نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: ابرقهرمان خسته

 1. #1
  کاربرسایت HAMIDREZA آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۱
  نوشته ها
  1,606
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  ابرقهرمان خسته

  درباره فيلم هانكوك
  ابرقهرمان خسته

  هانكوك كمدي اكشن فانتزي و درام جديد سينما در سه روز اول نمايش خود، صدرنشين جدول هفتگي فروش بينالمللي سينماهاي جهان شد. اين فيلم با فروشي بالاي 100 ميليون دلار در كشورهاي مختلف، ميرود تا تبديل به يكي از موفقترين آثار سينمايي فصل تابستان شود. پتر برگ، كارگردان فيلم آن را براساس فيلمنامهاي از وينسنت نگو و وينس گيليگان ساخته است.
  فيلم با شعار تبليغاتي قهرمانان وجود دارند، ابرقهرمانان وجود دارند و در كنار آنها آدمهايي وجود دارند كه ... به روي پرده سينماها رفت و در كنار آگهي تبليغاتي جذابي كه داشت، توانست تماشاگران را كنجكاو تماشاي آن كند. ويل اسميت و شارليز ترون نقشهاي اصلي هانكوك را بازي كردهاند و ديگر بازيگران آن عبارتند از: جيسن بيتمن، جيا هيد، ادي مارسن و ديويد ماتلي. اين فيلم با نام «امشب او ميآيد» جلوي دوربين رفت و مدتي قبل از اكران عمومي تغيير نام داد.

 2. #2
  کاربرسایت HAMIDREZA آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۱
  نوشته ها
  1,606
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: ابرقهرمان خسته

  قصه

  جان هانكوك (با بازي ويل اسميت) يك ابرقهرمان است كه شباهت زيادي به ديگر قهرمانان ندارد. او موجودي غمگين، افسردهحال و دلشكسته است كه در دنياي محدود و غمبار خودش زندگي ميكند. به دلايلي كه براي كسي معلوم نيست، هانكوك احساس افسردگي زيادي ميكند و همين مساله باعث شده تا تبديل به آدمي دائمالخمر شود. در طول سالهاي گذشته، او جان تعداد زيادي از اهالي لسآنجلس را نجات داده است، اما اين كار او هزينههاي كلاني براي شهر دربر داشته است. اگرچه او جان افراد بيگناه را از خطرات مختلف نجات داده، ولي در همين حال، باعث تخريب اساسي ساختمانها، جادهها، ماشينها، قطارها و تمام چيزهاي ديگري شده كه در محيط اطرافش وجود دارد، به همين دليل اهالي شهر و مسوولان آن ترجيح ميدهند كه در شرايط سخت و دشواري زندگي كنند، ولي هانكوك به كمك آنها نيايد! هانكوك هم هيچ توجهي به اين نكته ندارد كه براي انجام بهتر كارهايش، چه دردسرهايي براي مردم و شهر به وجود ميآورد. آخرين باري كه هانكوك دست به يك اقدام انساني زده، توانسته چند جنايتكار خطرناك و حرفهاي را دستگير كند، اما اقدام قهرمانانه او حدود ده ميليون دلار براي شهر خسارت به ارمغان آورده است! افكار عمومي از دست هانكوك خسته شده و ديگر نميخواهد او را ببيند يا چيزي دربارهاش بشنود. درخواست آنها اين است كه هانكوك يا دست از اقداماتش بردارد و يا اينكه از شهر آنها برود. يكي از همين روزهاست كه هانكوك جان ري امبري (با بازي جيس بيتمن) را از مرگ نجات ميدهد. در حالي كه ري در معرض مرگ و برخورد با قطار قرار دارد، هانكوك به كمكش ميآيد. ري شغل خوب اجتماعي دارد و به نوعي مشاوري برجسته در امور اجتماعي است. وي داراي همسر و فرزند است و هانكوك را همراه خود به خانهاش ميبرد. ري زندگي خودش را مديون هانكوك ميداند و حالا وظيفه خودش ميداند كه تصوير تازهاي از ابرقهرمان به افكار عمومي ارائه دهد. اين تصوير، ارائه چهرهاي مثبت و خوب از هانكوك است، اما تغيير افكار و ديدگاه عمومي كار سختي است. با اين حال، ري ميخواهد شرايطي به وجود بياورد كه عموم مردم به تحسين هانكوك بپردازند. مري همسر ري (با بازي شارليز ترون) بر اين باور است كه هانكوك به هيچ وجه نميتواند تغيير كند و توانايي
  تطبيق دادن خود با شرايط را ندارد. به همين دليل او نميخواهد همسرش ري از بابت هانكوك با دردسر و مشكل روبهرو شود. اين مسائل شرايط را براي هانكوك سخت ميكند و او را در مقابل يك تصميمگيري مهم و اساسي قرار ميدهد.

 3. #3
  کاربرسایت HAMIDREZA آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۱
  نوشته ها
  1,606
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: ابرقهرمان خسته

  نقد

  تازهترين تلاش سينمايي ويل اسميت كاملا متفاوت از فيلمهاي قبلياش است. با آن كه هانكوك درباره يك ابرقهرمان افسانهاي است، اما شباهتي به ديگر فيلمهاي ابرقهرمانانه ندارد. در اينجا او كسي است كه انگار اشتباها تبديل به يك ابرقهرمان شده و دست به هر كاري ميزند خراب از كار درميآيد. صحنههاي پرهيجان فيلم با كمك جلوههاي ويژه پيشرفته كامپيوتري، دستكمي از ديگر فيلمهاي ابرقهرمانانه ندارد و از اين نظر هانكوك چيزي كم نميآورد. ولي تماشاگران فيلم هنگام ديدن آن بايد كاملا متوجه اين نكته باشند كه در حال تماشاي يك سوپرمن، بتمن، اسپايدرمن و يا حتي چهار شگفتانگيز نيستند.

  ابرقهرمان اين فيلم به هيچ وجه شبيه ديگر ابرقهرمانهاي نقابدار عمل نميكند. كارهاي عجيب و غريب هانكوك باعث خنده و تفريح تماشاگران ميشود. هانكوك يك ابرقهرمان قصههاي كميكاستريپي نيست و هويتي مستقل دارد. هيچ بعيد نيست به دنبال توليد قسمتهاي بعدي اين فيلم، قصههاي كميكاستريپي آن نيز منتشر شود.

  استقبال تماشاگران از اكثر فيلمهاي قبلي ويل اسميت نشان ميدهد كه آنها علاقه زيادي به اين بازيگر دارند. در حقيقت، چرا نبايد او را دوست نداشته باشند؟ او هميشه نقشها و قصههايي را انتخاب ميكند كه مورد پسند تماشاگران هستند. اسميت قهرمان دوستداشتني همه تماشاگران است و حالا در «هانكوك» او نقش يك ابرقهرمان را بازي ميكند، اما در اينجا هم او كاراكتر متفاوتي ارائه ميدهد. او ابرقهرماني غيرمشهور است كه كسي نميخواهد هنگام مشكلات او به داد آنها برسد! قصه فيلم سرشار از شگفتيها و رويدادهاي غيرمنتظره است و همين نكته باعث جذابيت بيشتر آن ميشود. به اين ترتيب، در شرايطي كه تماشاچي منتظر اتفاق ديگري است ناگهان حادثهاي رخ ميدهد كه اصلا انتظار آن را نداشته است. فضاي فيلم گاهي به سمت آثار علمي تخيلي ميرود و برخي اوقات كمي هم خشن ميشود. قصه فيلم كاراكترهاي ابرقهرمان را به چالش ميطلبد و چهره تازهاي از اين نوع كاراكترها ارائه ميدهد. آيا مردم عادي به ابرقهرمانها نياز دارند و آيا آنها هميشه براي كمك به مردم ميآيند و حضورشان چارهساز است؟ شايد به دليل همين مضمون و طرح اين سوالات بود كه فيلمنامه «هانكوك» حدود 10 سال در كمپانيهاي مختلف فيلمسازي دست به دست گشت تا بالاخره تهيهكنندهاي براي توليد پيدا كند. اكثر صحنههاي اكشن در لوكيشنهاي واقعي فيلمبرداري شده و با كمك كامپيوتر ديجيتالي بخشهاي تخريب آن خلق شد. در كنار ويل اسميت، جلوههاي ويژه نقش مهم و تعيينكننده فيلم را دارد. به گفته منتقدان سينمايي، «هانكوك» ميتواند تاثير زيادي بر نوع ساخت فيلمهاي ابرقهرمانانه بعدي صنعت سينما بگذارد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. دانستنیهایی از گردشگری که دانستنش ضروری است...
  توسط HRG در انجمن گردش گری و جهان گردی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: دوشنبه ۰۶ تیر ۹۰, ۱۹:۴۲
 2. ذوبآهن، استقلال و پرسپوليس مدعی هستند
  توسط PARI در انجمن بایگانی اخبار فوتبال ایران
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: دوشنبه ۲۵ آذر ۸۷, ۲۱:۵۶
 3. استفاده از انرژی هسته ای برای عقیم سازی حیوانات موذی
  توسط YASSIN در انجمن بایگانی اخبار علمی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۲۱ آذر ۸۷, ۱۴:۱۲
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: شنبه ۲۳ شهریور ۸۷, ۱۷:۳۴
 5. جان واریو: در هفته سوم می توانستم برای استقلال بازی کنم.
  توسط YAS در انجمن بایگانی اخبار فوتبال ایران
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: سه شنبه ۱۲ شهریور ۸۷, ۲۰:۴۷

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •