZA آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۱
  نوشته ها
  1,606
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: سينمثلسيگارمثلسولاريوممث سرطان

  صنعت در خدمت پول

  چرا توليد دستگاههاي سولاريوم متوقف نميشود و اگر تا اين اندازه مضر هستند، چرا كشورهاي غربي با آن مبارزه نميكنند؟ پاسخ اين سوال يكي ديگر از مشابهتهاي سولاريوم و سيگار است. سودآوري!
  به اين آمارها توجه كنيد؛ در حال حاضر 25 هزار سالن مخصوص برنزه كردن پوست در آمريكا مشغول به فعاليت هستند و بيش از 28 ميليون مشتري در سال به آنها مراجعه ميكنند و دستگاه سولاريوم 2 ميليارد دلار سوددهي در سال نصيب صاحبان اين حرفه و صنعت مينمايد. آيا اين گردش اقتصادي و ماليات دريافتي از سوي دولت، انگيزه كافي براي حمايت دولت از اين صنعت را فراهم نميسازد؟ در ضمن بايد به اين نكته نيز دقت كرد هر وسيلهاي كه در غرب مورد تاييد است، لزوما وسيله مفيدي نيست. در بسياري از كشورهاي غربي حمل اسلحه آزاد است؛ ولي بايد ريشه آن را در حمايت دولتها از صنعت اسلحهسازي به خاطر سودآوري آنها جستجو كرد، نه اين كه بگوييم اسلحه و حمل آن خوب و مفيد است!

  نكته ديگر اين است كه استفاده از هر فناوري در جايگاه خود ميتواند مفيد و سودمند باشد. همان گونه كه تلفن همراه ميتواند اثرات مخرب از نظر سلامت جسمي يا استفادههاي سوء در روابط اجتماعي داشته باشد، يك وسيله مفيد براي ايجاد ارتباط و برقراري تماس هست. سولاريوم براي درمان بيماريهاي پوستي نظير پسوريازيس، برخي اگزماها، سرطانها و لنفومها يا ويتليگو مورد استفاده پزشكي قرار ميگيرد و از سوي ديگر نيز ميتواند فقط براي زيبايي و البته سرطانزايي مورد توجه واقع شود!

  بئاتريس، يكي از شخصيتهاي نمايش در يكي از نمايشنامههاي شكسپير، گوشهاي نشسته و گريهكنان ميگويد: «و به اين دليل كه من آفتاب سوختهام بايد اين گونه تنها در كناري بنشينم و به خاطر شوهر اشك بريزم.»
  پيش از انقلاب صنعتي در اروپا هنوز داشتن رنگ پوست روشن و حتي ظاهري رنگ پريده يك امتياز محسوب ميشد. پوست تيره متعلق به كارگرها و بردهها بود و پوست روشن به اشراف اختصاص داشت. در آن زمان اشراف پوست خود را با تركيب سرب سفيد ميكردند تا رنگ پريدهتر به نظر برسند. حتي گفته ميشود ملكه اليزابت اول به دليل مسموميت با سرب فوت كرده است. در اواسط قرن دهم حتي از تركيبات آرسنيك استفاده ميكردند كه مادهاي كشنده است. تا قرن نوزدهم نيز خانمها با كالسكههاي سرپوشيده و همراه با چتر مشاهده ميشدند. در اين سالها برخي سفيدها دست از تمسخر سياهها برداشتند و با آنها ازدواج كردند. محصول اين اختلاطنژادي، دورگههاي شكلاتيرنگ جذابي بودند كه بتدريج الگوي زيبايي را از سفيدپوستي به رنگينپوستي تغيير دادند.
  از سوي ديگر در اواخر سالهاي 1920، خانم كوكوشانل، يك طراح مد فرانسوي، زمان سفر به شهر كلن به طور كاملا اتفاقي زير آفتاب برنزه شد. از آن زمان رنگ شكلاتي به رنگ موردعلاقه خانمها تبديل شد.

  بنابراين اگر چه برنزهكردن مربوط به چند سال اخير نميشود اما نبايد فراموش كرد كه بيخطر بودن سولاريوم به دليل اين كه مانند حمام آفتاب ايجاد آفتاب سوختگي نميكند، دروغ محض است و مفيد بودن سولاريوم به دليل كمك به توليد ويتامين D در بدن يك تبليغ غيرواقعي است، زيرا ويتامين D موجود در غذا ميتواند نيازهاي بدن را تامين نمايد.

 5. #5
  کاربرسایت HAMIDREZA آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۱
  نوشته ها
  1,606
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: سينمثلسيگارمثلسولاريوممث سرطان

  نكاتي كه ميتوانند خطرات برنزه كردن را كاهش دهند

  اگر هنوز هم اصرار به انجام اين كار داريد لااقل به اين نكات توجه داشته باشيد. رعايت اين اصول، خطرات ناشي از برنزه كردن را كاهش ميدهد:

  1 - افراد زير 15 سال به هيچوجه حق استفاده از سولاريوم را ندارند.

  2 - تكرار اين عمل در كمتر از 48 ساعت توصيه نميشود.

  3 - استفاده از لوازم آرايشي همزمان با حمام آفتاب يا استفاده از سولاريوم خطرناك است.

  4 - افرادي كه پوست خيلي سفيد دارند يا سطح پوست آنها پوشيده از كك و مك است نبايد اين كار را بكنند.

  5 - در اولين نوبت حمام آفتاب يا استفاده از سولاريوم، مدت كمتري در معرض اشعه قرار بگيريد؛ حداكثر 15 دقيقه.

  6 - استفاده از بتادين خطرناك است، زيرا تركيبات اين ماده در برابر نور آفتاب تغيير ميكنند و به پوست شما صدمات بيشتري وارد ميسازد.

  7 - مطمئن شويد كه دستگاه سولاريوم استاندارد و سالم است.

  8- متصدي دستگاه بايد درمدت زماني كه شما از آن استفاده ميكنيد در كنار دستگاه باشد.

  9 - در صورت بروز هر يك از اين علائم به سرعت به پزشك مراجعه كنيد:

  خال، كك و مك، خال گوشتي يا لكهاي كه تغيير شكل و رنگ داده باشد.

  خال، لكه يا نقطهاي كه خونريزي كرده،زخم شده و بهبود پيدا نكند.

  خال، لكه يا نقطهاي كه به صورت غيرطبيعي پررنگ شود يا تكهاي بيرنگ به آن اضافه شود.

  10 - از عينك محافظ استفاده كنيد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. صالحي: اورانيوم راكتور تهران ظرف يكسال آينده تامين ميشود
  توسط HRG در انجمن اخبار انر‍‍‍ژي هسته اي
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۱۱ شهریور ۸۹, ۱۷:۲۴
 2. «هيولاها» با استقبال سينماروها مواجه شد
  توسط HRG در انجمن تئاتر و سینمای جهان
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۱۶ تیر ۸۹, ۱۹:۳۴
 3. ايران آماده يك جهش بزرگ در قابليت غنيسازي اورانيوم
  توسط HRG در انجمن اخبار انر‍‍‍ژي هسته اي
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۸۹, ۱۹:۵۹
 4. فرآيند ملتسازي در رژيم صهيونيستي صورت نخواهد گرفت
  توسط hamid192 در انجمن دانشکده سیاست
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: دوشنبه ۱۴ اردیبهشت ۸۸, ۱۹:۲۰
 5. مصرف بنزين ركورد بيسابقه 73 ميليون ليتر در روز را شكست
  توسط YAS در انجمن بایگانی اخبار فرهنگی اجتماعی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: دوشنبه ۱۴ مرداد ۸۷, ۱۹:۳۷

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •