نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: درباره فيلم شيرين شو

 1. #1
  کاربرسایت HAMIDREZA آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۱
  نوشته ها
  1,606
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  درباره فيلم شيرين شو

  درباره فيلم شيرين شو
  كمدي ماجراجويانه  «شيرين شو» فيلم جديد پيتر سگال در اولين هفته نمايش بينالمللي خود، صدرنشين جدول هفتگي نمايش سالنهاي سينماها شد.
  فيلم تازه اين هنرمند كمديساز هم حال و هوايي كمدي دارد كه اين بار با اكشن و جنايت همراه شده است. براي اولينبار در كارنامه سينمايي سگال، وي مشاركتي در كار نگارش فيلمنامه ندارد و تيم دو نفره تام آستل و مت امبر اين كار را انجام دادهاند. علت اين امر را هم بايد در اضافه شدن لحن اكشن و جنايتكارانه به قصه فيلمهاي سگال جستجو كرد.
  البته نبايد فراموش كرد كه فيلمنامه فيلم با نگاهي به قصه يك مجموعه پربيننده تلويزيوني نوشته شده است و طبق معمول فيلمهاي جيمز باندي، با ماموران ضد جاسوسي و عوامل منفي شيطاني سر و كار دارد. فيلم كه با شعار تبليغاتي «دنيا رو نجات بده و دوستش داشته باش» به روي پرده سينماها رفت، از وجود استيو كارل و آن هاتاوي در نقشهاي اصلي بهره گرفته است. دواين جانسن، آلن آركين، ترنس استامپ، تري كروس، جيمز كان، بيل موري و ديويد كوچنر هم بقيه نقشهاي مهم فيلم را بازي كردهاند.

 2. #2
  کاربرسایت HAMIDREZA آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۱
  نوشته ها
  1,606
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: درباره فيلم شيرين شو

  قصه
  ماكسول اسمارت (با بازي كارل) يك مامور مخفي زبده در مايههاي جيمز باند است كه ماموريتهاي زيادي را با موفقيت انجام داده است. او را با نام «مامور 86» هم ميشناسند كه بيانگر تواناييهاي او در امر اجراي كارهاي موفقيتآميز است. ماكسول مدتي است كه درگير يك ماموريت مهم و بسيار مشكل است. او بايد با يك گروه خطرناك و منفي شيطاني و بيرحم مبارزه كند كه با نام «كائوس» شناخته ميشوند. اين نام از اين جهت به آنها داده شده كه كارشان را در يك بينظمي كامل انجام ميدهند و به سختي ميتوان اقدامات بعدي آنها را پيشبيني كرد. همكار او در اين ماموريت «مامور 99» (با بازي ها تاوي) است كه نام واقعي او را كسي نميداند. همين نكته توجه ماكسول و بقيه را جلب كرده و همه مشتاق آن هستند كه نام واقعي اين مامور را كشف كنند. در همين اوضاع و احوال است كه مركز فرماندهي ضد جاسوسي كه ماكسول در آن كار ميكند، مورد حمله قرار گرفته و در نتيجه هويت اصلي ماموران اين مركز ناخواسته افشا ميشود. رئيس مركز هيچ راهي ندارد به جز اين كه به ماكسول متوسل شده و از او كمك بخواهد. ماكسول در عين حال يك تحليلگر ماهر هم هست كه هميشه دوست داشته با «مامور 23» (با بازي دواين جانسن) كار كند. همكاري با اين مامور خوش هيكل و بدنساز، روياي هميشگي ماكسول بوده است، زيرا مامور 23 حكم يك سوپراستار سرشناس را دارد. اين دو بزودي متوجه ميشوند حمله به مركز از سوي گروه «كائوس» برنامهريزي شده و هدف جديد آنها تسلط بر جهان است. آيا آنها ميتوانند به اين خواسته دست پيدا كنند، يا اين كه مامور 23 و 99 با كمك ماكسول موفق به شكست دادن آنها ميشوند؟

 3. #3
  کاربرسایت HAMIDREZA آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۱
  نوشته ها
  1,606
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: درباره فيلم شيرين شو

  نقد
  هنگام بررسي «شيرين شو» يك نكته را نبايد فراموش كرد و آن اين كه فيلم فوق نسخه دوبارهسازي شده يك مجموعه موفق تلويزيوني است كه خودش هجويهاي جذاب بر فيلمهاي ضد جاسوسي و مامورهايي مثل
  مامور 007 بوده است. نكتهاي كه درباره نسخه سينمايي ميتوان گفت اين است كه فيلم توانسته يك كمدي موفق و قابل توجه باشد و دين خود را نسبت به نسخه اصل ادا كند. شايد بزرگترين ايرادي كه بتوان بر فيلم گرفت فيلمنامه آن باشد كه نتوانسته در برخي لحظات كمديهاي خوبي را ارائه دهد. از اين نظر، صحنههاي كمدي آن كم به نظر ميرسد. خط اصلي قصه فيلم تا حدودي شبيه كمدي (معروف به مستربين) به نام «جاني انگليسي» است. با اين حال «شيرين شو» تمام تلاش خود را به كار برده تا نسبت به نسخه اصلي مجموعه تلويزيوني وفادار بماند. نهتنها كاراكترهاي فيلم همان كاراكترهاي نمايش تلويزيوني هستند، بلكه حال و هوا و حتي خطوط اصلي قصه هم شبيه اين نمايش موفقيتآميز است. كاراكتر اسمارت هم شبيه بقيه كاراكترهاي فيلم، موجودي خونسرد است كه اين نوع خونسردي باعث خنده و تفريح بيننده ميشود. با آن كه قصه فيلم خيالي است اما ميتوان اشاراتي از وقايع سالهاي اخير دنيا را در آن پيدا كرد. صحنههاي اكشن فيلم تا حد زيادي بزرگ و باشكوه هستند و زماني كه كمدي ديگر نميتواند جواب دهد، نوبت اين صحنهها ميرسد تا بيننده را سرگرم كند. برخي منتقدين سينمايي عقيده دارند آن هاتاوي در فيلم حضوري تحميلي دارد و قصه فيلمنامه، هيچ نيازي به او ندارد. اين كاراكتر را به راحتي ميتوان از كل فيلم حذف كرد. بدون اين كه اين مساله لطمهاي به كليت فيلم وارد كند. حتي اگر بتوان وجود چنين كاراكتري را در قصه فيلم توجيه كرد، باز هم هاتاوي براي بازي در اين نقش خيلي جوان به نظر ميرسد.

  اين اولين بار است كه استيو كارل نقش يك مامور ضدجاسوسي را بازي ميكند. او كه كمديني قديمي (البته در تلويزيون) است، سه سال قبل با «چهل ساله مجرد» در عالم سينما مشهور شد و در اين فيلم خيلي شبيه استيو مارتين در مجموعه فيلم كمدي اكشن «اسلحه گداخته» است. فقط او از اين بازيگر كمي جوانتر است و هنوز در چنين نقشي، خوب و درست جانيفتاده است. شايد اگر بازيگري به جز كارل نقش اصلي اين فيلم را بازي ميكرد، اين كمدي اكشن ميتوانست تبديل به مجموعه فيلمي موفق مثل «اسلحه گداخته» شود. قبل از شروع فيلمبرداري زماني كه در سال 1998 بحث توليد فيلم جدي شد، قرار بود جيم كري نقش مامور ماكسول را بازي ميكند، اما وي فيلمنامه را نپسنديد و بازي در آن را مشروط به اعمال چندين تغيير عمده كرد. شايد اگر وي در اين نقش ظاهر ميشد، وضعيت فيلم چيزي جز اين ميشد. مشكل استيو كارل در فيلم اين است كه بيش از حد تلاش ميكند تا با نمك به نظر بيايد و همين مساله باعث غلو او در كارهايش شده و روي پرده سينما، خيلي مصنوعي و غيرقابل باور ديده ميشود. حتي اگر قبول كنيم كه فيلم يك كار كمدي و هجويهاي بر فيلمهاي در سبك جيمز باند است، باز هم بازي كارل اغراق شده و افراطي است. اما برعكس او، دواين جانسن (كه او را بيشتر با نام راك ميشناسيم و معلوم نيست چرا سازندگان فيلم اصرار داشتهاند وي را با نام واقعياش معرفي كنند) در كمدي فيزيكي خود، خوب و بانمك عمل ميكند و نشان ميدهد در صورت هدايت درست، ميتواند يك بازيگر كمدي خوب هم باشد. او ظرفيت كمدي خوبي دارد كه در اين فيلم استفاده درست و مقبولي از آن شده است. يكي از نكات جالب توجه فيلم استفاده از فلاش بكهايي است كه در آنها تصاوير در اين باره صحبت ميكنند كه كاراكترهاي فيلم در حال فكر كردن به چه چيزي هستند. اين حقه قديمي و كلاسيك طي سالهاي اخير در فيلمهاي كمتري مورد استفاده قرار گرفته است و سازندگان «شيرين شو» به شكل خوبي از آن استفاده كردهاند. قبل از آن هاتاوي، دو بازيگر ديگر يعني جنيفر لاو هدويت و ريچل مك آدامز نامزد بازي در نقش مامور 99 بودند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •