نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: روبات مهربان و قهرمان

 1. #1
  کاربرسایت HAMIDREZA آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۱
  نوشته ها
  1,606
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  روبات مهربان و قهرمان

  درباره فيلم «وال - اي»
  روبات مهربان و قهرمان
  «وال - اي» انيميشن جديد كمپاني والت ديزني در دو هفته اخير با يك فروش بالا صدرنشين جدول هفتگي فروش فيلمها در سطح بينالمللي شد.
  فيلم كه يك كمدي خانوادگي علمي تخيلي و رمانتيك است، نام اندرو استانتن را به عنوان كارگردان بر خود دارد. او فيلم را براساس قصهاي از خودش كارگرداني كرده است. از نكات قابل ذكر اين انيميشن كامپيوتري ديالوگهاي بسيار كم آن، سياه بودن كمدياش و يك تكه صحنه زنده آن است.
  شايد به دليل كم و ديالوگ بودن فيلم بوده كه سازندگانش ترجيح دادهاند براي صداهاي فيلم از همكاري نامها و چهرههاي سرشناس سينما كمك نگيرند، بجز سيگورني ويور، كساني مثل بنبرت، اليسا نايت، جف گارلين، فرد ويلارد و كتي ناجيمي صداهاي خود را به كاراكترهاي كارتوني فيلم قرض دادهاند. ديزني «وال اي» را با همكاري شركت كامپيوتري پيكسار توليد كرده است.

 2. #2
  کاربرسایت HAMIDREZA آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۱
  نوشته ها
  1,606
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: روبات مهربان و قهرمان

  قصه

  سال 2700 است و همه چيز با سرعت چشمگيري روبهپيشرفت است. پرسشي كه مطرح است اين است كه اگر نوع بشر مجبور شود زمين را ترك كند، چه اتفاقي ميافتد؟ در همين حالت اگر آدمها يادشان برود آخرين روبات را هم همراه خود ببرند، آن وقت چه ميشود؟ شرايط زندگي بشر روي كره زمين طي اين سالها به گونهاي بوده كه روباتها همكاري بسيار زيادي با آدمها كردهاند و يكي از ياران وفادار آدمها بودهاند. وال اي يكي از همين روباتهاي مهربان است. او هم مثل هر روبات منظم ديگري، درسالهاي عمر و زندگياش، هر روز همان كارهايي را انجام داده است كه به عهدهاش گذاشتهاند، اما خيلي زود، متوجه ميشود براي انجام چه كاري خلق شده و هدف و منظور از خلق وي چه بوده است. چيز تازهاي كه وال اي كشف كرده چيست؟ زماني كه او يك كامپيوتر ديگر بهنام ايو را ملاقات ميكند، متوجه نكات تازهاي ميشود. ايو مدتهاي مديدي در جستجوي وال اي بوده است و به او ميگويد وي كليد آينده كره زمين است. ايو پس از صحبت با وال اي راهي آسمان ميشود تا به آدمها بگويد وال اي را پيدا كرده است. وال اي ميتواند زمين را از خطري كه موجوديت آن را تهديد ميكند، نجات دهد. آدمها هم در نقطهاي دورتر از كرهزمين منتظر رسيدن خبري خوشحالكننده هستند كه حكايت از امن بودن زمين كند (تا بتوانند دوباره براي زندگي روي زمين برگردند.) در همين ايام، وال اي در كهكشان به جستجوي ايو ميپردازد و اين نكته باعث يك سري ماجراجويي ميشود. وال اي در اين سفر هيجانانگيز تنها نيست و گروهي از كاراكترهاي ديگر وي را همراهي ميكنند. در بين آنها چند ربات شيطان هم وجود دارد كه باعث خراب شدن كارها ميشوند.

 3. #3
  کاربرسایت HAMIDREZA آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۱
  نوشته ها
  1,606
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: روبات مهربان و قهرمان

  نقد

  «وال - اي» يكي از بهترين انيميشنهاي كامپيوتري مشترك پيكسار و ديزني است كه از آن به عنوان يكي از اميدهاي اصلي اسكار بخش انيميشن 2009 اسم ميبرند. قبل از نمايش عمومي فيلم سازندگانش قصه فيلم را لو نداده بودند و به همين دليل، همگان مشتاق آن بودند كه ببينند اين فيلم چه قصهاي دارد و اين قصه چگونه تعريف شده است. با آن كه گفتگوهاي فيلم بسيار كم است، ولي حس و حال خيلي خوبي خلق ميكند و احساس ويژهاي را در دل بيننده به وجود ميآورد. بسياري از منتقدان سينمايي گفتهاند قصه غني و پربار «وال - اي» اين است كه لحن و سبك فيلم بسيار متفاوت از كارهاي قبلي مشترك پيكسار و ديزني است. اگر در شروع فيلم تماشاچي به اين نكته دقت نكند كه سازندگان فيلم چه كساني هستند، به سختي قبول ميكند كه اين انيميشن كامپيوتري را همان كساني توليد كردهاند كه قبل از اين كارهايي مثل «ماشينها»، «قصه اسباببازي»، «اينكر ديبلها» و حتي «پيدا كردن نيمو» را ساختهاند. «وال - اي» از المانهاي سياهتري بهره گرفته و در كمال تعجب باعث خلق اثري سه بعدي، خلاق و جذاب شده است.

  «وال - اي» را ميتوان حسن ختام محصولات انيميشن امسال دانست و اين در حالي است كه هنوز نام چند انيميشن ديگر در فهرست محصولات امسال ديده ميشود. اين فيلم به قدري زيبا و تماشايي است كه از همين حالا ميتوان آن را برنده اسكار بهترين انيميشن معرفي كرد و رقابت اسكاري انيميشني را تمام شده ارزيابي كرد.
  تا قبل از اين معمولا نام محصولات انيميشني پس از فيلمهاي زنده قرار ميگرفت و اكنون با «وال - اي» ميتوان گفت اين دو نوع فيلم در كنار هم قرار ميگيرند و هيچ يك بر ديگري مقدم نيست. تا قبل از اين از فيلمهاي انيميشن به عنوان محصولات خاص كودكان و نوجوانان اسم برده ميشود، اما حالا ميتوان گفت اين نوع فيلمها براي افراد بزرگسال هم ساخته ميشود و آنها هم هدف اصلي سازندگان اين نوع فيلمها هستند. جيمز براردينلي، منتقد سرشناس عقيده دارد «وال - اي» سينما را از همه نظر به ريشههاي باارزش قديمياش برميگرداند. خط اصلي قصه فيلم يك بحث مهم زيستمحيطي را در دل قصهاي جذاب مطرح ميكندو لحن فيلم بين آثار ژاك تاتي كمدين فرانسوي و استنلي كوبريك فيلمساز فلسفي سينما در نوسان است. فضاي پسا آخر زماني «يك اوديسه فضايي 2001» كوبريك كه در آن بشر در جستجوي مكان بهتري براي زندگي است، در «وال - اي» انعكاس ويژهاي دارد. تمام بار قصه فيلم بر دوش روبات مهربان و كنجكاوي به نام «وال - اي» است كه مشغول انجام كارهاي روزمره و هميشگي است و ديالوگهاي خيلي كمي به زبان ميآورد. جادوي اصلي فيلم همين كاراكتر خونگرم است كه بيننده را جذب خود ميكند، اما كار روزانه او به هيچ وجه تماشاچي را خسته نميكند و به زودي وقوع يك سلسله اتفاقات، اين زندگي روزانه را دستخوش تغييرات زيادي ميكند. تازگي قصه فيلم هم در همين تغييرات است.

  در يك كلام ميتوان گفت «وال - اي» نامهاي عاشقانه به سينماي كلاسيك علمي تخيلي است و تا به امروز سياسيترين انيميشن ديزني و پيكسار است. تماشاگران هنگام ترك سالن سينما هنوز به پرسشهايي فكر ميكنند كه قصه فيلم مطرح كرده و آنها در جستجوي جوابهاي اين سوالها هستند. كمدي فيلم، هيچ مكثي ندارد و بدون توقف جلو ميرود. سازندگان فيلم مثل هميشه كاراكترها و موقعيتهايي را خلق ميكنند كه بشدت تماشايي و گيرا هستند. ارجاعات فرهنگي و اجتماعي فيلم غني هستند و قوه تخيل قصه بيپايان است. اين قصه به يك افسانه جادويي ميماند كه مادربزرگها شبها هنگام خواب براي نوههاي خود تعريف ميكنند. تلفيق بخش كوچك زنده فيلم با بخش انيميشن خيلي خوب و طبيعي است و اين هم يكي ديگر از جاذبههاي «وال - اي» است كه استفاده خيلي خوبي از چند صحنه زنده ميكند و ميتواند آن را به شكلي منطقي در دل يك اثر انيميشن قرار دهد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •