فرهاد آييش : ساخت اولين فيلمسينمايي با نام «شيرين و فرهاد»فرهاد آييش خبر داد كه قصد دارد، در نمايش «خداي جنگ» نوشتهي ياسمينا رضا با ترجمه و كارگرداني مائده طهماسبي

به ايفاي نقش بپردازد و تابستان امسال اولين فيلم سينمايي را با نام موقت «شيرين و فرهاد» بسازد.

اين بازيگر سينما و تئاتر ايران به خبرنگار تئاتر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، توضيح داد: نمايشنامهي «خداي جنگ» ترجمه شده و در صورت پيداكردن سالن مناسب، قصد داريم آن را در سال جاري اجرا كنيم.

او درباره فعاليتهايش در زمينه كارگرداني تئاتر با بيان اينكه براي كارگرداني تئاتر فعلا برنامهاي ندارد، خاطرنشان كرد: ابتدا قرار بود ورسيون شخصي خود را از نمايشنامه «مكبث» شكسپير، تيرماه امسال در تالار اصلي تئاترشهر اجرا كنم اما به دليل مشكلاتي كه در متن نمايشنامه وجود داشت، اجراي آن نمايش منتفي شد و به دنبال متن ديگري هستم كه در زمان ديگري آن را اجرا كنم.

او كه اين روزها سرگرم بازي در تلهفيلم «اتوبان» به كارگرداني سجاد آويني است، از احتمال كارگرداني يك تلهتئاتر براي شبكه چهار سيما خبر داد.

آييش در اين زمينه تصريح كرد: از سوي آزادان – تهيهكننده تلهتئاتر – پيشنهادي براي ساخت يك تلهتئاتر مطرح شده است كه تمرينات آن از نيمه دوم خردادماه آغاز ميشود، اما هنوز نمايشنامه را مشخص نكردهايم.

فرهاد آييش همچنين به ايسنا خبر داد كه قصد دارد نخستين فيلم بلند سينمايي خود را مرداد يا شهريور امسال جلوي دوربين ببرد.

اين فيلم كه عنوان موقت آن، «شيرين و فرهاد» است، براساس فيلمنامهاي از خود آييش ساخته ميشود و داستاني كمدي، عاشقانه و تخيلي دارد.

آييش كه خود قصد ندارد در اين فيلم بازي كند، در پايان به ايسنا گفت: قرار است فيلمنامه به زودي براي صدور مجوز ارايه شود كه با طيكردن اين مرحله، وارد مرحله پيشتوليد خواهيم شد.

اين بازيگر تئاتر، سينما و تلويزيون چنديپيش در تلهفيلم «در سكوت تنهايي» به كارگرداني سعيد ابراهيميفر به ايفا نقش پرداخته است.